minmir
18.07.10,17:05
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu. Každý rok po dovolenke sa mi na spodnej pere vytvorí zápal a jej povrchu, ktorý ďalej prejde až do chrasty. Je to aj bolestivé a zároveň to hrozne vypadá. V lekárni mi poradili Kamistad-Gél, ale ten sa používa až na zahojenie pery a mňa by skôr zaujímalo , či nie je niečo na predchádzanie tohto problému. Po vyjdení z vody si peru opláchnem čistou vodou, ale ani to mi nepomôže. Dokonca si natieram počas dňa peru aj s balzamom na pery s UV filtrom. Počas roka s tým nemám vôbec problém, len pri kombinácii voda-slnko.
zdenka131
18.07.10,15:48
Pri tomto probléme je vhodný prípravok Viru-Merz gél.
Množenie vírusu spomaľujú tablety s obsahom zinku, zvýšte tiež príjem vitamínu C a E.
Na pery je vhodná tyčinka Daylong OF 25 lipstick. Je vodostála, ochraňuje pred UVA a UVB.
kaivorus
19.07.10,22:16
myslím si , že v tele je herpesový vírus. Zmenou prostredia, potravinovej a poživatinovej základne sa jeho aktivita prebudí.
Je potrebné odkysliť telo, pomôcť tráviacemu traktu. Nepiť a nejesť v spoločných stravovniach bez dezinfekcie.

Odpíš mi, poradím čo s tým
minmir
21.07.10,20:31
chodim často aj na služobné cesty a nikdy s tým nemám problém len v lete na letnej dovolenke pri častom kúpaní a slnení.