Muz spravodlivosti
19.07.10,06:59
Dobrý den. Pred dvomi rokmi sme sa stali obetov nebankovej spolocnosti eurofinance ktora poskytla pozicku vo výske 80 000 sk. postupne sme splatili 74 000 a poslednu splatku sme nemohli uhradit tak sme ich poziadali o odklad - telefonicky. samozrejme nasledoval prepis bytu a standartný scenar-pokusi o vystavanie a tak. zmluva bola extremna. bolo treba vratit 350 000 sk s tým ze posledná splatka cinila 120 000. to bola poistka aby sme to nemohli zaplatit a aby mohli ziskat byt. vsetko to samozrejme riesila matka ktora ma 60 rokov a nevie sa v týchto veciach branit dostatocne. ihned sme o dali na sud a trvalo dva roky aby sud zmluvu zrusil. vsak ako inak. ved ziskat byt v hodnote 1 500 000sk za nezaplatetích 6000sk je cistaa spekulacia. pisem preto lebo by som chcel poradit kde sa mozem obratit aby som tých ludi dostal tam kde patria. na katastri nekonali tak ako mali. mala prebehnut drazba. neprebehla ale hned prepísali byt. na policiu sme podali tr. oznamenia ale vsetko zamietli . vraj sa s tým neda nic robit. ale teray ked mame v rukach pravoplatne rozhodnutie sudu chcem to znovu riesit. prosim pomozte mi s tým. poradte kde sa mam obratit aby tý ludia dalej nekradli a neobahacovali sa na starých a bezbranných ludoch. dakujem za kazdu pomoc. momentalne som podal podnet na obchodnu inspekciu. ja sa v pravnych veciach nevyznam ....budem velmi vdacný za kazdu reakciu
Chobot
19.07.10,08:50
Dobrý den. Pred dvomi rokmi sme sa stali obetov nebankovej spolocnosti eurofinance ktora poskytla pozicku vo výske 80 000 sk. postupne sme splatili 74 000 a poslednu splatku sme nemohli uhradit tak sme ich poziadali o odklad - telefonicky. samozrejme nasledoval prepis bytu a standartný scenar-pokusi o vystavanie a tak. zmluva bola extremna. bolo treba vratit 350 000 sk s tým ze posledná splatka cinila 120 000. to bola poistka aby sme to nemohli zaplatit a aby mohli ziskat byt. vsetko to samozrejme riesila matka ktora ma 60 rokov a nevie sa v týchto veciach branit dostatocne. ihned sme o dali na sud a trvalo dva roky aby sud zmluvu zrusil. vsak ako inak. ved ziskat byt v hodnote 1 500 000sk za nezaplatetích 6000sk je cistaa spekulacia. pisem preto lebo by som chcel poradit kde sa mozem obratit aby som tých ludi dostal tam kde patria. na katastri nekonali tak ako mali. mala prebehnut drazba. neprebehla ale hned prepísali byt. na policiu sme podali tr. oznamenia ale vsetko zamietli . vraj sa s tým neda nic robit. ale teray ked mame v rukach pravoplatne rozhodnutie sudu chcem to znovu riesit. prosim pomozte mi s tým. poradte kde sa mam obratit aby tý ludia dalej nekradli a neobahacovali sa na starých a bezbranných ludoch. dakujem za kazdu pomoc. momentalne som podal podnet na obchodnu inspekciu. ja sa v pravnych veciach nevyznam ....budem velmi vdacný za kazdu reakciu

A čo je v rozhodnutí súdu? Ako rozhodol? A ako to zdôvodnil?
Muz spravodlivosti
19.07.10,13:07
A čo je v rozhodnutí súdu? Ako rozhodol? A ako to zdôvodnil?

rozhodol o neplatnosti vsetkých 12 bodov zmluvy a vyhlasil ju za neplatnu. zdvovodnil to tak že vsetky body su v rozpore zo zakladnými ludskými mravmi ci ako sa tomu vravi a este nejake dotazy..neviem to presne. musel by som to pozriet. nariadil zaroven vyplatit zvysnu cast (samozrejme bez urokov) a tým to konci. teraz to je na katastri kde to prepisuju znovu na mamu. samozrejme to tam je uy par týzdnou. nikam sa neponahlaju pretoze si myslim ze ta pani mgr.rajtarova z katastru v zlatých moravciac dostala poriadny balik do vrecuska ked to prepisovala na tých "h.....v"
Muz spravodlivosti
19.07.10,13:27
este chcem podotknut ze nebankovka ihned dala vyplatit celu dlznu sumu..t.j. okolo 250 000sk a potom sa hned byt prepisal. ani sa nesnazili nam vyplatil zvysok...t .j. ked uz takto tak bzt mali predat, zobrat si co bolo ich a ostatok nam vyplatit. ale oni nic. len prisli a snazili sa nas vystahovat. bolo okolo toho dost vela svinských veci. keby je na to mama sama tak ju vystvu z vlastneho domu! oni proste vyhladavaju starých ludi ktorý sa nevedia branit a takto sa na nich obohacuju.
danushka
19.07.10,13:33
Mali ste to aj medializovať, pretože ľudia sú nepoučiteľní a neopatrní.

A čo zdravie Tvojej matky?...toto sa môže diať na SLovensku, keby sa niečo také udialo v USA, tak Tvoja matka podá žalobu za psychickú ujmu a vytrieska z nich peniaze až by sa im v hlavách krútilo.
jojom
19.07.10,13:34
Kataster má myslím štandardne čas 30 dní na zápis do katastra nehnuteľností.
Ak chceš ďalej pokračovať, a "dostať" tú spoločnosť, tak najlepšie asi bude ak pojdeš na políciu a poradíš sa tam ako ďalej.
Aj ked neviem, súd je uzavretý, peniaze asi vyplatené, byt bude čoskoro vrátený, či sa Ti niečo podarí.
PS: Držím palce, ja mám teraz niečo podobné ale v maliiičkom ( je to len na priestupkové konanie a možno ani to nie ). Ja to urobím tak, že opíšem moju diskusiu, a dám to na net. aby som varoval ostatných.
buchač
19.07.10,14:46
Dobrý den. Pred dvomi rokmi sme sa stali obetov nebankovej spolocnosti eurofinance ktora poskytla pozicku vo výske 80 000 sk. postupne sme splatili 74 000 a poslednu splatku sme nemohli uhradit tak sme ich poziadali o odklad - telefonicky. samozrejme nasledoval prepis bytu a standartný scenar-pokusi o vystavanie a tak. zmluva bola extremna. bolo treba vratit 350 000 sk s tým ze posledná splatka cinila 120 000. to bola poistka aby sme to nemohli zaplatit a aby mohli ziskat byt. vsetko to samozrejme riesila matka ktora ma 60 rokov a nevie sa v týchto veciach branit dostatocne. ihned sme o dali na sud a trvalo dva roky aby sud zmluvu zrusil. vsak ako inak. ved ziskat byt v hodnote 1 500 000sk za nezaplatetích 6000sk je cistaa spekulacia. pisem preto lebo by som chcel poradit kde sa mozem obratit aby som tých ludi dostal tam kde patria. na katastri nekonali tak ako mali. mala prebehnut drazba. neprebehla ale hned prepísali byt. na policiu sme podali tr. oznamenia ale vsetko zamietli . vraj sa s tým neda nic robit. ale teray ked mame v rukach pravoplatne rozhodnutie sudu chcem to znovu riesit. prosim pomozte mi s tým. poradte kde sa mam obratit aby tý ludia dalej nekradli a neobahacovali sa na starých a bezbranných ludoch. dakujem za kazdu pomoc. momentalne som podal podnet na obchodnu inspekciu. ja sa v pravnych veciach nevyznam ....budem velmi vdacný za kazdu reakciu

...nemáš už dosť nervov ???
Alebo ich máš až príliš veľa ???
Aj peňazí ???

Tí ľudia budú kradnúť aj naďalej , neboj sa ...tým , že by si ich popohnal na príslušné inštancie aj tak nič nevyriešiš .
Súdy sú tak zavalené prácou , že nestíhajú ani trt , potom aj keby sa tá Tvoja kauza dostala na pretras , tak sa obvinení odvolajú .
Zvyknú mať dobrých právnikov :rolleyes: