zk24
16.07.10,21:08
Ahojte,

toto je fakt iba taka "off-topic" tema, lebo som zvedava na Vas nazor.
Zakladate vsetky dokumenty (faktury, VPD, PPD, ID, potvrdenia, prehlady...) vzdy do sanonov v euroobaloch, ci bez problemov dierkujete a zakladate "hole" papiere?

Ja s radostou dierkujem, ale u niektorych uctovnicok som videla ze maju "strach" dierkovat. Ja dierkujem snad vsetko co sa tyka uctovnictva - od faktur, ID, dokonca aj Potvrdenie o podani DP...

Nedierkujem iba pracovne zmluvy, zakladatelske listiny a podobne "dolezite" dokumenty.

Ako to robite vy? Len nepovedze ze sa dierkovat nesmie, prosiiiim :D :D :D Si neviem predstavit 300 euroobalov mesacne a aj tak manipulacia s nimi sa mi moc nepozdava...
JarkaL
16.07.10,19:13
Aj ja dierkujem, podobne ako Ty.
Dáša_
16.07.10,19:19
mam klienta, majú okolo 1000 faktur mesacne a oni tvrdohlavo zakladaju do euroobalov. Vzdy po 10 kusov.Vzdy ma rozculuje, ked musim nieco hladat. Ale nedaju si to vyhovorit

ja som zástanca dierovania
Xanti
16.07.10,19:24
Ošalila by som,
keby som takto mala hladať podklady. Šialené do euroobalov.
Paula
16.07.10,19:51
Najväčší zázrak som videla pred asi 15-timi rokmi - strojčekom prispikovaných (predtmým ešte aspoň na 4x zložených, ak boli dlhé) cca 30 kusov pokladničných bločkov na jednej A4-ke....a nie vždy to boli iba bločky, motali sa medzi nimi aj faktúry, zaplatené v hotovosti. K tomu jediný výdavkový bloček. Úžas :rolleyes:. Proti tomu 10 faktúr v euroobale malinka :) Dodatočne ma napadlo, ako sa niekto "hral" so skladaním fa z Metra na rozmer 3x3 cm.
Rozalka
17.07.10,14:50
Som zástanca dierovania, najmä ktoré robím ja. Dierovač mám nastavený na dierovanie od horného okraja, horná hrana musí lícovať, takže vidím, či do zakladača dačo pribudlo.
Srdí ma, že mi niektoré banky dierujú, tak blízko k ľavému okraju, že niekedy tá diera vlastne nie je diera.

Pauli, tie "skladance" museli byť fakt zábavné.
Mne sa stalo, že klient postrihal výpis z účtu, čo obrat, to slížik a tieto popripínal k dokladom, ktorých sa úhrada týkala. ;)
Ďalší polepil (klovatinou!) všetky ústrižky z poštových poukážok na 1 A4 list, zamiešal úhrady fondov s úhradami faktúr a prevodom na vlastný účet. Ústrižky sme museli odlepiť nad parou z rýchlovarnej kanvice.
Llívia
17.07.10,15:09
Som zástanca dierovania, najmä ktoré robím ja. Dierovač mám nastavený na dierovanie od horného okraja, horná hrana musí lícovať, takže vidím, či do zakladača dačo pribudlo.
Srdí ma, že mi niektoré banky dierujú, tak blízko k ľavému okraju, že niekedy tá diera vlastne nie je diera. Radšej, keby to nerobili, lebo keď to predierujem podľa seba, tak sa tie dve dierky spoja a aj tak mi je to na figu a tá pôvodná "banková" diera je fakt tak blízko okraju, že sa väčšinou roztrhne.

Pauli, tie "skladance" museli byť fakt zábavné. Keď som sa s týmto skladaním dokladov a lepením XY pokladničných bločkov na jednu A4 stretla prvýkrát, tak mi bolo vážne do plaču.
Mne sa stalo, že klient postrihal výpis z účtu, čo obrat, to slížik a tieto popripínal k dokladom, ktorých sa úhrada týkala. ;) Tak toto je fakt sila!
Ďalší polepil (klovatinou!) Tiež som raz v nevedomosti použila klovatiu - a bolo to prvý- a zároveň aj poslednýkrát. Klovatina "prejde" cez doklad, doklad zostane žltý, príp. aj horšie čitateľný, ak je klovatina nanesená pod textom. všetky ústrižky z poštových poukážok na 1 A4 list, zamiešal úhrady fondov s úhradami faktúr a prevodom na vlastný účet. Ústrižky sme museli odlepiť nad parou z rýchlovarnej kanvice.

Nepoužívam na lepenie ani tuhé tyčinkové lepidlá, lebo doklady sa dajú od seba veľmi ľahko oddeliť, príp. k tejto činnosti majú sklon samovoľne.
Tiež neznášam, keď si niekto nalepí doklad z ERP pod pokladničný doklad (väčšinou v pravom hornom rohu), lebo potom musím tie doklady obracať a k tomu potrebujem 2 ruky + niečo, čím tie doklady zaťažím, aby som 2 rukami mohla doklad nahodiť.

