alitka
16.07.10,18:48
Zdravím, asi po týždni mi praskol jačmeň na viečku. hnis som vytiahla priloženým obkladom z tvarohu. neviem, či už vyšlo von všetko. neviem, ako to mám ďalej ošetrovať. zostala mi tam ranka s priemerom asi 3 mm a keď sa dotknem toho ostane mi na tampóniku krvavá škvrnka. v lekárni som ešte predtým, než to prasklo dostala masť Ophthalmo-Azulen. Neviete poradiť, či to môže ísť aj na otvorenú ranku? v lekárni mi už teraz neporadia, tak sa obraciam na Vás, či nemáte skúsenosti, ako to môžem, čo najrýchlejšie dostať do normálu. Vďaka
ErinErin
16.07.10,17:13
Doporučujem roztok - kvapky Ophtalmo-septonex alebo Ophtal na vyplach. Ophtalmo-azulen obsahuje výťažok z kamiliek, je hojivý, dá sa tiež použiť.
Rozalka
16.07.10,17:19
Ja používam harmančekový čaj, prikladám ten sáčik na viečka.
Ivka161172
16.07.10,17:25
Môjmu dieťaťu práve ošetrujem jačmeň na viečku.Praskol jej včera. Dávam jej harmančekové alebo repíkové obklady a tiež Ophtalmo - framykoin . Zdá sa mi odvtedy ako praskol, že sa jej to rýchlejšie lieči.
alitka
17.07.10,09:37
ďakujem za rady. dávam si tie harmančekové obklady a už spomínanú mastičku, snáď sa to vylieči.
ivonka4
18.07.10,14:07
Ahojte,
potrebovala by som poradit-pomoct. v priebehu mesiaca sa mi dvakrat spravil jačmeň na oku. Bola som aj u očnej, ktorámi dala mast ophtalmo-framykoin na noc, a kvapky uniflox 4x denne. Jačmeň mi síce prestal rásť, no ostal tam, je cca 2-3mm velky, v strede biely (asi hnis) okolie zacervenane. Kvapky a mast uzivam uz 2 týždeň a stále nezmizol ani hnis ani začervenanie. Môžete mi poradiť čo s tým? Ďakujem. Ste úžaní :)
lujza.j
18.07.10,14:22
Ahojte,
potrebovala by som poradit-pomoct. v priebehu mesiaca sa mi dvakrat spravil jačmeň na oku. Bola som aj u očnej, ktorámi dala mast ophtalmo-framykoin na noc, a kvapky uniflox 4x denne. Jačmeň mi síce prestal rásť, no ostal tam, je cca 2-3mm velky, v strede biely (asi hnis) okolie zacervenane. Kvapky a mast uzivam uz 2 týždeň a stále nezmizol ani hnis ani začervenanie. Môžete mi poradiť čo s tým? Ďakujem. Ste úžaný :)
ja by som opäť išla k očnej, liečba ti nezabrala nech stav rieši ďalej. ja som mala raz jačmeň na oku. očná mi ho vyrezala - rozrezala skalpelom a bolo po probléme:);)
Ivka161172
18.07.10,14:22
Ahojte,
potrebovala by som poradit-pomoct. v priebehu mesiaca sa mi dvakrat spravil jačmeň na oku. Bola som aj u očnej, ktorámi dala mast ophtalmo-framykoin na noc, a kvapky uniflox 4x denne. Jačmeň mi síce prestal rásť, no ostal tam, je cca 2-3mm velky, v strede biely (asi hnis) okolie zacervenane. Kvapky a mast uzivam uz 2 týždeň a stále nezmizol ani hnis ani začervenanie. Môžete mi poradiť čo s tým? Ďakujem. Ste úžaný :)

