dede2
19.07.10,10:57
Ahojte potrebujem poradit alebo nejaky nazor na tento problem.

Teraz som zistil, že som v priznani DPH za 04/2010 neuviedol dodanie tovaru s oslobodením od dane. Ide o jedno dodanie tovaru do Madarska v sume 5400 eur. Mal by som podat dodatocne danove priznanie k DPH za 04/2010. Dodatocne priznanie je vsak pre mna vzdy to posledne riesenie, nakolko sef z toho nie je dvakrat stastny...

Chcem to vyriesit tym spôsobom, že fakturu dam do DPH priznania za 06/2010. Aký máte na to názor?

Ide len o presun faktury z aprila do juna /uctovne je uvidujem v aprili, len datum danovej povinnosti prepisem na jun/. Vysledne sumy t.j.danove povinnosti sa nemenia, suhrnny vykaz bude tiez spravny.

Prosim o nazor.
Dakujem.
Tamila
19.07.10,09:02
Jedná sa o dodanie tovaru, to znamená, že treba aj súhrnný výkaz. Tovar bol dodaný v apríli a vy to dáte do priznania v júni. Odberateľ si to samozdaní v apríli. Myslíte, že je to dobré?
Môj názor - dodatočné priznanie k DPH.
jeso
19.07.10,09:02
ja by som to nerobila... radšej by som dala dodatočné DP
v Madarsku to samozdanie v 4/2010- !!!!!!!!!!!
jeso
19.07.10,09:05
ja by som to nerobila... radšej by som dala dodatočné DP
v Madarsku to samozdanie v 4/2010- !!!!!!!!!!!

no fajn, píšem ozaj krásne - samozrejme má tam byť - to samozdania
Tamila
19.07.10,09:20
Niekedy sa preklep zadarí
dede2
19.07.10,09:28
Dakujem za rady. Viem, ze najlepsie je podat dodatocne, ale ked sefovi poviem, ze sa stala chyba tak si hned predstavy, ze ich tam moze byt viac. Takze teraz hladam mensie zlo.
jacekova
19.07.10,09:29
ja sa tiež jednoznačne prikláňam k dodatočnému daňovému priznaniu. veď nejde o život! ja ich robievam fakt často a radšej si sám nájsť chybu, než DÚ
Tamila
19.07.10,09:34
Môže sa stať, že ťa bude kontaktovať DÚ, že nesúhlasí DPH odberateľa s dodávateľom. Je to viac ako pravdepodobné. V tom prípade je oveľa lepšie podať dodatočné, ako toto.
dede2
19.07.10,09:47
Môže sa stať, že ťa bude kontaktovať DÚ, že nesúhlasí DPH odberateľa s dodávateľom. Je to viac ako pravdepodobné. V tom prípade je oveľa lepšie podať dodatočné, ako toto.

Myslis tym, ze porovnaju udaje z intrastatu co podal odberatel v Madarsku s mojim danovym priznanim DPH za 04/2010 + SV za 2q?

Alebo akym sposobom pridu na to, ze nesedi DPH odberatela s dodavatelom.
hermanova
19.07.10,09:53
zistí sa to tak, že správca dane si bude preverovať aj prepravu a tak sa na to príde....
dede2
19.07.10,10:08
cez prepravu, by to zistil spravca dane az pri danovej kontrole
Tamila
19.07.10,10:31
Súhrnný výkaz sa podáva z dôvodu kontroly daňových únikov a uvádza sa tam DIČ odberateľa, zistia to keď je rozdiel.
dede2
19.07.10,10:48
SV podavam stvrtrocne, takze tam je to jedno, ci je to v aprili alebo v juni.
Tamila
19.07.10,11:16
§ 19
(8) Ak je tovar odoslaný alebo prepravený z tuzemska do iného členského štátu a jeho dodanie spĺňa podmienky na oslobodenie od dane podľa § 43 ods. 1 až 4, za deň dodania tovaru sa považuje

a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď bol tovar dodaný, alebo
b) deň vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pred 15. dňom podľa písmena a).

