Dantess
18.07.10,12:03
Ahoj. Mám nájomnú zmluvu na dobu neurčitú. Výpovednú lehotu mám 2 mesiace s tým, že začne plynúť nasledujúci mesiac od doručenia písomnej výpovede. Moje otázky sú nasledovné:

1. Ak to podám do konca júla, tak to začne plynúť od 1. augusta ? Teda august, september ?

2. Keďže nájom sme platili kvartálne, tak presne tie 2 mesiace ešte máme zaplatené. Nebude to teda tak, že sa výpovedná lehota počíta na 2 nezaplatené mesiace ? Teda, že podám výpoveď ešte v júli, august september nič, lebo sú to zaplatené mesiace a až potom sa bude počítať október, november ?

Ďakujem za odpovede
JarkaL
18.07.10,10:05
1. je správna odpoveď.
Dantess
20.07.10,10:11
Ahoj, mám ešte jednu otázku ohľadom tejto témy. Idem teda ukončiť nájom. Musím to podať písomne. Je ale nejaká formulka, alebo niečo ako to mám spísať ? Alebo mám poslať len dňa XX ukončujeme nájom. Samozrejme viem, že to treba poslať doporučene, ale neviem čo vôbec mám poslať. Ďakujem za pomoc
ivka70
20.07.10,10:18
Ahoj, mám ešte jednu otázku ohľadom tejto témy. Idem teda ukončiť nájom. Musím to podať písomne. Je ale nejaká formulka, alebo niečo ako to mám spísať ? Alebo mám poslať len dňa XX ukončujeme nájom. Samozrejme viem, že to treba poslať doporučene, ale neviem čo vôbec mám poslať. Ďakujem za pomoc

Toto by ti mohlo pomoct, aspon niektore body sa hodia.

http://www.enoviny.sk/?sekcia=3&uroven=2&obsah=2&area=26&cid=15183

Daj to ako oznamenie o ukonceni najmu ...
Dantess
20.10.10,19:13
Ahojte. Mal by som ďaľšiu otázku ohľadom odstupu.

Ak máme plávajúcu podlahu a tá bola mierne poškodená už pre prevzatí priestoru (no to sme nevedeli, že je poškodená, keďže sme si to všimli až pri užívaní priestoru), tak má majiteľ právo pri našom odchode nám to dať zaplatiť, alebo prerobiť na vlastné náklady ?

Jedná sa totiž o to, že v zmluve to zahrnuté nieje, že je poškodená, ale my sme to nepoškodili, ale v podstate ak by to tvrdil, tak by sme nemali proti nemu žiadnu páku. Ako postupovať ? Ďakujem
ivka22
27.10.10,11:10
dobry den chcela by som sa opytat, ak mam v zmluve 2mesacnu vypovednu lehotu ale odidem z podnajmu skor musim tie 2 dalsie mesiace zaplatit? moj situacia je taka ze chcem odst k 1.11. lebo som si nasla nove ubytovanie ma terjsi najomca pravo pytat odomna najomne za 2 mesiace + mi nevrati depozit s cim som vsak ratala? dakujem za odpovede
Dantess
27.10.10,11:19
dobry den chcela by som sa opytat, ak mam v zmluve 2mesacnu vypovednu lehotu ale odidem z podnajmu skor musim tie 2 dalsie mesiace zaplatit? moj situacia je taka ze chcem odst k 1.11. lebo som si nasla nove ubytovanie ma terjsi najomca pravo pytat odomna najomne za 2 mesiace + mi nevrati depozit s cim som vsak ratala? dakujem za odpovede
Ak sa nemýlim tak prepadá len kaucia.
ivka22
27.10.10,11:22
takze najomca nema pravo vyzadovat to 2 mesacne najomne ak odidem teda skor?
Dantess
27.10.10,11:27
prepadá len kaucia. Ale pre istotu počkaj na rady skúsenejších, pretože ja by som za to ruku do ohňa nedal :-)
ivka22
27.10.10,11:29
dakujem ti teda velmi pekne pretoze je to surne poprosim ak si je niekto 100% isty svojou radou keby mi napisal dakujem
Mária27
27.10.10,15:16
dobry den chcela by som sa opytat, ak mam v zmluve 2mesacnu vypovednu lehotu ale odidem z podnajmu skor musim tie 2 dalsie mesiace zaplatit? moj situacia je taka ze chcem odst k 1.11. lebo som si nasla nove ubytovanie ma terjsi najomca pravo pytat odomna najomne za 2 mesiace + mi nevrati depozit s cim som vsak ratala? dakujem za odpovede
Ak sa dohodnete s prenajímateľom, môžeš skončiť zo dňa na deň aj bez prepadnutia kaucie. Ak sa nedohodnete, musíš dodržať dvojmesačnú lehotu, lebo ti za dva mesiace naúčtuje nájom. Kaucia je zabezpečenie, ak by si ušla bez platenia. Ak by bola kaucia len na jeden mesiac, druhý mesiac by si mohol vymáhať.
Ešte ťa musím upozorniť, že nájom musí byť ukončený písomne (ak sa nekončí v deň dohodnutý v zmluve). Teda, ak by si teraz výpoveď nedala, môže od teba žiadať nájomné aj za ďalšie mesiace, hoci by si tam nebývala.
ivka22
08.11.10,19:01
ja som napisala vypoved ale teraz mam ten problem ze neviem ktory datum rozhoduje ci datum poslania tej vypovede alebo ked si to ona prevzala?
ivka22
08.11.10,19:44
prosim mohol by mi niekto odpovedat? velmi to potrebujem vediet dakujem
Mária27
08.11.10,21:24
Zánik nájmu bytu
§ 710 obč. z.

(3) Ak bola daná písomná výpoveď, skončí sa nájom bytu uplynutím výpovednej lehoty. Výpovedná lehota je tri mesiace a začína plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bola nájomcovi doručená výpoveď. Prenajímateľ môže nájomcovi písomne určiť dlhšiu výpovednú lehotu. Na doručovanie písomnej výpovede nájmu bytu sa primerane použijú ustanovenia osobitného predpisu.5a)
ivka22
09.11.10,06:04
takze ak dobre tomu rozumiem vypoved bola zaslana 29.10.2010 a prijimatel si ju prevzal 2.11.2010 tak uz sa rata vypovedna lehota od 1.12.2010_ dakujem
emgecom
12.11.10,17:20
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, keď mám nájomnej zmluve písane:

1. Nájomca sa zaväzuje uhraiť jednorázové nájomné za užívanie v roku 2009 vo výške 1862,-€.
2. Nájomca sa zaväzuje uhrádzať zálohy na náklady za služby spojené s užívaním predmetu nájmu v celkovej výške ........€, ktorá pozostáva z úhrad nákladov na:
-odvoz komunálneho odpadu vo výške ......€.
-dodávku studenej vody, .......€
-dodávku elektriky ......€
- náklady na udržiavanie spoločných priestorov .......€

Tam kde sú bodky nie je nič vyplnené žiadna suma.

Môžem zaslať aj scan nájomnej zmluvy.

musím platiť za prvý polrok tohto roku? keď už som odišiel z tých priestorov.