aughostino
17.07.10,20:59
Ahojte :)

ide o to ze pred vyse 18 mesiacmi mi bol odobraty vodicsky preukaz, bol som este v skusobnej dobe (mal som ho 2 mesiace), okolnosti asi nie su podstatne, ale islo tam vlastne o dopravnu nehodu (stale si myslim ze som nevinny, ale som s tym zmiereny), prislo mi z prokuratury rozhodnutie o zadrzani vodicskeho opravnenia na 18 mesiacov, ktore nadobudlo platnost 6.12.2008. Ked som si bol pre peciatku, kde bolo potvrdene ze to vyjadrenie nadobudlo platnost 5.12.2008 tak mi prokuratorka povedala, ze po uplynuti polovice trestu mozem poziadat o predcasne vydanie vodicskeho preukazu ak budu zavazky voci druhemu ucastnikovi dop. nehody uhradene, jednalo sa tam o usly zisk, liecebne naklady a amortizaciu co nevyplatila poistovna. Vyplatil som to az vo februari lebo som bol dlhsie nezamestnany a nemal som financie skor k dispozicii. Zaniesol som cestne prehlasenie o tom ze druhy ucastnik dop. nehody prevzal peniaze na prokuraturu a prokuratorka mi povedala ze nemam pravo ziadat o predcasne vydanie vod. preukazu.

Pred 3 mesiacmi som volal prokuratorke, ze ako sa to s vodicakom vyvija a povedala mi ze mi vie zabezpecit aby mi zo z DI vratili najneskor 15.6.2010, pred 2 tyzdnami som bol na prokurature osobne ale povedala, ze momentalne nema cas, a ze jej neposlali z posudkoveho posudok, z obce jej uz posudok prisiel, ale posudkove meska.

dalo by sa to nejak posurit alebo nieco s tym spravit? bude treba napisat aj nejaku ziadost na DI na vydanie vod. opravnenia? lebo ked som sa pytal prokuratorky tak mi nevedela odpovedat

na druhej strane je tu taky mensi problem, na zaklade toho ze mi ona povedala ze do 15.6. mi vie zabezpecit, ze mi DI vyda vod. opravnenie, a bol som nezamestnany tak som si nasiel pracu kde pozaduju vod. preukaz skupiny B a mal som nastupit 12.7. Bol som na prokurature aj pred 2 tyzdnami poinformovat sa, ale obisiel som na prazdno, prokuratorka ma dovolenku a informatorka mi nevedela povedat do kedy.

je to trochu dlhsie ako som cakal ale snad sa v tom vyznate :)

este prikladam par riadkov z uznesenia:

Podľa §216 odsek 2 Trestného poriadku určujem obvinenému T. D. skúšobnú dobu v trvaní 18/osemnásť/ mesiacov, ktorá začína plynúť od právoplatnosti tohto uznesenia

Podľa §216 odsek 3 Trestného poriadku ukladám obvinenému T. D., aby škodu v priebehu skúšobnej doby uhradil poškodenému S. H. vo výške atd...

Podla §216 odsek 4 Trestného poriadku ukladám obvinenému T. D. obmedzenie - v skúšobnej dobe sa zdržiavať činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu.

najviac ma hneva ze 18mesiacov uz davno uplynulo uz je to vyse 19mesiacov
220870
17.07.10,19:54
Po uplynutí doby trestu si musíte písomne na príslušnom Dopravnom inšpektoráte požiadať o vydanie vodičského preukazu (prokuratúra by s tým už nemala mať nič spoločné,trest uplynul).Musíte doložiť doklad o zadržaní vodičáku ktorý vám vydal policajt pri zadržaní.A švihajte ,LEBO ak bude vodičák zadržaný dlhšie ako 24 mesiacov tak MUSÍTE robiť skúšky v autoškole nanovo na všetky skupiny čo ste mali. A to stojí majland.
220870
18.07.10,14:18
nikto nič?