Jednoznačne dodatočné daňové priznanie k DPH.
Dodatočné priznanie je bežná vec, za rok ich zopár vždy podám.
dede2
19.07.10,11:36
Dakujem za nazory. Tak idem teda na to dodatocne priznanie. Asi to bude najlepsie riesenie.
dufulus
19.07.10,14:30
ja by som sa chcel spýtať, či mám alebo nemám chybu v DP k DPH

slovenský plátca fakturuje zdaniteľnej osobe do EÚ- programátorské služby
viem že majú byť uvedené v súhrnnom výkaze
ale som si všimol, že ekonomický softvér mi to zaradil aj do daňového priznania k DPH (DP kvartálne, súhrnný výkaz štvrťročne).
majú byť tieto služby aj v DP DPH v riadkoch 15 a 16 alebo majú byť evidované iba v súhrnnom výkaze?

ďakujem
Dav
19.07.10,14:38
Myslis tym, ze porovnaju udaje z intrastatu co podal odberatel v Madarsku s mojim danovym priznanim DPH za 04/2010 + SV za 2q?

Alebo akym sposobom pridu na to, ze nesedi DPH odberatela s dodavatelom.
porovnávanie, priebežné námatkové kontroly náhodným výberom,....
jeso
19.07.10,14:59
ja by som sa chcel spýtať, či mám alebo nemám chybu v DP k DPH

slovenský plátca fakturuje zdaniteľnej osobe do EÚ- programátorské služby
viem že majú byť uvedené v súhrnnom výkaze
ale som si všimol, že ekonomický softvér mi to zaradil aj do daňového priznania k DPH (DP kvartálne, súhrnný výkaz štvrťročne).
majú byť tieto služby aj v DP DPH v riadkoch 15 a 16 alebo majú byť evidované iba v súhrnnom výkaze?

ďakujem

ak sú to služby podla § 15 - nejdu do DP DPH idu len do SV
dufulus
19.07.10,15:53
ďakujem za radu - ešteže je kvartálny plátca, tak mi stačí podať dodatočné za prvý kvartál :)
a hlavné - zase som o niečo múdrejší :D
jeso
19.07.10,17:27
všetci sa stále niečo učíme...
dede2
20.07.10,07:14
Viem, ze to sem nepatri, ale ked ste uz zacali o tych sluzbach a DP, mal by som jednu otazku.

Pri vystavovaní faktúry za dodané služby do iného členského štátu mi môj uct.program /pohoda/ ponúkne tieto dve možnosti členenia DPH:

a) Miesto plnenia v zahraničí s možnosťou odpočítania dane /Udzahr/
riadok v DP: 15
popis: Miestom dodania služby je podľa § 15 resp. § 16 zákona o dani z
pridanej hodnoty iný členský štát. Toto plnenie je uskutočnené s
možnosťou odpočítania dane.


b) Miesto plnenia v zahraničí s možnosťou odpočítania dane /UDzahrSl/
riadok v DP: neuvádza sa do DP
popis: Miestom dodania služby je podľa § 15 resp. § 16 zákona o dani z
pridanej hodnoty iný členský štát. Toto plnenie je uskutočnené s
možnosťou odpočítania dane.

Textovo sú to rovnaké členenia DPH avšak jedno sa dáva do DP /riadok 15/ a druhé NIE.

Máte na to niekto vysvetlenie. Bol by som vdacny. Vrela vdaka.
dufulus
20.07.10,18:08
aj mne to vŕta hlavou táto vec, prečo by služby nemali byť na riadku 15 spolu s tovarom oslobodeným od dane (tovar je už ďalej členený v riadkoch 16 a 17) a služby by potom boli ešte v súhrnnom výkaze podľa hodnoty služieb dodaných zdaniteľnej osobe v EÚ

tie dodatočné som ešte nepodal dneska čo som chcel, lebo mi to od podania súhrnných výkazov vŕta v hlave...

