rony1
31.10.05,17:29
Hľadala som odpoveď na môj problém,ale nenašla som a tak Vás prosím , ak viete odpovedzte mi.

Môj zamestnávateľ, konateľ firmy chce predať PC súkromnej osobe. V užívaní ho má 2 roky, používa ho teda na podnikanie, ale chcel by kúpiť modernejší. Ako mám postupovať? Mám napísať kúpnopredajnú zmluvu, na akú hodnotu? Mám dať počítač niekým ohodnotiť? Môže predať po dvoch rokoch používania počítač? A môže si sumu predaja určiť sám? Ako je do s DPH? Počítač je do 30 000,-Sk a chce ho predať za 100.-Sk.Ďakujem.
Yvvetta
01.11.05,09:58
Urobiť kúpno - predajnú zmluvu. Netreba dať nikomu ohodnotiť PC.

DPH ste si pri kúpe PC odpočítali, tak teraz treba odviesť DPH z predaného PC. V zmluve dohodnúť, že je to cena bez DPH a potom k tomu pridáte DPH alebo dohodnete, že je to cena s DPH.
Predajná cena 100 Sk je pochybná. To znamená, že keď prídu na kontrolu z DU môžu vám dodaniť tento PC. Ak by ste mali rôzne bločky o oprave PC a vedeli dokázať, že už sa neoplatilo ďalej "vrážať" do opravy PC, tak ešte vtedy by sa dala tá cena obhájiť. Treba uviesť nejakú reálnu cenu. Neviem po čom sa môžu predávať dvojročné PC. Ťažko povedať, trebalo by vedieť parametre PC a pod.
rony1
01.11.05,16:54
Veľmi pekne ďakujem, pomohli ste mi.