Jano69
19.07.10,06:39
Dobrý deň,
idem nahlásiť brigádnikov do soc. poisťovne. Čo mi k tomu treba? Musím mať už ich zmluvy? Ak sú to študenti musia mať hneď potvrdenie o návšteve školy? Prepáčte, že zvýrazňujem tému ikonou, ale idem tam o hodinu už :(
Dav
19.07.10,05:01
Dobrý deň,
idem nahlásiť brigádnikov do soc. poisťovne. Čo mi k tomu treba? Musím mať už ich zmluvy? Ak sú to študenti musia mať hneď potvrdenie o návšteve školy? Prepáčte, že zvýrazňujem tému ikonou, ale idem tam o hodinu už :(
Vyplnené prihlášky. A firma musí byť zaregistrovaná ako zamestnávateľ v sociálnej poisťovni.
Tweety
19.07.10,05:02
Dobrý deň,
idem nahlásiť brigádnikov do soc. poisťovne. Čo mi k tomu treba? Musím mať už ich zmluvy? Nie, len RLFO. Ak sú to študenti musia mať hneď potvrdenie o návšteve školy? Do SP ich nepotrebuješ, sú len pre Teba, ako príloha k Dohode.( ak by to bola DoBPŠ) Prepáčte, že zvýrazňujem tému ikonou, ale idem tam o hodinu už :(
Odpovede v texte.
Llívia
19.07.10,05:13
Dobrý deň,
idem nahlásiť brigádnikov do soc. poisťovne. Čo mi k tomu treba? Musím mať už ich zmluvy? Ak sú to študenti musia mať hneď potvrdenie o návšteve školy? Prepáčte, že zvýrazňujem tému ikonou, ale idem tam o hodinu už :(

Ak s nimi uzatvoríš dohodu o vykonaní práce, potvrdenia o návšteve školy nepotrebuješ.
Neuzatváraš s nimi zmluvu, ale dohodu: buď o vykonaní práce, alebo o brigádnickej práci študenta, a dohoda musí byť písomná, viď Zákonník práce:

"§ 226 Dohoda o vykonaní práce
(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.
(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce."