VikinaS
16.07.10,17:30
Dobrý deň, milí poraďáci,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Vydávam svoje prvé knižky a chcela by som ich predávať cez internetové kníhkupectvá aj cez veľkosklady kníh, kamenné predajne... Aké podmienky, ktoré si tieto kníhkupectvá a veľkosklady dávajú, sú bežné? Koľko zvyknú bežne pýtať za predaj kníh, myslím, aké percento, prípadne ďalšie podmienky? Zatiaľ mám podľa prvých zistení pocit, že sa snažia pýtať naozaj veľmi veľké percentá a tak by som rada vedela, čo je v tejto brandži „normál“.


Prosím tiež o akékoľvek rady a upozornenia na to, ako je vhodné pri uzatváraní spolupráce a dohode podmienok s kníhkupectvami, veľkoskladmi kníh... postupovať.


Ďakujem krásne za rady. :)

VikinaS
Dáša_
16.07.10,19:27
Poviem z opačnej strany, keď kupujem z veľkoobchodu knihy do predajne, tak sa zľava pohybuje od 20% vyššie.
korela
17.07.10,01:07
Ja si myslím, že je to rozdelené zhruba po tretinách. Autor, veľkosklad a kníhkupec.
Neviem, aký žáner píšete, ak máte viac diel, ale i keby aj nie, ja by som na vašom mieste zauvažovala nad svojím internetovým obchodom.
VikinaS
18.07.10,16:08
Ďakujem Dáška, korela. :) Ak sa nájde ešte niekto so skúsenosťami z tejto oblasti, budem rada.