milenia
16.07.10,11:24
Ahojte, prosím o radu.
Spoločnosť so sídlom v SR, registrovaná dľa par. 4 dodala reklamné služby pre reklamku so sídlom v Rakúsku, identifikovanú pre DPH v rakúsku.
Kde je miesto zdaniteľného plnenia ak ide o inzerciu v Slovenskom reklamnom tlačovom materiáli?
Predpokladám, že v tomto prípade je miesto zdaniteľného plnenia miesto, kde má odberateľ sídlo?
zuzanaIII.
16.07.10,11:21
Reklamné služby sú vymenované v ods.17 § 16 DPH - nehmotné služby dodané inej ako zdaniteľnej osoby z krajín mimo ES - potom je miesto, kde je usadený príjemca služby.
Ak je odberateľom zdaniteľná osoba, miesto dodania služby sa určuje podľa odberateľa.
jeso
16.07.10,12:08
Reklamné služby sú vymenované v ods.17 § 16 DPH - nehmotné služby dodané inej ako zdaniteľnej osoby z krajín mimo ES - potom je miesto, kde je usadený príjemca služby.
Ak je odberateľom zdaniteľná osoba, miesto dodania služby sa určuje podľa odberateľa.


ja viem, že z toho tepla už asi nechápem , ale...
§ 16 ods. 17 ZDPH sa použije ak dodávam služby inej ako zdaniteľnej osobe a mimo územia ES -
a v otázke bola reklamná služba pre rakúsku spoločnosť a platcu DPH - čižr zdanitelnej osobe a v rámci krajín EU

som už z toho tepla úplne mimo ?
optimistka
16.07.10,12:32
použiješ § 15 ods. 1

1) Miestom dodania služby zdaniteľnej osobe, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby, je miesto, kde má táto osoba sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodaná prevádzkarni zdaniteľnej osoby, miestom dodania služby je miesto, kde má táto osoba prevádzkareň. Ak zdaniteľná osoba, ktorá je príjemcom služby, nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.

takže bez dph, samozdanenie vykoná rakúsky odberateľ, na faktúre treba uviesť že osobou povinnou platiť daň je príjemca služby
jeso
16.07.10,13:51
použiješ § 15 ods. 1

1) Miestom dodania služby zdaniteľnej osobe, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby, je miesto, kde má táto osoba sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodaná prevádzkarni zdaniteľnej osoby, miestom dodania služby je miesto, kde má táto osoba prevádzkareň. Ak zdaniteľná osoba, ktorá je príjemcom služby, nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.

takže bez dph, samozdanenie vykoná rakúsky odberateľ, na faktúre treba uviesť že osobou povinnou platiť daň je príjemca služby

optimistka, som rada, že si potvrdila aj môj názor, že to nie je § 16 ods.17...
milenia
18.07.10,10:15
Dakujem...