Do euroobalov dávam tiež len dôležité dokumenty (pracovné zmluvy, zakladateľské listiny a pod.). Pokladničné doklady by som do euroobalov určite nedávala - neviem to na isto, ale myslím si, že euroobal je to mäkčené PVC, s ktorým sa neznášajú doklady z ERP tlačené na termocitnom papieri a veľmi rady tieto doklady blednú a miznú.
ondrejvla
17.07.10,15:19
Ja som tiež zástancom dierkovania, pokladničné doklady mám povypisované ku každému bločku, zošívam ich v strede vypísaného dokladu, ľavý okraj lepím podľa dátumov Pritt-gama fixom na A4, čo sú veľké doklady, ako napr.Metro nechávam s vypísaným dokladom samostatne. V šanóne sa dá v nich listovať ako v knihe, každý doklad je prístupný. Pracovné zmluvy a všetky doklady týkajúce sa zamestnancov mám zvlášť v euroobaloch, taktiež všetky právne dokumenty.
zk24
17.07.10,19:34
Mne sa stalo, že klient postrihal výpis z účtu, čo obrat, to slížik a tieto popripínal k dokladom, ktorých sa úhrada týkala. ;)


Skapem :D :D :D :D

Konatelia vedia byt niekedy velmi kreativni :D :D :D :D
VieraPopluharova
17.07.10,20:11
Som zastanca dierkovania, pokladnicne doklady, faktury a pod. dierkujem podla mesiacov zakladam do rychloviazacov a potom do sanona.
Mzdove doklady: ako su vyplatne pasky, mzdove listy zakladam do euroobalov, ostatne dierujem a vkladam do rychloviazacov a nasledne do sanonov, ktore po ukonceni obdobia archivujem v nepremokavych archivacnych boxoch, ak si ich majitel firmy pisomne preberie, vydam mu ich, ale boxy su moje, neskorsie uskladnenie si musi riesit sam.
Zmluvy a obchodne listiny dolezite nedierkujem a zakladam do euroobalov.
jacekova
18.07.10,18:35
tak ja sa tiež pripojím :D:D:D

zhodujem sa skoro so všetkými názormi:

1.PPD, VPD, ID, fa, VBU : DIERKUJEM!

2.dôležité dokumenty: ŠUP DO EUROOBALU!

3.mzdové veci (výkazy, výpl.pásky): DIERKUJEM!

4.a každý zamestnanec má svoj euroobal, kde sú prihlášky do poisťovní, pracovná zmluva atď
calawen
18.07.10,18:46
Rovnaký postup ako jacekova
Melnick
18.07.10,19:35
Aj ja zakladám podobne ako Jacekova.

A neznášam z celej duše :
- kramličky na doklade :o všetky likvidujem.
- ak je na čistej A4 prilepený bloček z ERP a je tak vľavo, že je predierkovaný a ďalej je miesta pre 5 bločkov. To som takáto:mad:
- ak sú bločky z ERP nalepené hocijakým lepidlom tak na tom mieste sa rýchlo stávajú nečitateľné, preto strihám malé pásiky z obojstránky / nie farebnej :o / a priliepam ich na mieste, kde nie je tlač. Ľahko sa dajú odlepiť, prelepiť .....

Dôležité veci - zakladám v euroobaloch.

mimotemy: neboli najskôr dierkovače a až potom euroobaly ??? :D:D:D
zk24
18.07.10,19:59
co su kramlicky? :D
Llívia
18.07.10,20:10
Spinky (náplň) do zošívačky.
Taktiež ich neznášam. Všetky, ktoré sú nepotrebné, likvidujem a ony likvidujú moje nechty:D


: neboli najskôr dierkovače a až potom euroobaly ???

To neviem. Väčšina ľudí ma problém, či bolo skôr vajce alebo sliepka.:D:D:D
zk24
18.07.10,20:14
Urcite boli dierkovace skor :D Ja som sa len chcela uistit ci stale sa moze vsetko dierkovat, ci nahodou nejaky euroobalovy lobbing nieco nepomenil....
zk24
18.07.10,20:16
Spinky? Ja spinkujem :D Original dokladu ku skopirovanemu... alebo podklady pre mzdy k ID.... to zasa robim
Rozalka
19.07.10,16:19
Aj ja zakladám podobne ako Jacekova.

A neznášam z celej duše :
- kramličky na doklade :o všetky likvidujem.
- ak je na čistej A4 prilepený bloček z ERP a je tak vľavo, že je predierkovaný a ďalej je miesta pre 5 bločkov. To som takáto:mad:
- ak sú bločky z ERP nalepené hocijakým lepidlom tak na tom mieste sa rýchlo stávajú nečitateľné, preto strihám malé pásiky z obojstránky / nie farebnej :o / a priliepam ich na mieste, kde nie je tlač. Ľahko sa dajú odlepiť, prelepiť .....

Dôležité veci - zakladám v euroobaloch.

mimotemy: neboli najskôr dierkovače a až potom euroobaly ??? :D:D:D

Detto, totálne ich neznášam a ešte viac, a sú 2 papiere zošité kramličkou k nim priklamčikovaný ďalší papier atĎ.
Bez kramličiek sa do šanónu zmestí podstatne viac papierov.


Spinky (náplň) do zošívačky.
Taktiež ich neznášam. Všetky, ktoré sú nepotrebné, likvidujem a ony likvidujú moje nechty:D

To neviem. Väčšina ľudí ma problém, či bolo skôr vajce alebo sliepka.:D:D:D
No veď ale existujú aj "odšiváky", nepoznáš? Niekto ich volá aj "zuby".
mysimis
19.07.10,16:32
Najväčší zázrak som videla pred asi 15-timi rokmi - strojčekom prispikovaných (predtmým ešte aspoň na 4x zložených, ak boli dlhé) cca 30 kusov pokladničných bločkov na jednej A4-ke....a nie vždy to boli iba bločky, motali sa medzi nimi aj faktúry, zaplatené v hotovosti. K tomu jediný výdavkový bloček. Úžas :rolleyes:. Proti tomu 10 faktúr v euroobale malinka :) Dodatočne ma napadlo, ako sa niekto "hral" so skladaním fa z Metra na rozmer 3x3 cm.


