jelenka
16.07.10,10:20
dobrý deň kolegovia, chcem poprosiť o fundovanú radu. jedna moja zamestnankyňa si zobrala pôžičku a nespláca ju. Prišiel mi list zo spoločnosti na zrážku zo mzdy vo výške 78,90 eur. To som jej aj zo mzdy zrazila, a po čase prišiel ďalší list s požiadavkou zrážok zo mzdy ale na sumu 84,11. Ja trubka som si ale nevšimla že sú to dve spoločnosti a milá zamestnankyňa ma neráčila informovať. Ja som jej vykonala v ďalšom mesiaci zrážku vo výške 84,11. Pri kontrole účtovných dokladov som si všimla že sú to dve pôžičky dvoch spločností. Chcem to dať na poriadok, tak som vyrovnala splátku za dva mesiace za zamestnankyňu z prostriedkov zamestnávateľa 2x78,90. toto jej mám v pláne zraziť z výplaty za júl v auguste. Problém mám len ten, že neviem presne koľko jej môžem zraziť aby som jej zachovala životné minimum. Prosím Vás poraďte mi.
Hrubá mzda za rok 2010 je: 677,53 eur za mesiac
V auguste za júl jej mám zraziť spolu: 241,91
78,90 (za jún čo bolo vyplatené z prostr.zamestnávateľa)
78,90 (za júl)
84,11 (za júl druhá spoločnosť)

Poraďte mi prosím či sa to dá zraziť naraz, prípadne poradiť postup výpočtu.ďakujem
VERONIKA6
16.07.10,08:39
dobrý deň kolegovia, chcem poprosiť o fundovanú radu. jedna moja zamestnankyňa si zobrala pôžičku a nespláca ju. Prišiel mi list zo spoločnosti na zrážku zo mzdy vo výške 78,90 eur. To som jej aj zo mzdy zrazila, a po čase prišiel ďalší list s požiadavkou zrážok zo mzdy ale na sumu 84,11. Ja trubka som si ale nevšimla že sú to dve spoločnosti a milá zamestnankyňa ma neráčila informovať. Ja som jej vykonala v ďalšom mesiaci zrážku vo výške 84,11. Pri kontrole účtovných dokladov som si všimla že sú to dve pôžičky dvoch spločností. Chcem to dať na poriadok, tak som vyrovnala splátku za dva mesiace za zamestnankyňu z prostriedkov zamestnávateľa 2x78,90. toto jej mám v pláne zraziť z výplaty za júl v auguste. Problém mám len ten, že neviem presne koľko jej môžem zraziť aby som jej zachovala životné minimum. Prosím Vás poraďte mi.
Hrubá mzda za rok 2010 je: 677,53 eur za mesiac
V auguste za júl jej mám zraziť spolu: 241,91
78,90 (za jún čo bolo vyplatené z prostr.zamestnávateľa)
78,90 (za júl)
84,11 (za júl druhá spoločnosť)

Poraďte mi prosím či sa to dá zraziť naraz, prípadne poradiť postup výpočtu.ďakujem
Pozri tu:
http://www.porada.sk/t54710-p54-zrazky-zo-mzdy-exekucia.html
hanelie
16.07.10,08:47
tabuľka od poradáčky: zita4 /dúfam,že som dobre napísala nick:)
VERONIKA6
16.07.10,08:48
V tabuľke je potrebné opraviť životné minimum, ktoré je od 1.7.2010 185,38 EUR.
jelenka
16.07.10,09:49
ďakujem len v tej tabuľke sa neviem veľmi orientovať. Zamestnankyňa je rozvedená s dospelými deťmi, ktoré s ňou nežijú v domácnosti, má 50 rokov. môže mi niekto posunúť postup výpočtu? v tej tabuľke sa fakt neviem zorientovať....