Longerr
16.07.10,13:57
Chcel som sa opýtať ako posupovať keď si chcem založiť sro na predaj a servis tepelných čerpadiel, pretože na to treba zvlášť chladiarenské skušky ktoré musí niekto z firmy mať alebo je možné si niekoho najmuť ktorý bude jak keby garant toho? Tak isto som sa pokúšal nájsť aké presne chladiarenské skúšky na to treba, neviete mi niekto s tým poradiť? Dik

Juro
zalobaba
16.07.10,12:12
Chcel som sa opýtať ako posupovať keď si chcem založiť sro na predaj a servis tepelných čerpadiel, pretože na to treba zvlášť chladiarenské skušky ktoré musí niekto z firmy mať alebo je možné si niekoho najmuť ktorý bude jak keby garant toho? Tak isto som sa pokúšal nájsť aké presne chladiarenské skúšky na to treba, neviete mi niekto s tým poradiť? Dik

Juro

Na predaj nepotrebuješ zodpovedného zástupcu, predaj je voľným predmetom podnikania. Na servis potrebuješ zodpovedného zástupcu, v prípade, ak ty sám nespĺňaš podmienky vzdelania, skúšok a pod. môže byť zodpovedným zástupcom niekto iný. Ak nebude súčasne aj štatutárom spoločnosti, je potrebné, aby s ním mala spoločnosť uzatvorený pracovný pomer v zmysle zákonníka práce.
Longerr
16.07.10,13:01
Ak poznám človeka ktorý má na to skúšky je nutné ho zamestnať alebo stačí zmluva pretože on je živnosník, je nutne sa s ním dohodnúť ešte pred založením sro alebo až potom alebo aký je postup. Ďakujem