tomasjuve
19.07.10,13:45
mate niekto skusenosti s prestupmi na letiskach totizto mam zarezervovanu letenku ale v mnichove mam cas na prestup len presne hodinu chystam sa zaplatit ale desi ma ak by som ten prestup nestihol
rickman
19.07.10,12:09
Nemas preco nestihat. Akurat treba davat pozor, dokial mas zacheckovanu batozinu..
danushka
19.07.10,12:11
Za ten čas stihneš ešte aj sveter uštrikovať ;)

Pred dvomi rokmi som letela z Budapešti do Vancouveru a prestupovala som v Londýne. Po anglicky neviem ani zaťať /teda len pár fráz/ a bola som úplne sama, nikdy predtým som medzikontinetálne neletela.

Na moje prekvapenie, letisko je vybavené informačnými tabuľami, ktoré priemerne inteligentný človek musí zvládnuť. Určite budú na letisku rozlezení informátori, ktorí Ťa nasmerujú, hlavne tam nestoj ako tĺk a pýtaj sa, kohokoľvek.

Predpokladám, že batožinu nebudeš musieť v Mníchove zháňať z predchádzajúceho letu, že tá už bude putovať bez Teba.

A sleduj dav, chovaj sa podľa neho.
Keď budú dávať ostatní pri kontrole topánky do košíčka, daj ich aj Ty :D /v Pešti sme sa nemuseli vyzúvať, ale v Londýne už hej.../
ivka70
19.07.10,12:19
To zavisi od toho, ci budes mat letenky od jednej spolocnosti alebo sa musis znovu checkovat.

Ja som raz len tak tak stihla prestup, lebo prva letenka bola od Iberie a druha z Mnichova od Austrian Airlines.
Kedze obe boli z inej aliancie, nedalo sa zacheckovat miesto hned naraz a prvy let meskal 20 minut, v Mnichove som to stihala len tak tak.

Inak mnichovske letisko je pekne, velke, dokonca tam tusim beha taky letiskovy vlacik ako doprava :).
danushka
19.07.10,12:26
Ivka, nestraš ho :D, stihne to aj s dvomi checkingmi.
tomasjuve
19.07.10,12:56
dakujem vam

no cestujem s leteckou spolocnostou lufthanse aj z budapesti do mnichova aj z mnichova do barcelony, je to moj prvy let a tak som sa nebal len tej batoziny ale aj toho ze mozno treba sediet v lietadle uz urcity cas pred odletom , alebo tiez ze prve lietadlo moze meskat
Sabina83
19.07.10,13:55
Ahoj,

ja som prestupovala v Mnichove, ked sme leteli z Nice. Kedze sme meskali a nestihali odlet dalsieho lietadla, pekne pri vystupe z lietadla pre nas dofrcalo auto a presunuli nas priamo do lietadla bez akychkolvek formalit. Maju to tam celkom dobre zariadene, nebala by som sa. ;)
tomasjuve
19.07.10,15:09
Ahoj,

ja som prestupovala v Mnichove, ked sme leteli z Nice. Kedze sme meskali a nestihali odlet dalsieho lietadla, pekne pri vystupe z lietadla pre nas dofrcalo auto a presunuli nas priamo do lietadla bez akychkolvek formalit. Maju to tam celkom dobre zariadene, nebala by som sa. ;)

vdaka uz sa vobec nebojim:)
ivka70
19.07.10,16:17
Ak letis s tou istou leteckou spolocnostou, nie je problem :)
pivko
20.07.10,04:08
:DFernczJóžka je pekné letisko:D
Sabina83
20.07.10,13:58
Ak letis s tou istou leteckou spolocnostou, nie je problem :)


my sme neleteli, aj tak nas nenechali zmeskat lietadlo a prisli si nas vyzdvihnut. treba to proste vyskusat, stat sa moze cokolvek, ale myslim, ze sa netreba bat. ;)
tomasjuve
07.08.10,08:36
no tak este vyuzijem toto mnou zalozene vlakno , kedze po madarsky neviem ani zatat potrebujem zistit ako sa dostat zo zeleznicnej stanice keleti pu na letisko ferihegy . Na zeleznicnu stanicu by som mal dojst asi o pol desiatej vecer