Lenka4
01.11.05,13:11
ahojte.chcela by som sa opytat, ze ak som profesionalny sportovec co si mozem uplatit ako danove vydavky? je to niekde presne specifikovane alebo len tak vseobecne?Napr. moze si sportovec dat do vydavkov ucet za mobilny telefon? Mozu si sportovci uplatit aj pausalne vydavky?

dakujem za odpovede
Jozef Mihál
01.11.05,12:26
Príjem prof.športovca je príjmom podľa § 6 ods.2 písm.b) zákona 595/2003 o dani z príjmov.

Pokiaľ ide o uplatnenie výdavkov - je to rovnocenné, ako napr. v prípade živnostníka a ostatných podnikajúcich osôb (advokáti, notári, umelci atď.).

Samozrejme pri dodržaní podmienok uvedených v § 6 ods.10 je možné uplatniť si paušálne výdavky.
Lenka4
01.11.05,14:05
Dakujem za odpoved. Takze to znamena ze si tei vydavky mozem uplatini ako umelec? nasla som na stranke taky pekny priklad ako sa to da vypocitat.
Este sa chcem opytat, ci musim viest aspon jednoduche uctovnictvo, ak si nechcem vydavky uplatnit pausalne ale obycajne. Ci nestaci iba doklady prilepit na papier.
ondrejvla
01.11.05,16:40
Dakujem za odpoved. Takze to znamena ze si tei vydavky mozem uplatini ako umelec? nasla som na stranke taky pekny priklad ako sa to da vypocitat.
Este sa chcem opytat, ci musim viest aspon jednoduche uctovnictvo, ak si nechcem vydavky uplatnit pausalne ale obycajne. Ci nestaci iba doklady prilepit na papier.
Ak si neuplatníš výdavkom paušálom, nestačí doklady len prilepiť, mala by si viesť JÚ.
Paula
01.11.05,17:03
Rada by som poznamenala v rámci tejto témy , že je dobré viesť denník a aj ukladať doklady rovnakým spôsobomm každej FO, ktorá prenajíma nehnuteľnosť (či už firmám, občanom, alebo kombinovane). Prenajímanie nehnuteľnosti prináša ako príjmy z prenájmu, tak aj výdavky na opravu a údržbu. Mám skúsenosť z daň. kontroly na DP FO, prístup je oveľa príjemnejší, ak nie sú doklady bez systému "v krabici", resp. sa spätne dodávajú alebo sa nikdy nenájdu.