Miichaela
16.07.10,12:53
Potrebovala by som poradiť. Som v II. dôch. pil. a mám nové zamestnanie. Treba zamestnávateľovi oznámiť, že som v II DP, alebo pri odvodoch sa to v SP automaticky delí ?
Tweety
16.07.10,10:57
Potrebovala by som poradiť. Som v II. dôch. pil. a mám nové zamestnanie. Treba zamestnávateľovi oznámiť, že som v II DP, alebo pri odvodoch sa to v SP automaticky delí ?
Nie, nedelí sa to automaticky, treba to zamestnáv. oznámiť.
Miichaela
16.07.10,11:28
A mám mu dať nejaký doklad o tom, alebo mu to len povedať ?
Tweety
16.07.10,11:32
A mám mu dať nejaký doklad o tom, alebo mu to len povedať ?
Len oznámiť.
Miichaela
16.07.10,11:36
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu a pre dôležitú informáciu.
JanoL
16.07.10,11:39
Potrebovala by som poradiť. Som v II. dôch. pil. a mám nové zamestnanie. Treba zamestnávateľovi oznámiť, že som v II DP, alebo pri odvodoch sa to v SP automaticky delí ?

Domnievam sa, že v SP sa to delí automaticky, lebo zamestnávateľ neoznamuje do SP na RLFO účasť zamestnanca v II. pilieri.
Súhlasím, že zamestnávateľovi to oznámiť treba. Delenie odvodov zamestnávateľa sa potom zobrazí na výplatnej páske.

Čo sa týka nejakého preukazovania, požadoval som zmluvu len kvôli tomu, že napr. zamestnanec považoval za II. pilier životné poistenie, ktoré si platil sám.:)

Jano
ivka70
16.07.10,19:38
Nemyslim si, ze je potrebne nahlasovat zamestnavatelovi ucast v druhom pilieri.
Nema s tym nic spolocne, on odvadza cele poistenie socialnej poistovni a az ta ho nasledne deli.

Nevidim ziadny dovod, kvoli ktoremu by mal zamestnavatel tuto informaciu evidovat.
Ingrid G.
18.07.10,04:32
Zamestnávateľ s informáciou, že je zam-nec v II. pilieri nepracuje - až na to, že sa rozdelený odvod na starobné poistenie informatívne objavuje vo výplatnej páske.
Zamestnávateľ nerobí pri odvodoch rozdiel medzi tými ktorí sú v II. pilieri a ktorí nie sú. Celý odvod odvedie Sociálnej poisťovni a tá následne podľa prílohy mesačného výkazu pošle polovicu Tvojho odvodu na starobné poistenie na Tvoj individuálny účet.
Miichaela
18.07.10,04:59
Je to tak, že sa to delí automaticky. Keď som to oznámila zamestnávateľovi, povedal mi, že jeho to nezaujíma, či som v II. pil. a že to si rozdeľuje SP. Ďakujem za info, som opäť o niečo múdrejšia :-)