Ja som teraz dostala podklady na spracovanie účtovníctva od klienta, ktorý sa pohádal s pani manželkou - ekonómkou, takže doniesol doklady ku mne a prvý mesiac spracovala pani manželka a to tak, že doklady boli lepené na papieri A4, ale asi z dôvodu šetrenia boli lepené obojstranne. No mala som šťastie, že lepidlo bolo také nekvalitné, že som tie doklady vedela rozobrať a pekne zoradiť podľa dátumu a následne spracovať.
Ja som tiež zástancom dierkovania a neznášam kramličky.
Llívia
19.07.10,16:36
No veď ale existujú aj "odšiváky", nepoznáš? Niekto ich volá aj "zuby".

"Zuby" = odspinkovač/odspinkovačka, ktorá ako na potvoru nikdy nie je tam a vtedy, keď ju človek potrebuje.

A tiež je to známe ako:
- dokopirobítko
- odkopirobítko.

3x hádajte, čo je čo? :D:D:D
ormika
19.07.10,16:39
Tiež zakladám ako jacekova, tiež neznášam kramličky :-), ale v PÚ pripínam účtovné doklady k faktúram kramličkami na faktúru hore z dôvodu rýchlejšej práce. A zároveň keď sme v takejto téme, tak sa spýtam, kto účtujete v Alfe, lepíte peňažný denník po ukončení roka? Alebo dávate každú stranu A B C zvlášť do euroobalu? Leboja poctivo lepím strany ABC k sebe, takto polepené uložím na sebe, predierujem, 2x preložím z prava do ľava a tak založím :-)
Dáša_
19.07.10,16:49
Ja som teraz dostala podklady na spracovanie účtovníctva od klienta, ktorý sa pohádal s pani manželkou - ekonómkou, takže doniesol doklady ku mne a prvý mesiac spracovala pani manželka a to tak, že doklady boli lepené na papieri A4, ale asi z dôvodu šetrenia boli lepené obojstranne. No mala som šťastie, že lepidlo bolo také nekvalitné, že som tie doklady vedela rozobrať a pekne zoradiť podľa dátumu a následne spracovať.
Ja som tiež zástancom dierkovania a neznášam kramličky.

ja som raz dostala účtovníctvo, kde boli všetky papiere uložené podľa veľkosti :D:D A sopravedlnenie, že mi to nesie neskoro, lebo to dlho trvalo takto uložiť :cool::cool:
Rozalka
19.07.10,17:17
Tak toto je ešte lepšie ako postrihané výpisy http://www.porada.sk/1455928-post6.html
Anja111
19.07.10,17:29
Tiež zakladám ako jacekova, tiež neznášam kramličky :-), ale v PÚ pripínam účtovné doklady k faktúram kramličkami na faktúru hore z dôvodu rýchlejšej práce. A zároveň keď sme v takejto téme, tak sa spýtam, kto účtujete v Alfe, lepíte peňažný denník po ukončení roka? Alebo dávate každú stranu A B C zvlášť do euroobalu? Leboja poctivo lepím strany ABC k sebe, takto polepené uložím na sebe, predierujem, 2x preložím z prava do ľava a tak založím :-)
Síce mám MRP, ale PD poctivo lepím, presne tak, ako ty...
Deganova
19.07.10,17:44
Tiež zakladám ako jacekova, tiež neznášam kramličky :-), ale v PÚ pripínam účtovné doklady k faktúram kramličkami na faktúru hore z dôvodu rýchlejšej práce. A zároveň keď sme v takejto téme, tak sa spýtam, kto účtujete v Alfe, lepíte peňažný denník po ukončení roka? Alebo dávate každú stranu A B C zvlášť do euroobalu? Leboja poctivo lepím strany ABC k sebe, takto polepené uložím na sebe, predierujem, 2x preložím z prava do ľava a tak založím :-)
Robím to presne tak ako ty
Llívia
19.07.10,18:25
Tiež zakladám ako jacekova, tiež neznášam kramličky :-), ale v PÚ pripínam účtovné doklady k faktúram kramličkami na faktúru hore z dôvodu rýchlejšej práce. A zároveň keď sme v takejto téme, tak sa spýtam, kto účtujete v Alfe, lepíte peňažný denník po ukončení roka? Alebo dávate každú stranu A B C zvlášť do euroobalu? Leboja poctivo lepím strany ABC k sebe, takto polepené uložím na sebe, predierujem, 2x preložím z prava do ľava a tak založím :-)

Denník iba predierujem a založím pod seba strany 1A+1B+1C, potom 2A+2B+2C atď. V Alfe účtujem SVB, čo je za rok asi tak 7 strán x ABC (čiže 21 strán dokopy).
Melnick
19.07.10,18:44
Detto, totálne ich neznášam a ešte viac, a sú 2 papiere zošité kramličkou k nim priklamčikovaný ďalší papier atĎ.
Bez kramličiek sa do šanónu zmestí podstatne viac papierov.


No veď ale existujú aj "odšiváky", nepoznáš? Niekto ich volá aj "zuby".