Mojej Katke sa pred týždňom urobil jačmeň na oku,najskôr červené potom hneď hnis(mala ho dosť veľký) Tak v utorok som jej ho opatrne vytlačila, dávala 3xdenne obklady z repíka skús aj harmanček a v piatok som kúpila framykoinovú očnú masť tak jej už nevidno ani to začervenané.
Ivka161172
18.07.10,14:24
Ešte podotknem že mám dieťa ležiace - nehýbe rúčkami tak sa ani nevzpierala, preto sa mi to dalo urobiť s tým hnisom.
ivonka4
18.07.10,16:21
Dakujem za rady ste zlate :)
nelanela
14.07.12,10:33
Prečo si nechodiť s prstami a rukami po očiach a očných viečkach nám ako deťom už hovorili rodičia. Mnohí to berú ako jednu z tých rád, ktoré musia rodičia povedať, aby vyzneli dôležití. Pravda je však taká, že majú pravdu ak hovoria, že s toho môžete ochorieť. Dokonca nie ani zriedkavým ochorením.
Jačmeň na oku, odborne nazývaný hordeolum, býva pomerne častým ochorením očného viečka, ktoré sa môže vyskytnúť u niekoho raz, alebo viac krát v živote, iných nemusí postihnúť nikdy. Ide o dráždivý pocit cudzieho telesa v oku, prípadne o pocit rezanej padnutej mihalnice v oku, ktorý neustále trvá, pokračuje opuchom oka až do miery zníženia viditeľnosti privretím viečka na postihnutom oku. Ide o zápalové ochorenie, ktoré sa prejavuje sčervenaním, napuchnutím a bolesťou.... atď nech nekopírujem celé kedze sa to nesmie....



info z: http://zaujimavosti.net/zdravie/chorobopis/choroby-jacmen-na-oku-alebo-jacmenie-zrno-inak-hordeolum/
readonnas
15.07.12,14:43
na jačmen na oku pomáha ľudový recept odstrihnuť asi 2cm pásik z ľanového uteráka alebo plachty proste ľanové plátno omotať ho okolo stredného prsta opačnej ruky čiže ak mám jačmen na pravom oku omotám prostredník ľavej ruky malo by zmyznuť do 24 hod ak nie necháme to ešte tri dni určite to pomože ,treba to urobyť vždy včas
Katka01
26.10.14,13:07
Ahojte, musím sa s vami podeliť o svoju skúsenosť s liečením jačmeňa. Moja 10-ročná dcérka to mávala veľmi často, jačmeň sa jej robil raz aj dvakrát do mesiaca. Už sme z toho boli zúfalí, nevedeli sme sa toho zbaviť, stále sa to vracalo. Až sme objavili úžasný očný krém z Mŕtveho mora. Už po prvom nanesení na jačmeň po krátkej dobe úplne zmizla bolestivosť. Nanášali sme krém opakovane a jačmeň sa tentoraz veľmi rýchlo vyhojil. Natierame jej očká týmto krémom aj preventívne, keď ho nemá a prestalo sa jej to vracať. Je to zázrak. Ten krém sa volá Balzam na očné vrásky Dr. Nona (ale nie je len na vrásky)
lujza.j
26.10.14,15:07
Vlastnosti Balzamu na očné vrásky Dr. Nona:
vyživuje pokožku okolo očí, dodáva jej pružnosť
odstraňuje jemné vrásky a predchádza ich vzniku
vybieluje pigmentové škvrny
zlepšuje zrak - lieči sivý a zelený zákal, krátko- aj ďalekozrakosť:eek:
pôsobí proti očnej únave, slzeniu po bezsennej noci alebo práci s počítačom
vhodný pri alergiách - odstraňuje slzenie očí a ich začervenalosť. Vhodné aplikovať okolo očí aj priamo do očí.:eek:
veľmi dobre hojí očný jačmeň a rýchlo (už do hodiny) odstraňuje bolestivosť
vhodný pre ženy, mužov aj deti (u detí pri liečení jačmeňa alebo zápale očiek či očných spojiviek, pri alergiách - slzení a začervenaní očí)

nemám slov.....kto tomuto uverí :eek:

to že to je reklama ...to je už vedľajšie.....
Anika61
26.10.14,16:02
...ze lieci sivy aj zeleny zakal..kratko-aj dalekozrakost...tomu sa naozaj neda verit....
kopretinka
26.10.14,19:40
:eek: ďalekozrakosť aj krátkozrakosť??? muhehe :D :D a to sa kde píše?
buchač
26.10.14,21:08
Táto mastička by bola vhodná pre poniektorých vrcholvých politikov, managerov a podobne.
Mohli by si okolie jedného otvoru natierať...;)
Pokožka by bola výživnejšia, pružnejšia a aj jemnejšia...teda pripravená na ďalšie použitie. :D
Ing. Ľubomír Janoška
27.10.14,05:56
"Ahojte, musím sa s vami podeliť o svoju skúsenosť s liečením jačmeňa."
Ak to neurobím, nedostanem prémie :(