wynk11
17.07.10,10:41
Cavte poradaci.
mam maly citronovnik a teraz som si vsimol ze na stonke a uz aj na listoch mam niejaku haveď neviem ci su to vošky alebo nieco ine ale chcel by som to niejako uchranit neviem ci je to zo zeme ci to odkial sa vzali... V prilohe posielam fotky...Viete nieco co na to ci ich mam len zoskrabat?
durisovad
17.07.10,08:50
My sme nieco podobne mali na mandarinkach, zavolali sme odbornika, pretoze ziadne postreky nepomahali. Odbornik zrezal vetvicky az na kmen, to co zostalo, vydrhol kefkou. Bolo to vlani na jar a mandarinky su uz obrastene novymi zdravymi vyhonkami. Uz aj kvitli a su na nich malicke zelene plody.Ked to zrezaval, bolo nam luto, ale keby sme to nechali, cely stromcek by vyhynul.
wynk11
17.07.10,08:56
My sme nieco podobne mali na mandarinkach, zavolali sme odbornika, pretoze ziadne postreky nepomahali. Odbornik zrezal vetvicky az na kmen, to co zostalo, vydrhol kefkou. Bolo to vlani na jar a mandarinky su uz obrastene novymi zdravymi vyhonkami. Uz aj kvitli a su na nich malicke zelene plody.Ked to zrezaval, bolo nam luto, ale keby sme to nechali, cely stromcek by vyhynul.
fuha no neviem neviem a zeminu ste nemenili? ale ten nas citronovnik alebo aj mandarinka neviem co to je lebo ja som posadil viac semiacok vselijakych citrusov a neviem ktore sa ujalo....ale nas ma len nejakych 35cm a stonku este nema zdrevnatenu...A akoze mate kvety? my nemame nic take a uz mame doma aj dva velke asi dvojmetrove a ziadne kvety nemaju...co treba urobit?
olybaba
17.07.10,08:56
wynk11
17.07.10,08:59
durisovad
17.07.10,09:01
Mandarinky mame v zimnej zahrade, zeminu ten pan odhrnul asi do 5 cm hlbky a nasypal novu. V zimnej zahrade mame taky priestor, v ktorom je naspodku drenaz a na tom zemina, je to ako taky vymurovany valov. Mandarinky uz mame asi 10 rokov a rodit zacali asi po styroch-piatich rokoch. Su to uz take cca meter vysoke stromceky. Ale nemysli si, ze su to mandarinky ako z obchodu, su o polovicku mensie ako tie najmensie, ktore sa daju kupit. Stromceky su skor dekorativne a ked kvitnu velmi pekne vonaju.
wynk11
17.07.10,09:05
Mandarinky mame v zimnej zahrade, zeminu ten pan odhrnul asi do 5 cm hlbky a nasypal novu. V zimnej zahrade mame taky priestor, v ktorom je naspodku drenaz a na tom zemina, je to ako taky vymurovany valov. Mandarinky uz mame asi 10 rokov a rodit zacali asi po styroch-piatich rokoch. Su to uz take cca meter vysoke stromceky. Ale nemysli si, ze su to mandarinky ako z obchodu, su o polovicku mensie ako tie najmensie, ktore sa daju kupit. Stromceky su skor dekorativne a ked kvitnu velmi pekne vonaju.
moje co mam doma uz maju 15 rokov a zatial nic ani kvietok nemali tak preto neviem co treba s nimi s pravit aby aspon zakvitli a viem ze nebudu take velke plody ja by som chcel len ako dekoraciu
arizona
17.07.10,10:19
lujza.j
17.07.10,11:23
ja som to mala na oleandri postriekala som to prípravkom Actara 25 WG.
durisovad
17.07.10,13:28
moje co mam doma uz maju 15 rokov a zatial nic ani kvietok nemali tak preto neviem co treba s nimi s pravit aby aspon zakvitli a viem ze nebudu take velke plody ja by som chcel len ako dekoraciu
Mandarinky sme kupili ako male stromceky /boli vysoke cca 30 cm/, neviem, ci boli nejako zastepene alebo inak osetrene. Datlovu palmu som vypestovala z datloveho semienka, je uz dost velka, ale o kvitnuti a plodeni sa jej urcite ani nesniva.
zuzkahris
17.07.10,19:19
Ja so štítničkami bojujem každý rok na citrusoch aj mäsožravkách, teda, je to poriadna háveď. Najlepšie mi zaberal postrek Applaud, ale ten sa už prestal vyrábať. Tu na porade mi pomohli : postrek Mospilan len na špičku noža / ozaj len trošičku /, rozmiešať v 3litroch vody a použiť ako zálievku. Rastlinky do seba nasajú vodu s Mospilanom a štítničky sa otrávia , lebo vyciciavajú ich šťavu. Mne to pomohlo.Držím silno palce!
osky
23.07.10,18:52
ja som tiez zasadila semienka,ako studentka ,u rodicov, a vyrastol krasny "citron".nejak zvlast som sa on nestarala ale dopriala som mu dost vlahy,svetla a tepla,ale cez zimu zostal na verande,hoci tam nekurime,nepremiestnila som ho do teplejsej izby.sice aj ozltol,aj zhodil listy......ale adaptoval sa,ked boli prilis tuhe mrazy,dala som ho dalej od okna,k stene co susedi s kuchynou.
moze mat takych 10 rokov a posledne 2 roky uz tiez rodi-co je pre mna uplny zazrak,neviem ako kvitne,lebo chodim domov len obcas,tak som ani nemala to stastie vidiet,ked rodil prvy raz,viem len ze mal vtedy len 2 malinke plodiky.-a predstavte si ze ten moj citron je mandarinka....:---:D
kamoska1
23.07.10,19:50
Podla obrazku sa mi zda,že su to puklice.To je poriadna havet,musi sa to postriekat aspom 2 krat s 12 dňovymi intervalmi.
tinabo
14.09.10,05:10
Cavte poradaci.
mam maly citronovnik a teraz som si vsimol ze na stonke a uz aj na listoch mam niejaku haveď neviem ci su to vošky alebo nieco ine ale chcel by som to niejako uchranit neviem ci je to zo zeme ci to odkial sa vzali... V prilohe posielam fotky...Viete nieco co na to ci ich mam len zoskrabat?
toto sú na 100% puklice a je naozaj dosť ťažké zbaviť sa ich, lebo majú tendenciu sa vrátiť... Najprv musíš celú rastlinku a každý jeden lístok z oboch strán poriadne umyť hubkou a s jarovou vodou, ja som na zeminu dala igelit okolo kmeňa, aby nezatiekol saponát do zeminy (jasné, že tam trošku zatečie, ale malé množstvo neuškodí) a po umytí treba postriekať postrekom Karate ktorý si rozrobíš v trochu silnejšej koncentrácií ako je na návode. A tento postrek opakuješ po 14 dňoch asi trikrát. A mal by si mať pokoj. A čo sa týka neplodnosti, mal by si ho dať zaštiepiť. Ak nieje štiepený občas sa stane že zakvitne ale plody sú vlastne divé a malé.