Minule som sa stretla s pomenovaním : "odkoňovač":D:D:D
arizona
19.07.10,18:55
Primiešam sa Vám trochu do debaty.
Som doslova alergická na to, ak niekto zakladá rôzne doklady do euroobalov hore nohami, tj. otvorom dolu a ten potom tak vloží do šanónu :---:mad:
Som sama s touto úchylkou, alebo to ešte niekomu kole oči? :D:D:D
Melnick
19.07.10,18:58
Som rovnako postihnutá a neznášam euroobaly " hore nohami ", ide ma trafiť .:o
Neznášam tiež ak doklad nie je predierkovaný presne v strede - choré- však???
jacekova
19.07.10,19:05
Som rovnako postihnutá a neznášam euroobaly " hore nohami ", ide ma trafiť .:o
Neznášam tiež ak doklad nie je predierkovaný presne v strede - choré- však???


už sme choré asi my :D:D:D ale ak by mi klient dával doklady do euroobalov hore nohami, tak by som zošalelaaaaaa

a ak je veľmi iniciatívny a predierkuje to nejakým záhadným spôsobom "od oka" - ako sa podarí, len aby mi "uľahčil" robotu, tak to už mám tep 200/100 :( :D
VieraPopluharova
19.07.10,19:09
Som rovnako postihnutá a neznášam euroobaly " hore nohami ", ide ma trafiť .:o
Neznášam tiež ak doklad nie je predierkovaný presne v strede - choré- však???

Tak takych je nas asi viac, co ma naozaj rozhadze, to su euroobaly hore nohami, a este ma bude presviedcat, ze to tak je praktickejsie:D:---:)
Rozalka
19.07.10,19:13
Som rovnako postihnutá a neznášam euroobaly " hore nohami ", ide ma trafiť .:o
Neznášam tiež ak doklad nie je predierkovaný presne v strede - choré- však???

Ak je dierovaný presne v strede, nelícuje horná hrana - nie všetky papiere sú rovnako dlhé - to zas vadí mne.
Horná hrana papierov musí presne lícovať na priamke "Severka - stred zeme" :D:D:D:D:D
VieraPopluharova
19.07.10,19:25
Dievcence?

Nemyslíte, že sme fakt postihnuté? Ak niekto nezasvätený číta túto debatu, tak si myslí, ze ci nemame inu robotu, ale paci sa mi to, aspon vidim, ze nielen ja som taká, pretože ako zacnem klientovi vysvetlovat, ze nech mi to radsej prinesie len tak, ze sa narobím viac ak mi to pouklada tak pozera na mna ako na zjavenie.:D:eek::D:eek::D
Melnick
19.07.10,19:27
Ak je dierovaný presne v strede, nelícuje horná hrana - nie všetky papiere sú rovnako dlhé - to zas vadí mne.
Horná hrana papierov musí presne lícovať na priamke "Severka - stred zeme" :D:D:D:D:D
Rozalka, hanbím sa,:o ale lícuje - pomáhajú nožnice. Niekedy sa narobím ako blbá a nemám nič nahodené - iba poukladané - ale pekne:D:D:D
Rozalka
19.07.10,19:31
1*
a čo, že máš pekne naukladané a nič nahodené?
"Veď nahádzať, to už je len hračka, to nahádžete raz-dva" (citát klienta)
Gabhus
20.07.10,03:11
Ale to je pravda, že bežne ľudia viac ocenia poukladanie ako to ostatné. Stáva sa, že aj povedia že jééééj ako pekne ste to poukladali. A ešte keď to dáš do tvrdých dosiek a zaviažeš na mašličky, tak vtedy je to +++++++ super. No je svätá pravda, že v poriadku sa ľahšie hľadá ak treba.:):):D
HankaH
20.07.10,04:31
[QUOTE=Rozalka;1455928]Som zástanca dierovania, najmä ktoré robím ja. Dierovač mám nastavený na dierovanie od horného okraja, horná hrana musí lícovať, takže vidím, či do zakladača dačo pribudlo.
Srdí ma, že mi niektoré banky dierujú, tak blízko k ľavému okraju, že niekedy tá diera vlastne nie je diera.

Tak toto som vyriešila už pred niekoľkými rokmi tým, že okraj každého výpisu zo spodnej strany podlepím priehľadnou lepiacou páskou a potom nanovo predierujem. Je to síce pracné a to nehovorím o spotrebe lepiacej pásky, ale je to peknééé... :D:D:D
Llívia
20.07.10,05:36
Tak toto som vyriešila už pred niekoľkými rokmi tým, že okraj každého výpisu zo spodnej strany podlepím priehľadnou lepiacou páskou a potom nanovo predierujem. Je to síce pracné a to nehovorím o spotrebe lepiacej pásky, ale je to peknééé... :D:D:D

Mne dierkovačka väčšinou nechce predierovať lepiacu pásku :mad: , či vlastne dve, lebo som ju dávala z oboch strán. Potom som to radšej riešila zarovnaním nožnicami. :D
Melnick
20.07.10,05:40
Tak toto som vyriešila už pred niekoľkými rokmi tým, že okraj každého výpisu zo spodnej strany podlepím priehľadnou lepiacou páskou a potom nanovo predierujem. Je to síce pracné a to nehovorím o spotrebe lepiacej pásky, ale je to peknééé... :D:D:D

Hanka, poznám.....:o

Výzva pre postihnuté:

dohodnime si spoločný termín liečenia a budeme si odovzdávať skúsenosti: dierkovania, zakladania v euroobaloch, spinkovania, odspinkovania ..........

Stačí mesiac ??????:):):D:D:D:D
zk24
20.07.10,05:42
Srdí ma, že mi niektoré banky dierujú, tak blízko k ľavému okraju, že niekedy tá diera vlastne nie je diera.