riadok 15: Dodanie tovarov a služieb s oslobodením od dane
(ide o služby podľa §15 - oslobodené, prečo ich tam neuviesť, prečo ich uviesť iba v súhrnnom výkaze)???
neviem to "logicky" pochopiť - ale asi som vyčerpaný z drsr a súhrnných dneska :D
jeso
21.07.10,05:19
predaj tovaru - dodanie tovaru do EU je predmetom DPH na Slovensku ,pretože miesto dodania je miesto kde sa tovar nachádzav čase ked sa jeho dodanie uskutočnuje , ale je podľa § 43 oslobodený od DPH - preto ho uvádzaš aj v DP DPH aj v SV

služby podľa § 15 - sú služby dodané do EU zdaniteľnej osobe - miesto dodania je v štátoch EU - nie na Slovensku - nie je to predmetom DPH na Slovensku - preto to neuvádzaš do DP DPH , ale len do SV
dede2
21.07.10,06:13
§ 2
Predmet dane
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)


(1) Predmetom dane je
a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby,
b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby,
c) nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z iného členského štátu Európskych spoločenstiev Európskeho spoločenstva (ďalej len členský štát ),
d) dovoz tovaru do tuzemska.

(2) Na účely tohto zákona je
a) tuzemskom územie Slovenskej republiky,
b) zahraničím územie, ktoré nie je tuzemskom,
c) územím Európskych spoločenstiev Európskeho spoločenstva tuzemsko a územia ostatných členských štátov, ktoré sú zákonmi týchto členských štátov vymedzené na účely dane ako tuzemsko týchto členských štátov,
d) územím tretích štátov územie, ktoré nie je územím Európskych spoločenstiev Európskeho spoločenstva.


Prečo v ods. 1 nie je uvedené aj dodanie tovaru do iných štátov ES - kedže je to predmetom dane ?
dede2
21.07.10,06:21
Sam si aj odpoviem. Asi preto že, miesto dodania je tuzemsko. Takze to ide pod ods. 1 bod a). Mam pravdu?
topper1
10.09.10,06:51
predaj tovaru - dodanie tovaru do EU je predmetom DPH na Slovensku ,pretože miesto dodania je miesto kde sa tovar nachádzav čase ked sa jeho dodanie uskutočnuje , ale je podľa § 43 oslobodený od DPH - preto ho uvádzaš aj v DP DPH aj v SV

služby podľa § 15 - sú služby dodané do EU zdaniteľnej osobe - miesto dodania je v štátoch EU - nie na Slovensku - nie je to predmetom DPH na Slovensku - preto to neuvádzaš do DP DPH , ale len do SV

Ahojte, podľa zákona je to správne a služby podľa §15 neuvádzam v daňovom priznaní a faktúry za tieto služby vystavujem bez DPH. My poskytujeme len služby, ktorých miesto dodania je sídlo odberateľa. To znamena že DPH fakturujeme len v SR. Väčšinu ale vyvažame...to znamena, že málo fakturujeme DPH ale materiál nakupujeme na SR s DPH, ktorú si uplatnujeme...výsledkom je, že máme väčšinou nadmerný odpočet...je to v poriadku?...podľa mňa áno, ale už dlhšie mi vrta v hlave zmysel takejto DPH. Kto ju zaplatí? Odberateľ si uplatní samozdanenie, ale to znamená, že si uplatní tu istu sumu na vstupe aj výstupe a výsledok je rovnaky..asi nerozumiem ani významu samozdanenia...prosím vysvetlite. Ďakujem
topper1
10.09.10,07:00
Ešte Vás prosím o pomoc s druhym problémom.

V jednom mesiaci sme do danového priznania uviedli DPH z prijatej zálohy, v druhom mesiaci nasledovala vyúčtovacia faktúra a do danového priznania sme tiež uviedli DPH bez odpočítania už zaplatenej DPH v predchádzajúcom mesiaci. To znamená, že sme zaplatili DPH 2x. Stalo sa to začiatkom roka 2009 a prišli sme na to teraz. Ak nechcem podávať dodatočné priznanie, môžem si takuto DPH zaúčtovať do nákladov, samozrejme daňovo neuznaných? Otázka je či je rozhodnutie na mne ak ide o opravu v neprospech štatneho rozpočtu, ...alebo mám povinnosť podať dodatočné daňové priznanie? Ďakujem
marjankaj
10.09.10,07:05
§ 19
(8) Ak je tovar odoslaný alebo prepravený z tuzemska do iného členského štátu a jeho dodanie spĺňa podmienky na oslobodenie od dane podľa § 43 ods. 1 až 4, za deň dodania tovaru sa považuje

a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď bol tovar dodaný, alebo
b) deň vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pred 15. dňom podľa písmena a).

