1hugo1
19.07.10,07:36
Dobrý deň,
poradí mi niekto ohľadne filtrovania v Exceli? Mám okolo 4000 ľudí a potrebujem vyfiltrovať iba tích, ktorí majú teraz v júli narodeniny. Skúsila som si zmeniť formát dátumu narodenia na tvar 3.marca.1975 a potom som dala filter vlastné, obsahuje - dala som júl. Nefunguje mi to však.
Prosím, poradí mi niekto ako vyfiltrovať tieto narodeniny? ďakujem
bz5
19.07.10,05:42
Daj si formát dátumu len mesiac a rok. A potom stai napriklad usporiadat si tabulku podla dátumu narodenia podľa abecedy a je to. celý júl budeš mať pod sebou.
zk24
19.07.10,06:01
Aky mas office?

V 2007-cke je moznost Data - Filter. Ked sa ti pridaju sipocky do buniek, kliknes na sipocku a tam je Date Filter - All Dates in the period a tam zadas "July" a je to.

Datum mam vo formate 1.7.1975, 10.5.1950.

Neviem pridat priklad lebo porada nepripusta xlsx format.

A este ma napada jedna moznost - cez conditional formating dat ze ak text obsahuje trebars "july" (treba nastavit taky format datumu), nech bunku vyfarbi na cerveno. A takisto sa da filtrovat podla farieb... zoradit cervene budu hore a "biele" bunky dole... tak dostanes julove datumy nahor.

....

Davam to do formatu 2003-jky, ale mozno nebude funkcionalita fungovat... Nepamatam sa ake "mudre" filtre mala 2003-jka.
zk24
19.07.10,06:02
Daj si formát dátumu len mesiac a rok. A potom stai napriklad usporiadat si tabulku podla dátumu narodenia podľa abecedy a je to. celý júl budeš mať pod sebou.

Potom ale nebude vediet ktory den ma dana osoba narodeniny. bude vediet iba ze v juli :rolleyes:
1hugo1
19.07.10,06:47
mám 2003-jku. Ten prvý spôsob nefunguje nakoľko to zoradí júl 50, august 50, september 50.... júl 51, august 51 ....júl 52, august 52 atď. Poradí mi niekto ešte iný spôsob?
zk24
19.07.10,06:59
mám 2003-jku. Ten prvý spôsob nefunguje nakoľko to zoradí júl 50, august 50, september 50.... júl 51, august 51 ....júl 52, august 52 atď. Poradí mi niekto ešte iný spôsob?


???? toto teraz ako zoradujes, ci co?

to rozsirene filtrovanie v 2003-jke neni? Date Filter - Date from period?
marjankaj
19.07.10,07:02
mám 2003-jku. Ten prvý spôsob nefunguje nakoľko to zoradí júl 50, august 50, september 50.... júl 51, august 51 ....júl 52, august 52 atď. Poradí mi niekto ešte iný spôsob?

Pozri súbor.
zk24
19.07.10,07:08
Pozri súbor.

No to hej, ale ked ma v stlpci 4000 ludi tak tam moze mat 365 moznosti na vyber a on chce vyfiltrovat vsetkych julovych. po mesiacoch, nie konkretny den...

Teda ak som dobre pochopila. V 2007-cke je to jednoduche , lebo existuje na to funkcionalita, ale neviem ci 2003-jka ma taku istu alebo nie.
Chobot
19.07.10,07:20
Dobrý deň,
poradí mi niekto ohľadne filtrovania v Exceli? Mám okolo 4000 ľudí a potrebujem vyfiltrovať iba tích, ktorí majú teraz v júli narodeniny. Skúsila som si zmeniť formát dátumu narodenia na tvar 3.marca.1975 a potom som dala filter vlastné, obsahuje - dala som júl. Nefunguje mi to však.
Prosím, poradí mi niekto ako vyfiltrovať tieto narodeniny? ďakujem

V prvom rade je dôležité, aby ten dátum narodenia bol vo formáte dátumu. Na konkrétnom zobrazení už nezáleží, ale nesmie to byť iný formát (napr. text), lebo potom je to zložité filtrovať.

Priamo z dátumu neviem, či to pôjde filtrovať. Na tvojom mieste by som použil pomocný stĺpec, kde by som z dátumu narodenia vyextrahoval mesiac a podľa tohto stĺpca by som potom tých ľudí filtroval. Tam to ide úplne elegantne.

Škoda, že si nepripojil vzor tvojej tabuľky, preto som vymyslel svoju, aby si videl postup.
Chobot
19.07.10,07:22
???? toto teraz ako zoradujes, ci co?

to rozsirene filtrovanie v 2003-jke neni? Date Filter - Date from period?

2007 máš vylepšené filtrovanie oproti 2003. Teraz neviem spamäti rozdiely, ale viem, že sú. V 2007 napr. môžeš vybrať viac parametrov na zobrazenie, v 2003 bolo možné vybrať len jeden.
jojom
19.07.10,07:35
Chobot si ma predbehol :(
V podstate pridať stlpec a v nom dať len mesiac, a automatický filter, hotovo.
marjankaj
19.07.10,16:00
Chobot si ma predbehol :(
V podstate pridať stlpec a v nom dať len mesiac, a automatický filter, hotovo.

Netreba ani pridávať stlpec. Stačí kliknúť na stlpec "B". vysvieti sa celý.
Potom dať format -> bunka -> vlastný. Zadať "mmmm" (Dá sa na to urobiť makro)
Potom si vyber daný mesiac cez filter.
A vráť celý dátum cez Format ->bunka ->datum (Aj na toto sa dá urobiť makro)



Sub M_dátum()
Columns("B:B").Select
Selection.NumberFormat = "[$-F800]dddd, mmmm dd, yyyy"
End Sub
Sub M_Mesiac()
Columns("B:B").Select
Selection.NumberFormat = "mmmm"
End Sub