lacodo
19.07.10,13:46
Moja mama je sicka a sije rozne vyrobky, ktore mi dava zadarmo, aby som ich mohol predavat. Mama je na dochodku a je to jej konicek. Musim ju prijat ako zamestnankinu, alebo si musi vybavit zivnostensky, aby som mohol predavat jej vyrobky? Mozem tovar predavat bez toho, aby som od nej tovar kupoval? Ona totiz ziadne peniaze prijat nechce.

Vdaka
Xanti
19.07.10,11:49
Moja mama je sicka a sije rozne vyrobky, ktore mi dava zadarmo, aby som ich mohol predavat. Mama je na dochodku a je to jej konicek. Musim ju prijat ako zamestnankinu, alebo si musi vybavit zivnostensky, aby som mohol predavat jej vyrobky? Mozem tovar predavat bez toho, aby som od nej tovar kupoval? Ona totiz ziadne peniaze prijat nechce.

Vdaka
Nemusíš ju prijať, môže Ti pomáhať zadarmo lebo je na dôchodku a je tvoja príbuzná v priamom rade.

Ty ale musíš mať živnostenské oprávnenie nielen na predaj ale aj na to šitie a výrobu.
hanelie
19.07.10,12:09
szčo nemusí mať oprávnenie na šitie ak by mamu ustanovil za zodpovedú vedúcu /za predpokladu, že má vyučný list a prax
Xanti
19.07.10,12:11
szčo nemusí mať oprávnenie na šitie ak by mamu ustanovil za zodpovedú vedúcu
Určite?
Nemôže mať voľnú živnosť len na sprostredkovanie a predaj, musí mať aj na výrobu. Ináč by mohol len kupovať a predávať, a on to v podstate prostredníctvom svojej mamy aj vyrába.
lacodo
25.07.10,14:22
Určite?
Nemôže mať voľnú živnosť len na sprostredkovanie a predaj, musí mať aj na výrobu. Ináč by mohol len kupovať a predávať, a on to v podstate prostredníctvom svojej mamy aj vyrába.

Mne ide o to, ze mamu do toho vobec zatahovat nechcem. Urcite ju napriklad neprinutim, aby si zalozila zivnost ...
Ona s "business-om" nechce nic mat, len si sije svoje "vyrobky" a tak.

Cize si musim zalozit zivnost na vyrobu tychto produktov?