Mna srdi, ze niektore banky nepoznaju okraje. A ked idem dierkovat vzdy si oddierkujem datum... a ked to predierkuje uz klient predtym ako mi to odovzda, tak jemu je to jedno, on predierkuje, a ja uz nevidim aky den sa transakcia uskutocnila :rolleyes::rolleyes:
zk24
20.07.10,05:44
Dievcence?

Nemyslíte, že sme fakt postihnuté? Ak niekto nezasvätený číta túto debatu, tak si myslí, ze ci nemame inu robotu, ale paci sa mi to, aspon vidim, ze nielen ja som taká, pretože ako zacnem klientovi vysvetlovat, ze nech mi to radsej prinesie len tak, ze sa narobím viac ak mi to pouklada tak pozera na mna ako na zjavenie.:D:eek::D:eek::D

Sme :D To nehovorim o tom ake farby zakladacov a inych deliacich papierikov mam a v akom musia ist poradi, tie farby :D

Mne obcas klient donesie fakturu taku poobtrhanu. Lebo si na nu znacil nejake veci narychlo, cisla, pocital cosi a potom to rukou odtial odtrhava... Ale odtrhne tak aby bolo vidno text aj sumy, a uz to neni A4-ka ale rozne jedenastuholniky. Pripadne si kresli na fakturu. Pripadne nosi faktury zalozene v penazenke :D :D :D no skuste dostat desat faktur rozmeru A4 do penazenky na rozmer asi tak A8? :D
Llívia
20.07.10,06:11
Mne tak občas nosia doklady zamestnanci - niečo im spadne na zem - samozrejme, že do blata, 4x na to skočia, potom to prejdú autom, a potom mi to donesú. Fakt hnus! Občas rozmýšľam, či by som si nemala dať požiadavku na OPP - rukavice :-)
A tie peňaženky - "moji" zamestnanci do A8 peňaženky napchajú doklady za celý mesiac = kopa vysoká asi 3 cm. Jasné, že sa tie doklady potom "krútia" tak, ako boli zohnuté a sú na nich somárie rohy. Keďže 1/2 z dokladov je na termocitnom papieri, mám fakt "úžasnú" radosť pri pokuse napchať tieto doklady do kopírky, rýchlo kopírku zakryť, aby sa doklady nepoholi (ale oni, beťáriská, sa aj tak pohnú a prekryjú navzájom).
ewita888
20.07.10,06:20
Mne nosí jeden murár doklady pravidelne v Tesco igelitke, najprv vytrasem maltu, potom vyhádžem doklady o kúpe chleba, masla, rajčín a potom sa snažím spárovať dodacie listy s faktúrami, zavolám mu, že mi treba aj výpisy z banky, no a potom je to už brnkačka..:)
zk24
20.07.10,06:20
:D
ucetni_fantozzi
20.07.10,06:27
pekne uchylna tema... ;-) no dam vam zopar typov:
- sanon plny zeleza (spiniek) sa naozaj zaplni ovela skor, ako ked pouzivate lepidlo,
- problem so samovolnym odlepovanim blockov tu naozaj je - ak pouzijete nekvalitne, spravidla lacne lepidlo - dobra skusenost je s cervenym pritt stick-om,
- zle predierovany vypis (zeby bola rec o tatrabanke, ci vub?) - mozete pouzit take tie male biele lepiky, kedysi sa hufne pouzivali hlavne ako cenovkove etikety - zalepit zospodu, zvrchu a potom sup, predierovat tak, ako to ma byt,
- spinky vyberat pomocou odspinkovaca,

tiez niekedy skripem zubami, ked mi uctovnicky nacvakaju blocek z registracky 3 spinkami a ku tomu vydavkovy dalsimi 2 - ale ked niektore si to nedaju vyhovorit... ;-)

a inak ako - DPH uz hotove, ked sa tu riesia taketo otazky? ;-)
kimart
20.07.10,06:34
pekne uchylna tema... ;-) no dam vam zopar typov:
- sanon plny zeleza (spiniek) sa naozaj zaplni ovela skor, ako ked pouzivate lepidlo,
- problem so samovolnym odlepovanim blockov tu naozaj je - ak pouzijete nekvalitne, spravidla lacne lepidlo - dobra skusenost je s cervenym pritt stick-om,
- zle predierovany vypis (zeby bola rec o tatrabanke, ci vub?) - mozete pouzit take tie male biele lepiky, kedysi sa hufne pouzivali hlavne ako cenovkove etikety - zalepit zospodu, zvrchu a potom sup, predierovat tak, ako to ma byt,
- spinky vyberat pomocou odspinkovaca,

tiez niekedy skripem zubami, ked mi uctovnicky nacvakaju blocek z registracky 3 spinkami a ku tomu vydavkovy dalsimi 2 - ale ked niektore si to nedaju vyhovorit... ;-)

a inak ako - DPH uz hotove, ked sa tu riesia taketo otazky? ;-)
nedá mi nesúhlasiť, čo vlastne rieši táto téma?
Llívia
20.07.10,06:40
pekne uchylna tema... ;-) no dam vam zopar typov:
- sanon plny zeleza (spiniek) sa naozaj zaplni ovela skor, ako ked pouzivate lepidlo,
- problem so samovolnym odlepovanim blockov tu naozaj je - ak pouzijete nekvalitne, spravidla lacne lepidlo - dobra skusenost je s cervenym pritt stick-om,
- zle predierovany vypis (zeby bola rec o tatrabanke, ci vub?) - mozete pouzit take tie male biele lepiky, kedysi sa hufne pouzivali hlavne ako cenovkove etikety - zalepit zospodu, zvrchu a potom sup, predierovat tak, ako to ma byt,
- spinky vyberat pomocou odspinkovaca,

tiez niekedy skripem zubami, ked mi uctovnicky nacvakaju blocek z registracky 3 spinkami a ku tomu vydavkovy dalsimi 2 - ale ked niektore si to nedaju vyhovorit... ;-)

a inak ako - DPH uz hotove, ked sa tu riesia taketo otazky? ;-)

