adamfabry
18.07.10,22:14
Chcel by som sa opýtať, ako je to s vysokoškolskými študentmi, keby sa chceli vziať. Ja nastupujem do druhého ročníka Bc. štúdia a priateľka do ročníka prvého.
Je to výhodné - nevýhodné? Prečo.. Ako je to s prídavkami na dieťa, ktoré ešte poberajú naši rodičia, prípadne daňovým bonusom.
Ďakujem za všetky odpovede!:)
ivka70
19.07.10,05:19
Pokial ani jeden z vas nie je zarobkovo cinny, stale maju vyzivovaciu povinnost na kazdeho z vas rodicia, rovnako rodinne pridavky dostanu oni a aj danovu ulavu.

Akonahle sa jeden z vas zamestna, tak prebera vyzivovaciu povinnost aj na partnera, co ale nemeni nic na naroku na RP a dan.ulavu ,a tie maju narok rodicia.
adamfabry
19.07.10,06:42
Pokial ani jeden z vas nie je zarobkovo cinny, stale maju vyzivovaciu povinnost na kazdeho z vas rodicia, rovnako rodinne pridavky dostanu oni a aj danovu ulavu.

Akonahle sa jeden z vas zamestna, tak prebera vyzivovaciu povinnost aj na partnera, co ale nemeni nic na naroku na RP a dan.ulavu ,a tie maju narok rodicia.

Od augusta minuleho roka som zivnostnik. Ovplyvnuje sa teda nieco? :) Dakujem velmi pekne za odpoved!