thyra27
19.07.10,09:30
Zdravím všetkých,
xem Vás poprosiť o radu, prípadne vlastnú skúsenosť, ako postupovať: uhryzol ma pes od susedov, hlboké hryzno-tržné rany, PN zatiaľ mesiac, pes nebol očkovaný. Majitelia sú dôchodcovia, ktorí nezvládajú psa (krížený veľký rotvajler, pes) fyzicky ani psychicky (báli sa psa chytiť, keď im zdrhol a hrýzol). Bola som na polícii, vyšetrovanie ešte nezačalo. Od majiteľov psa chcem požadovať rozdiel medzi mojou bežnou výplatou a sociálnymi dávkami, ale aj bolestné a trvalé následky. Ja som z BB, stalo sa to vo Veľkom Krtíši a tam sa to aj bude vyšetrovať. Viete mi niekto poradiť, ako postupovať - čo spísať, kam poslať, časové následnosti a pod. - prípadne, ak poznáte právnika v BB a okolí, ktorý s tým má skúsenosti, tak poprosím o jeho kontakt.
Veľmi pekne ďakujem!
erzet
19.07.10,08:30
Ja viem iba jedno, nie veľa. Pozrite si priložený zákon. Dodávam, že za jeden bod je 14,89 €
bucino
20.07.10,05:20
Uplatniť škodu na zdraví si vieš aj s ich poistenia domácnosti ak niečo také si platia. V poistení domácnosti je škoda spôsobená na zdraví tretej osobe a to ak aj pes napadne človeka. Máš právny základ s polície že ťa napadol pes. Zisti či mali poistenie domácnosti. Ak áno škodu si uplatni s ich poistenia a ak nie ostáva ti jedina odškodnenie žiadať prostredníctvom súdu a to potom musia oni zaplatiť z vlastných zdrojov. Som s VK.
thyra27
21.07.10,13:13
ďakujem za radu, skúsim to. Ty si právnik? Čakám, kedy sa ozvú z polície, mala by som ísť vypovedať naspäť do VK.
thyra27
21.07.10,13:14
ďakujem, aj toto pomôže
thyra27
23.02.11,07:27
čiastočne doplním, ako som od júla 2010 postúpila. Z polície mi poslali papier, že trestný čin to nemôže byť, pretože mi nebola spôsobená ťažká ujma na zdraví - t.j. PN 42 dní. A úmysel im nebol dokázaný. Takže je z toho priestupok, ktorý podali ďalej na miestneho starostu. Keďže ma do toho času vyšetrovateľ nekontaktoval a namiesto mojej výpovede (ktorú vraj nepotrebujú) mali len nahlásenie - samozrejme nekompletné - podala som sťažnosť a dodala som svoju výpoveď. Čakanie ďalší mesiac... Opätovne to bolo podané na doriešenie starostovi. Ten sa tomu odmiestol venovať, pretože bolo pred voľbami (dedina o 600 ľuďoch, všetci sa poznajú). K prejednaniu - ak sa to tak dá nazvať - došlo v januári. To mi rovno povedal, že ich nemá ako potrestať, len im môže dať pokutu 16 € za to, že mali voľne pusteného psa na verejnom priestranstve. Táto pokuta samozrejme hrozila aj mne, lebo som psa nemala na vodítku - a to, že som bola od dvora pár metrov a mám cvičeného psa ich nejako netrápi. Ale na to kašľať. Ja som z toho vyšla s napomenutím a oni so 16 € pokutou, ktorú neviem, či vôbec dostali, a s "podmienkou", aby si opravili plot. Aby som mohla v občiansko-právnom konaní vymáhať bolestné, trvalé následky, ušlú mzdy... potrebujem papier, kde je uvedené, kto je vinník udalosti. Kameň úrazu - starosta mi poslal len rozhodnutie, ale nie samotný papier, ktorý by niečo podobné uvádzal. Je stanovený nejaký zákon, vyhláška, predpis, ktorý by upravoval podmienky uzavretia priestupku???
A ďalší problém je samotná majiteľka psa. Je to ZŤP dôchodkyňa, ktorá žije s druhom, polovicu svojho domu prepísala na neho. Nedávno predala nejaký domec s vinicou. Mne však tvrdila, že peniaze nemá. Poberá dôchodok 180 € a vraj aj príspevok na bývanie, aby vyšla. Aká je šanca, že od nej vôbec nejakú náhradu dostanem? Aby sa mi nestalo, že síce súd vyhrám, ale právnika budem vyplácať z vlastného a exekútor vyhlási, že jej v podstate nemajú čo zobrať???? viete mi niekto poradiť? Môžu napríklad do tohto konania zapojiť jej druha, s ktorým žije? on má slušný dôchodok... obaja sú pravidelní návštevníci miestnej krčmy (=denne). Navyše ak si môže tetka dovoliť živiť 45 kilového rotvajlera, tak sa asi nemá až tak zle...
buchač
23.02.11,09:12
čiastočne doplním, ako som od júla 2010 postúpila. Z polície mi poslali papier, že trestný čin to nemôže byť, pretože mi nebola spôsobená ťažká ujma na zdraví - t.j. PN 42 dní. A úmysel im nebol dokázaný. Takže je z toho priestupok, ktorý podali ďalej na miestneho starostu. Keďže ma do toho času vyšetrovateľ nekontaktoval a namiesto mojej výpovede (ktorú vraj nepotrebujú) mali len nahlásenie - samozrejme nekompletné - podala som sťažnosť a dodala som svoju výpoveď. Čakanie ďalší mesiac... Opätovne to bolo podané na doriešenie starostovi. Ten sa tomu odmiestol venovať, pretože bolo pred voľbami (dedina o 600 ľuďoch, všetci sa poznajú). K prejednaniu - ak sa to tak dá nazvať - došlo v januári. To mi rovno povedal, že ich nemá ako potrestať, len im môže dať pokutu 16 € za to, že mali voľne pusteného psa na verejnom priestranstve. Táto pokuta samozrejme hrozila aj mne, lebo som psa nemala na vodítku - a to, že som bola od dvora pár metrov a mám cvičeného psa ich nejako netrápi. Ale na to kašľať. Ja som z toho vyšla s napomenutím a oni so 16 € pokutou, ktorú neviem, či vôbec dostali, a s "podmienkou", aby si opravili plot. Aby som mohla v občiansko-právnom konaní vymáhať bolestné, trvalé následky, ušlú mzdy... potrebujem papier, kde je uvedené, kto je vinník udalosti. Kameň úrazu - starosta mi poslal len rozhodnutie, ale nie samotný papier, ktorý by niečo podobné uvádzal. Je stanovený nejaký zákon, vyhláška, predpis, ktorý by upravoval podmienky uzavretia priestupku???
A ďalší problém je samotná majiteľka psa. Je to ZŤP dôchodkyňa, ktorá žije s druhom, polovicu svojho domu prepísala na neho. Nedávno predala nejaký domec s vinicou. Mne však tvrdila, že peniaze nemá. Poberá dôchodok 180 € a vraj aj príspevok na bývanie, aby vyšla. Aká je šanca, že od nej vôbec nejakú náhradu dostanem? Aby sa mi nestalo, že síce súd vyhrám, ale právnika budem vyplácať z vlastného a exekútor vyhlási, že jej v podstate nemajú čo zobrať???? viete mi niekto poradiť? Môžu napríklad do tohto konania zapojiť jej druha, s ktorým žije? on má slušný dôchodok... obaja sú pravidelní návštevníci miestnej krčmy (=denne). Navyše ak si môže tetka dovoliť živiť 45 kilového rotvajlera, tak sa asi nemá až tak zle...

