babicka1
17.07.10,19:27
prosím vá mohol by mi niekto poradit vyhadzuje mi tu okno ,že mám poškodený súbor ,alebo adresár C:dokumens und Setings aplikácia data opera káže mi to spustit pomocku CHkdsk.kde to nájdem ja sa tomu moc nerozumiem dakujem
misoft
17.07.10,17:54
Na ploche kliknúť a otvoriť Tento počítač potom pravým tl. myši kliknúť na disk C:, vybrať Vlastnosti>Nástroje>Skontrolovať
babicka1
18.07.10,19:48
dakujem pomohlo to
babicka1
18.07.10,19:53
chcem sa ešte opýtat ked som na skype tak vypadáva zvuk ,alebo šuští čo to je dakujem,ale to počuje iba druhá strana ja počujem dobre
misoft
19.07.10,14:02
Možno mikrofón, preveriť v Nástroje>Nastavení>Obecné>Zvuková zařízení je dole "Uskutečnit bezplatný testovací hovor". Skúsiť, či to robí aj pri ňom. Ak áno = chyba mikrofónu.

(To čo sa povie pri tom kontrolnom hovore, je vzápätí prehrané a takto sa dá skontrolovať kvalita hovoru)
babicka1
19.07.10,17:18
ahoj možem sa ešte opýtat na lokálny disk ,ked ide počitač pomali ,nenačítava poriadne može sa vyčistit disk?čo je to defragmentovat súbor na zvezku?a ked som dala čistit disk ukazali programi čo možem odstránit nestane sa nič ?a čo je to kvoty sú vypnuté?dakujem
Majky11
19.07.10,17:33
ahoj možem sa ešte opýtat na lokálny disk ,ked ide počitač pomali ,nenačítava poriadne može sa vyčistit disk?čo je to defragmentovat súbor na zvezku?a ked som dala čistit disk ukazali programi čo možem odstránit nestane sa nič ?a čo je to kvoty sú vypnuté?dakujem


Rýchlosť pracovania PC je závislá od viacerých faktorov, nielen od disku a jeho zápisu, ale aj od procesora, pamäte, matičnej dosky, ako aj o súlade týchto všetkých už spomenutých komponentov, z ktorých sa PC skladá...

To je ako keď dáte na Škodu120 kolesá z BMW... Žiaľ rýchlejšie nepôjde... ;)

Takže toľko k rýchlosti operácií vykonávaných strojom zvaným PC.

Čo sa týka Vašej otázky, tak :

1. Stiahnite si program CCleaner, veľmi dobrá utilita - / programík/, pomáha pri odtraňovaní nepotrebných súborov, ktoré sú zapísané na disku... Sú to pomocné súbory, ktoré počítač vytvára pri svojej práci, no po "dosiahnutí cieľa" ich už nepotrebuje...

2. Defragmentácia je laicky povedané - zoradenie. Nehcem sa o tom rozpisovať, ale je to niečo také ako keď si vo svojom pracovnom šuflíku
urobíte poriadok. Teda budete potom lepšie vedieť, kde čo máte a teda rýchlejšie sa k danej veci dostanete. Pomôže to trochu k zrýchleniu PC, no zázraky nečakajte... Je potrebné defragmentovať celý disk.

3. O kvótach sa mi nechce rozpisovať a preto ak máte chuť, môžete si podrobné informácie naštudovať tu :

http://cs.wikipedia.org/wiki/Diskov%C3%A1_kv%C3%B3ta[/url]

S pozdravom

Majky 11
babicka1
19.07.10,18:01
dakujem za odpoved ja iba aby som si niečo nevyhodila čo potrebujem
misoft
20.07.10,17:41
Majky11:
Pekne podané - tak polopatisticky. :D:D