Jednoznačne dodatočné daňové priznanie k DPH.
Dodatočné priznanie je bežná vec, za rok ich zopár vždy podám.

No jednoznačné to nie je. DDP treba podať iba vtedy, ak sa zvýši daňová povinnosť, alebo sa zníži odpočet. Inak je to dobrovoľné.
Viď zákon o správe daní a poplatkov


§ 39
Opravné a dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie

(2) Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, 11ad) je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení s uvedením obdobia, ktorého sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týka. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná, ak osobitný zákon neustanovuje inak.

(3) Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie môže daňový subjekt podať, ak zistí, že jeho daňová povinnosť má byť nižšia, ako bola uvedená v daňovom priznaní alebo hlásení, najneskôr však do štyroch rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom bol daňový subjekt povinný daň zaplatiť bez povinnosti podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom daňovému subjektu vznikol nárok na vrátenie nadmerného odpočtu alebo nárok na vrátenie dane. Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie môže daňový subjekt podať aj v tom prípade, ak zistí, že jeho daň má byť nižšia, ako bola správcom dane vyrubená. Znížiť základ dane na základe dodatočného daňového priznania alebo dodatočného hlásenia možno len v prípade uplatnenia skutočností, ktoré neboli predmetom daňovej kontroly alebo opakovanej daňovej kontroly.
Tamila
10.09.10,07:33
Ak je tovar dodaný do iného členského štátu, musí podľa môjho názoru podať dodatočné DP. Keby bol dodaný v tuzemsku, vzniká daňová povinnosť. Preto by som toto dodanie dala na úroveň dodania v tuzemsku - zvýšenie daňovej povinnosti. Keby bolo toto dodanie pre neplatcu, bolo by tiež s DPH. Bol dodaný do iného ČŠ, dodanie je oslobodené, dodávateľ ho uvedie aj v súhrnnom výkaze a odberateľ si ho samozdaní. Ak ho dodávateľ neuvedie v DP, príde sa na to.
cloe
10.09.10,07:50
Ahojte, podľa zákona je to správne a služby podľa §15 neuvádzam v daňovom priznaní a faktúry za tieto služby vystavujem bez DPH. My poskytujeme len služby, ktorých miesto dodania je sídlo odberateľa. To znamena že DPH fakturujeme len v SR. Väčšinu ale vyvažame...to znamena, že málo fakturujeme DPH ale materiál nakupujeme na SR s DPH, ktorú si uplatnujeme...výsledkom je, že máme väčšinou nadmerný odpočet...je to v poriadku?...podľa mňa áno, ale už dlhšie mi vrta v hlave zmysel takejto DPH. Kto ju zaplatí? Odberateľ si uplatní samozdanenie, ale to znamená, že si uplatní tu istu sumu na vstupe aj výstupe a výsledok je rovnaky..asi nerozumiem ani významu samozdanenia...prosím vysvetlite. Ďakujem

Tvoj odberateľ pri vstupe bude mať síce výsledný efekt "nula", ale pri fakturácii jeho zdaniteľných plnení v tuzemsku, sa mu táto daň, ktorú pri dodaní služieb z iného čl.štátu nezaplatil, "nabalí" v daňovom priznaní DPH "na výstupe".
Ukážem ti to na príklade:
Firma A - nakupuje a predáva len v tuzemsku:
Nákup 100 + 19/DPH/= 119
Predaj 110+ 20,90 /DPH/ = 130,90
Rozdiel DPH= 20,90 - 19 = 1,90 zaplatí štátu.

Firma B - nakupuje v ČR a predáva v tuzemsku:
Nákup 100 + 0/DPH/ = 100
Predaj 110 + 20,90 /DPH/ = 130,90
Rozdiel DPH= 20,90 - 0 = 20,90 zaplatí štátu.

