nivarto
17.07.10,12:40
Zdravím Vás.

Tento školský rok som bol evidovaný na úrade práce a teraz pracujem na dohodu. Mám skončený bakalársky stupeň a od septembra tohto roku nastupujem na 1.ročník inžinierskeho štúdia. 14.7 teda túto stredu som bol na zápise a odvtedy som už študentom. V poisťovni som ukázal potvrdenie a už si nemusím platiť zdravotné. Chcem sa Vás opýtať, či mám nárok na PND a výživné od otca už teraz alebo až keď začnem chodiť do školy?

Za odpoveď vopred ďakujem.
veronikasad
17.07.10,14:18
Nárok na PnD máš (zrejme tvoja matka) od mesiaca zápisu na denné štúdium (ak si nedovršil vek 25 rokov).

O výživné musíš požiadať sám - štatút študenta máš od zápisu na vysokoškolské štúdium. Odkedy ho budeš od otca žiadať, závisí na tebe (najmä keď počas prázdnin máš príjem).
nivarto
17.07.10,18:51
Nárok na PnD máš (zrejme tvoja matka) od mesiaca zápisu na denné štúdium (ak si nedovršil vek 25 rokov).
Super. Mám 23. potom zrejme má mama aj nárok na daňový bonus v robote.


O výživné musíš požiadať sám - štatút študenta máš od zápisu na vysokoškolské štúdium. Odkedy ho budeš od otca žiadať, závisí na tebe (najmä keď počas prázdnin máš príjem).
On je teraz na PN, ale poviem mu, že od septembra by to bolo dobré. Rozumieme si, takže by tam nemal byť problém.
veronikasad
18.07.10,09:33
Super. Mám 23. potom zrejme má mama aj nárok na daňový bonus v robote.


On je teraz na PN, ale poviem mu, že od septembra by to bolo dobré. Rozumieme si, takže by tam nemal byť problém.
Mama bude mať nárok aj na daňový bonus (ak splňa podmienku príjmu).

Ak si s otcom rozumieš, nebude treba žiadať o určenie výživného na súde. Stačí, keď spíšete Dohodu o výške výživného, ku ktorej priložíš potvrdenie o návšteve školy.
Ludula
08.09.10,11:32
Chcem sa opýtať aké tlačivo mam predložiť k nároku na prídavky na dieťa , nakoľko na internete som našla dva tlačiva.
Jedno je potvrdenie o návšteve školy na účely štátnych dávok a druhe je konkretne na účely prídavku na dieťa.