Súhlas na 100 % so všetkým, iba to provokovanie s DPH-čkou si si mohol odpustiť (takto sa nám nestíhajúcim vysmievať, no fuj, hanbi sa!). :D:D:D:)
Dáša_
20.07.10,07:01
pekne uchylna tema... ;-) no dam vam zopar typov:
- sanon plny zeleza (spiniek) sa naozaj zaplni ovela skor, ako ked pouzivate lepidlo,


no aj na toto je riešenie, doklady na nescvikávajú v ľavom hornom rohu, všetky rovnako, ale systematicky sa postupuje pri cvikaní pozdlž horného okraja, prípadne aj pozdlž ľavého okraja - tým sa vyrovnávajú hrúbky a dokladov vlezie viac :D:D:D
Tamila
20.07.10,07:06
Ja robím všetko ako tu väčšina z vás píše, ale doklady spínam kramličkami, pretože tá spústa dokladov by mi zabrala veľa času na zlepovanie a kramličkami to ide rýchlo. Robím ako vyššie píše Dáša - posúvam miesto zopnutia.
zk24
20.07.10,07:15
nedá mi nesúhlasiť, čo vlastne rieši táto téma?


Nie kazda tema musi nieco riesit... Je to tema na odlahcenie a podelenie sa o skusenosti.
kimart
20.07.10,07:22
Nie kazda tema musi nieco riesit... Je to tema na odlahcenie a podelenie sa o skusenosti.
na odľahčenie predsa slúži niečo iné :D:D:D
zk24
20.07.10,07:27
ale z toalety sa tazko pracuje :D
Llívia
20.07.10,07:30
A blbo sa tam nesie PC :D
Llívia
20.07.10,07:32
no aj na toto je riešenie, doklady na nescvikávajú v ľavom hornom rohu, všetky rovnako, ale systematicky sa postupuje pri cvikaní pozdlž horného okraja, prípadne aj pozdlž ľavého okraja - tým sa vyrovnávajú hrúbky a dokladov vlezie viac :D:D:D
Nespinkujem, ale lepím a toto používam v pokladni - našťastie si v Omege môžem nastaviť šírku okraja, takže časť dokladov mám nalepenú od ľavého okraja, časť od pravého. :)
Llívia
20.07.10,07:36
Primiešam sa Vám trochu do debaty.
Som doslova alergická na to, ak niekto zakladá rôzne doklady do euroobalov hore nohami, tj. otvorom dolu a ten potom tak vloží do šanónu :---:mad:
Som sama s touto úchylkou, alebo to ešte niekomu kole oči? :D:D:D


Som rovnako postihnutá a neznášam euroobaly " hore nohami ", ide ma trafiť .:o
Neznášam tiež ak doklad nie je predierkovaný presne v strede - choré- však???


už sme choré asi my :D:D:D ale ak by mi klient dával doklady do euroobalov hore nohami, tak by som zošalelaaaaaa

a ak je veľmi iniciatívny a predierkuje to nejakým záhadným spôsobom "od oka" - ako sa podarí, len aby mi "uľahčil" robotu, tak to už mám tep 200/100 :( :D

Učiteľky majú svoju diagnózu, prečo by sme našu vlastnú nemohli mať aj my? :D:D:D Čo sme horšie než učiteľky? :D:D:D
Takže odteraz nielen učiteľka = to nie je povolanie, ale diagnóza, ale aj
účtovníčka = to nie je povolanie, ale diagnóza :D:D:D
(Mimo témy lepenia dokladov: do 31.3. mám vždy predchádzajúci rok a vlani/minulý rok znamená v skutočnosti pred dvoma rokmi, čiže keď 28.2.2010
poviem "minulý rok", znamená to r. 2008 :D .)
VieraPopluharova
20.07.10,07:50
pekne uchylna tema... ;-) no dam vam zopar typov:
- sanon plny zeleza (spiniek) sa naozaj zaplni ovela skor, ako ked pouzivate lepidlo,
- problem so samovolnym odlepovanim blockov tu naozaj je - ak pouzijete nekvalitne, spravidla lacne lepidlo - dobra skusenost je s cervenym pritt stick-om,
- zle predierovany vypis (zeby bola rec o tatrabanke, ci vub?) - mozete pouzit take tie male biele lepiky, kedysi sa hufne pouzivali hlavne ako cenovkove etikety - zalepit zospodu, zvrchu a potom sup, predierovat tak, ako to ma byt,
- spinky vyberat pomocou odspinkovaca,

tiez niekedy skripem zubami, ked mi uctovnicky nacvakaju blocek z registracky 3 spinkami a ku tomu vydavkovy dalsimi 2 - ale ked niektore si to nedaju vyhovorit... ;-)

a inak ako - DPH uz hotove, ked sa tu riesia taketo otazky? ;-)