Ako vidíš, objaví sa mu celá DPH "na výsupe" a zaplatí ju.
marjankaj
10.09.10,09:26
Ak je tovar dodaný do iného členského štátu, musí podľa môjho názoru podať dodatočné DP. Keby bol dodaný v tuzemsku, vzniká daňová povinnosť. Preto by som toto dodanie dala na úroveň dodania v tuzemsku - zvýšenie daňovej povinnosti. Keby bolo toto dodanie pre neplatcu, bolo by tiež s DPH. Bol dodaný do iného ČŠ, dodanie je oslobodené, dodávateľ ho uvedie aj v súhrnnom výkaze a odberateľ si ho samozdaní. Ak ho dodávateľ neuvedie v DP, príde sa na to.


Veď to čítaj poriadne. Je to uvedené v zákone. Tu to nie je o názore. Ak sa nezmení daňová povinnosť, tak netreba. A ak by veľmi chcel podať, tak môže, ale nemusí. A v súhrnnom to aj tak bude v tom istom kvartáli.
A ak by to DÚ "chýbalo" tak sa sám ozve. Sankcie nemá z čoho vyrátať.
Tamila
10.09.10,10:52
Veď to čítaj poriadne. Je to uvedené v zákone. Tu to nie je o názore. Ak sa nezmení daňová povinnosť, tak netreba. A ak by veľmi chcel podať, tak môže, ale nemusí. A v súhrnnom to aj tak bude v tom istom kvartáli.
A ak by to DÚ "chýbalo" tak sa sám ozve. Sankcie nemá z čoho vyrátať.
Takže teraz nie môj názor, ale citujem z Poradcu č. 6/2010 - komentár k § 19 odst. 8:
Ust. osobitne zakotvuje vznik daňovej povinnosti pri dodaní tovaru z tuzemska do iného členského štátu, ktoré je oslobodené od dane (pozri podmienky oslobodenia od dane v § 43).
Pri dodaní tovaru do iného členského štátu by mal byť deň dodania tovaru totožný s dňom nadobudnutia tovaru a dodávateľovi aj nadobúdateľovi by mala vzniknúť daňová povinnosť v rovnaký deň (pri splnení podmienok podľa §43 dodávateľ uplatní nulovú sadzbu dane). Je dôležité, aby obidve strany, t. j. dodávateľ aj nadobúdateľ tovaru mali vo svojich daňových záznamoch rovnaký deň daňovej povinnosti.
marjankaj
10.09.10,10:57
Takže teraz nie môj názor, ale citujem z Poradcu č. 6/2010 - komentár k § 19 odst. 8:
Ust. osobitne zakotvuje vznik daňovej povinnosti pri dodaní tovaru z tuzemska do iného členského štátu, ktoré je oslobodené od dane (pozri podmienky oslobodenia od dane v § 43).
Pri dodaní tovaru do iného členského štátu by mal byť deň dodania tovaru totožný s dňom nadobudnutia tovaru a dodávateľovi aj nadobúdateľovi by mala vzniknúť daňová povinnosť v rovnaký deň (pri splnení podmienok podľa §43 dodávateľ uplatní nulovú sadzbu dane). Je dôležité, aby obidve strany, t. j. dodávateľ aj nadobúdateľ tovaru mali vo svojich daňových záznamoch rovnaký deň daňovej povinnosti.

Veď to ale neznamená, že to isté musí byť aj na DÚ. Povinnosti sú jasne stanovené v zákone. A poradca tiež nemá, čo predpisovať nad rámec zákona. Veď ja si to u seba opravím, a nemám povinnosť podávať DDP. Všetko sedí, a ak to nebude sedieť DÚ, tak si to môže vyžiadať.
Tamila
10.09.10,11:40
Dodanie tovaru si povinný uvádzať v daňovom priznaní, vzniká tu daňová povinnosť.
Ja by som podala dodatočné priznanie, ty nie. Kto urobí lepšie?
marjankaj
10.09.10,11:59
Dodanie tovaru si povinný uvádzať v daňovom priznaní, vzniká tu daňová povinnosť.
Ja by som podala dodatočné priznanie, ty nie. Kto urobí lepšie?

Ak výsledná daňová povinnosť bude v oboch prípadoch rovnaká, teda rozdiel bude nula, tak mi z toho môžu vymerať aj sankcie. Úroky z nuly budú zase iba nula. Ja ušetrím papier a výsledok bude ten istý.