...hm a teraz dokáž , že útok rotwailera bol namierený na Teba a nie na Tvojho psa ...:cool:

Nič nevyriešiš ...nič nedokážeš ...nič nevysúdiš ...nič nedostaneš ...;)
Viac dáš na kolky a na benzín / cestovné / ...a výsledok v nedohľadne ...:rolleyes:
Iné problémy riešia súdy ...vážnejšie ...a aj to veľmi dlho trvá ...:confused:

Zvyšok neriešim ...tie peniaze hlavne - dôchodky...druha do toho neťahaj , nie jeho je pes ...
Za Tvoje nechlastajú a svoje si nadajú len tak ľahko vziať ...smola...
thyra27
24.02.11,10:56
hm... podľa zákona je jedno, či pes zaútočil na iné zviera (majetok) alebo na človeka. Je to napadnutie a poškodenie veci. A za psa vždy zodpovedá majiteľ, takže aj nesie dôsledky. V tomto štádiu už nepotrebujem nič dokazovať. V priestupkovom spise ju ako vinníka uviedli už policajti, na sedení so starostom to uznal aj on. Len to stále nemám na papieri.
Kolky ma stáť niečo budú, aj právnik. Riešiť to budem na miestnom súde, už nie vo VK.
A práve preto, že na súdoch sa riešia vážne problémy, ale aj kreposti, tak to skúsiť určite chcem. Je to ublíženie na zdraví, v členku v dôsledku pomliaždenín čiastočne obmedzená hybnosť, prerušené nervy, výrazné jazvy.