adulique
19.07.10,07:54
Dobry den

chcem predat firem vozidla. Existuju nejake tabulky, podla ktorych mozem dane vozidla predat? Napriklad ak mam vozidlo doodpisovane, mozem ho predat za 1 euro? Ak mam vozidlo este neodpisane, musim ho predat za zostatkovu cenu, alebo ho mozem predat pod cenu?
S akou hodnotou budu doodpisovane auta vstupovat do novej firmy?

Dakujem
Tweety
19.07.10,06:09
Dobry den

chcem predat firem vozidla. Existuju nejake tabulky, podla ktorych mozem dane vozidla predat? Napriklad ak mam vozidlo doodpisovane, mozem ho predat za 1 euro? Ak mam vozidlo este neodpisane, musim ho predat za zostatkovu cenu, alebo ho mozem predat pod cenu?
S akou hodnotou budu doodpisovane auta vstupovat do novej firmy?

Dakujem
Vozidlo môžeš predať za momentálnu trhovú cenu, nezáleží, či je plne odpísané, alebo nie je. Pri predaji záleží na dohode medzi obami stranami. Do novej firmy MV vstúpi s cenou obstarania, t.j. s predajnou cenou + nákladmi na jeho obstaranie. Len tak mimotemy, sme v téme dph.
adulique
19.07.10,06:15
dakujem tweety.... avsak mozem aj pod trhovu hodnotu? Ide o to, ze to predavam z jednej moje firmy do druhej a nechcem zbytocne vysoke ceny hadzat. Dakujem
Tweety
19.07.10,06:28
dakujem tweety.... avsak mozem aj pod trhovu hodnotu? Ide o to, ze to predavam z jednej moje firmy do druhej a nechcem zbytocne vysoke ceny hadzat. Dakujem
Pozri ešte raz môj predch. príspevok.
zuzanaIII.
19.07.10,06:35
Ešte by som upozornila na §22 ods.8 a ods. 9 DPH. Ak to chcete predať za 1 EUR spoločnosti príbuznej, či sa náhodou nenájdete medzi osobami, ktoré majú osobitný vzťah k platiteľovi definovanom práve v spomínanom §.