Uveď paragraf, podľa ktorého by som mal na to doplatiť. Možno som ho prehliadol.
Tamila
10.09.10,12:37
§ 78 odst. 8) zákona o DPH:
(7) Každá osoba, ktorá je povinná podať daňové priznanie, uvedie v daňovom priznaní všetky údaje potrebné na výpočet celkovej dane a na výpočet celkovej odpočítateľnej dane vrátane celkovej hodnoty tovarov a služieb vzťahujúcej sa na celkovú daň a na odpočítavanú daň a celkovej hodnoty tovarov a služieb oslobodených od dane. Hodnota tovarov a služieb oslobodených od dane sa uvádza v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom bol tovar alebo služba dodaná. Údaje v daňovom priznaní sa zaokrúhľujú na najbližší eurocent do 0, 005 eura nadol a od 0, 005 eura vrátane nahor
marjankaj
10.09.10,12:49
A aká je sankcia, keď to tam bude nesprávne a daňová povinnosť mi vyjde rovnaká?
Existuje nejaký dôvod, aby som MUSEL(nie MOHOL) podať DDP, ak nebudem sankcionovaný? Ak chcem tak to podať môžem.
Tamila
10.09.10,16:58
A aká je sankcia, keď to tam bude nesprávne a daňová povinnosť mi vyjde rovnaká?
Existuje nejaký dôvod, aby som MUSEL(nie MOHOL) podať DDP, ak nebudem sankcionovaný? Ak chcem tak to podať môžem.
Neviem, či je za toto nejaká sankcia alebo nie. Ale raz sa mi stalo, že som mala dodanie tovaru v inom mesiaci v daňovom priznaní ako mal český odberateľ. Oni mali problém, že to je v ich súhrnnom výkaze inokedy, ako ja mám v DP DPH. Muselo sa to opraviť a zosúladiť. Preto si myslím, že keď sa dodanie tovaru neuvedie v DP, určite z toho vznikne problém. Určite sa to do daňového priznania neuvádza len tak, aby to tam bolo, ale to párujú s odberateľom. A ak sa v zákone píše, že je dodávateľ povinný dodanie tovaru uviesť v DP v mesiaci, kedy bol tovar alebo služba dodaná, tak by to mal malo byť uvedené.
mordechaj
10.09.10,19:54
Pokiaľ sa nemení výsledná suma, t.j. daňová povinnosť resp. nadmerný odpočet nie je dôvod na žiadnu sankciu. Povinnosť podať dodatočné daňové priznanie je vtedy ak oprava daňového priznania má za následok zvýšenie dane resp. zníženie nadmerného odpočtu. V tomto prípade, ak tomu dobre rozumiem ide o oslobodenú dodávku s nulovým efektom. Podať dodatočné však môžeš, za to nič nedáš.
marjankaj
10.09.10,20:09
Neviem, či je za toto nejaká sankcia alebo nie. Ale raz sa mi stalo, že som mala dodanie tovaru v inom mesiaci v daňovom priznaní ako mal český odberateľ. Oni mali problém, že to je v ich súhrnnom výkaze inokedy, ako ja mám v DP DPH. Muselo sa to opraviť a zosúladiť. Preto si myslím, že keď sa dodanie tovaru neuvedie v DP, určite z toho vznikne problém. Určite sa to do daňového priznania neuvádza len tak, aby to tam bolo, ale to párujú s odberateľom. A ak sa v zákone píše, že je dodávateľ povinný dodanie tovaru uviesť v DP v mesiaci, kedy bol tovar alebo služba dodaná, tak by to mal malo byť uvedené.

Ja v tom nevidím žiadny problém.
Ak si to DÚ vyžiada, tak im to tam podám.
A ak sa neozvú, tak ani ja sa nebudem vnucovať.
A o tom to je.:cool: Nič nemusím robiť nad rámec zákona.
monikatal
26.01.11,12:00
Dobrý deň,
ako sa Vám toto podarilo doriešiť?
Ja som zistila, že som takéto chyby urobila v r. 2007,2008,2009 - zatiaľ ma daňový úrad nevyzval. Neviem, či čakať alebo urobiť opravu a odovzdať.
Ďakujem