A co myslite preco tato tema, aby nam z tej DPH-cky neharasilo, obcas musime i vypnut, nie sme stroje, a lepsie je sa podelit o prakticke skusenosti v takejto odlahcenej teme ako, keby sme hrali karty na pocitaci, kvoli oddych, takto pokecame i sa nieco poducime, mne sa to paci.
Pridavam : moj klient dopravak, doklady triedim v rukavickach, nakolko okrem spiny co vytrasiem z igelitky tak som este cela od oleja.
Llívia
20.07.10,08:18
Ešte šťastie, že nemáš klienta - pohrebný ústav :-) Čo by si asi tak z igelitiek vytriasla :-)
Melnick
20.07.10,08:21
Učiteľky majú svoju diagnózu, prečo by sme našu vlastnú nemohli mať aj my? :D:D:D Čo sme horšie než učiteľky? :D:D:D
Takže odteraz nielen učiteľka = to nie je povolanie, ale diagnóza, ale aj
účtovníčka = to nie je povolanie, ale diagnóza :D:D:D
(Mimo témy lepenia dokladov: do 31.3. mám vždy predchádzajúci rok a vlani/minulý rok znamená v skutočnosti pred dvoma rokmi, čiže keď 28.2.2010
poviem "minulý rok", znamená to r. 2008 :D .)

To som teda dopadla. 20 rokov jedna diagnóza a potom dve.:o

mimotemy vždy lepšia takáto o ničom vypovedajúca téma, ako tie hádavé, čo tu boli na dennom poriadku.;):cool::):---
ewita888
20.07.10,08:25
Dobre ste to nazvali, diagnóza jak vyšitá..včera som dala cigarety do chladničky.. a čo za to môže? termín DPH!
Deganova
20.07.10,08:32
pravdu vravíte
Llívia
20.07.10,08:32
Dobre vychladené cigarety ťa aspoň osviežia v tom horku, čo má zase prísť.
ewita888
20.07.10,08:41
No a keď si ich dám s fernetom, čo sa tiež vedľa chladil, tak ich aj predierkujem..:):)
Melnick
20.07.10,08:44
:D:D:D Len daj pozor, aby dierky boli v strede. :D:D:D
Deganova
20.07.10,08:52
A nezabudni posúvať spinky, a neotoč hore nohami ...
Llívia
20.07.10,08:53
Dierky v strede? Nemajú byť skôr tak, aby lícoval horný okraj :-) ?
ewita888
20.07.10,09:03
Baby, sa neštvite, dojdite aj vy na jeden, dva, tri, štyri, päť ... a uvidíte, jak vám bude jedno, kde sú džurky..:):):D
zk24
20.07.10,09:19
Baby, sa neštvite, dojdite aj vy na jeden, dva, tri, štyri, päť ... a uvidíte, jak vám bude jedno, kde sú džurky..:):):D


Džurky je vždy jedno. Doležite je aby bol kolik spravne nastaveny ... :D :D :D

Ten šanonovy samozrejme :D
kimart
20.07.10,09:24
no nejak sa to tu zvrtlo -zvrhlo?:---
ucetni_fantozzi
20.07.10,09:24
no clovek len pozera, ake debaty tu uctovnicky vediete... tusim je moc teplo, ci co? ;-)
ewita888
20.07.10,09:25
Iný nepripadá do úvahy..šak je termín.. DPH..:)
zk24
20.07.10,09:25
no clovek len pozera, ake debaty tu uctovnicky vediete... tusim je moc teplo, ci co? ;-)


A ty mas zarovnane džurky? Ha? Ukaz .
ucetni_fantozzi
20.07.10,09:38
u mna vsetko v poriadku, dzurky poctivo narobene, navlecene na koliky, zoradene a odlozene, cakajuce na dalsiu aktivitu... ;-)
Melnick
20.07.10,09:59
u mna vsetko v poriadku, dzurky poctivo narobene, navlecene na koliky, zoradene a odlozene, cakajuce na dalsiu aktivitu... ;-)
Talian, je Talian - kam sa naň hrabeme my Slovenky.:D:D:D
Idem k vode:):--- . Dúfam, že mi zatiaľ neurobíte DPH čky. :):D:D:D

Myslíte, že na mňa robotka počká ? :D
zk24
20.07.10,10:02
Talian, je Talian - kam sa naň hrabeme my Slovenky.:D:D:D
Idem k vode:):--- . Dúfam, že mi zatiaľ neurobíte DPH čky. :):D:D:D

Myslíte, že na mňa robotka počká ? :D


Vyber ten dierkovac z kabelky ! A hned ! Nepovedala ti mama, ze to sa na plaz nenosi?

To by inac mohlo fungovat jak kotva :D :D :D
ewita888
20.07.10,10:06
:D
Talian, je Talian - kam sa naň hrabeme my Slovenky.:D:D:D
Idem k vode:):--- . Dúfam, že mi zatiaľ neurobíte DPH čky. :):D:D:D

Myslíte, že na mňa robotka počká ? :D
Tak to si buď istá, že počká:--- Idem aj ja het, ale ešte záver pre tento deň: zarovnať, dierkovať, dať na kolík..:D Pekný deň všetkým...:---
zk24
20.07.10,10:11
ika tika gymnastika
na tomto blocku chyba spinka

Hlboko je zrnko, klasy.
S dierkovačom na večné casy.
Rozalka
20.07.10,16:15
no aj na toto je riešenie, doklady na nescvikávajú v ľavom hornom rohu, všetky rovnako, ale systematicky sa postupuje pri cvikaní pozdlž horného okraja, prípadne aj pozdlž ľavého okraja - tým sa vyrovnávajú hrúbky a dokladov vlezie viac :D:D:D

Jeden môj klient svoje Ofa s dodákmi tak presne spínkuje, ako keby jedno. Potom je stĺpec spiniek nad sebou (našťastie len tie malinké) a často sa do seba aj zaseknú.

U nás v Metre už tlačia faktúry na laserovej, ale kým mali ihličkovú, ešte poriadne nebol tovar uložený do vozíka a ja som poctivo odtrhávala bočné "fúzy", lebo to ma vie dostať do šialenstva, ak tie "fúzy" trčia zo šanonu.

Apropo: dúfam, že si nelížete prsty ale poctivo používate máčatko!!

PS: aj ja mám hotovú DPH ;););););););)
marjankaj
20.07.10,16:30
Jeden môj klient svoje Ofa s dodákmi tak presne spínkuje, ako keby jedno. Potom je stĺpec spiniek nad sebou (našťastie len tie malinké) a často sa do seba aj zaseknú.

U nás v Metre už tlačia faktúry na laserovej, ale kým mali ihličkovú, ešte poriadne nebol tovar uložený do vozíka a ja som poctivo odtrhávala bočné "fúzy", lebo to ma vie dostať do šialenstva, ak tie "fúzy" trčia zo šanonu.

Apropo: dúfam, že si nelížete prsty ale poctivo používate máčatko!!

PS: aj ja mám hotovú DPH ;););););););)

Lízať máčatko je lepšie?:---
Rozalka
20.07.10,16:37
Keď som ho začala používať, bol to taký hlúpy zvyk:
prsty do máčatka, k ústam, do máčatka, k ústam ...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Llívia
20.07.10,16:42
Jeden môj klient svoje Ofa s dodákmi tak presne spínkuje, ako keby jedno. Potom je stĺpec spiniek nad sebou (našťastie len tie malinké) a často sa do seba aj zaseknú...

Raz priniesol jeden živnostník faktúru za vykonanú prácu. Bola to taká prepisovacia faktúra na ručné vypísanie. Lenže po čase sa ukázalo, že to nebola faktúra na prepisovacom tlačive, ale 2 rôzne faktúry od 2 rôznych dodávateľov, ktoré jeden z ich iniciatívne sklepal tak, že to vôbec nebolo poznať.
DPH ešte hotové nemám - idem sadnúť na rotoped a poctivo kontrolovať (to je súčasť mojej diagnózy). :D
ondrejvla
20.07.10,16:53
Dobre ste to nazvali, diagnóza jak vyšitá..včera som dala cigarety do chladničky.. a čo za to môže? termín DPH!

Mne sa podarilo dať do chladničky peňaženku, celý víkend som nemohla minúť ani šesták...:) Ešteže sú platobné karty.
Melnick
20.07.10,17:26
Vlasti, nevyhováraj sa, tak si ju zavarila častým používaním, že si ju potom sama dala schladiť . :D:D:D
Llívia
21.07.10,06:24
Bavili sme sa tu o spinkách = kramličkách a o tom, ako niektorí dokážu a ešte ako dokážu poscvakávať k sebe doklady. Pri tých kramličkách ma vytáča aj to, keď dostanem faktúru od Orangeu a prvý list je príloha k faktúre, kde je rozpísané, aké boli platby faktúru za určité obdobie a aké sú nedoplatky, až pod tou prílohou je samotná faktúra. Pritom mňa ta príloha vôbec nezaujíma, takže to musím pekne rozšiť a zošiť alebo zlepiť dokopy podľa mojich predstáv. To isté platí, ak je príjmový doklad pod dodacím listom alebo faktúrou - rozšívam a ukladám podľa seba.
mariana11
30.01.13,12:18
Učiteľky majú svoju diagnózu, prečo by sme našu vlastnú nemohli mať aj my? :D:D:D Čo sme horšie než učiteľky? :D:D:D
Takže odteraz nielen učiteľka = to nie je povolanie, ale diagnóza, ale aj
účtovníčka = to nie je povolanie, ale diagnóza :D:D:D
(Mimo témy lepenia dokladov: do 31.3. mám vždy predchádzajúci rok a vlani/minulý rok znamená v skutočnosti pred dvoma rokmi, čiže keď 28.2.2010
poviem "minulý rok", znamená to r. 2008 :D .)

Stará téma, prečítala som ju s pobavením celú a aj som zabudla čo som vlastne pôvodne hľadala... A s tým rokom je to presne tak. Mne pred pár dňami zavolal jeden, že potrebuje doklad z novembra minulého roku. A ja som mu po márnom hľadaní zavolala späť , že taký ja v účtovníctve nemám. avšak po chvíli, ma osvietilo a ja mu volám naspäť, ktorý to minulý rok vlastne myslel....samozrejme minulý, len pre mňa je stále minulý predminulý. Ten doklad sa nakoniec našiel:). Ináč ma tá téma trochu uspokojila, lebo už aj manžel mi vraví, že som nenormálna. Popýtala som ho, aby mi kopíroval doklady z termotlačiarní. Tak mi ochotne pomáhal, ja som bola nespokojná, tak po čase som mu objasnila ako to "má byť". Snažil sa, ale aj tak to nebolo ONO. Tak som mu nakoniec musela povedať, že si to budem radšej robiť sama. Predsa len si to okopírujem tak, aby bol prekopírovaný celý doklad a pekne zarovnaný a potom rovno zopnutý atd. Hmm asi budem ozaj nenormálna:D