Vlado996
19.07.10,14:41
Zdravím, plánujem kúpu 100 litrového bojlera s plynovým ohrevom značky Tatramat. Rád by som si prečítal nejaké vaše názory ohľadom týchto bojlerov, či sú spoľahlivé a tak podobne. Vďaka.
Julian
20.07.10,16:27
Pred časom (10 rokov) som podobne uvažoval aj ja. Preto som okolo toho niečo zisťoval a poobzeral som si už nainštalované takéto ohrievače. Majitelia si to pochvaľovali, ale mňa to celkom nepresvedčilo.

Myslím si, že budú mať o niečo nižšiu ekonomickú prevádzku pri nepretržitom používaní. V čase keď bola voda vyhriata na požadovanú teplotu, horák bol vypnutý ale keď som strčil ruku do priestoru medzi zásobník a komín tak tam teplo unikalo do komína. Čiže v čase keď horák nejde tak komínovým efektom je voda vlastne ochladzovaná. Nezaregistroval som tam nejaké spätné klapky (teraz je to možno nejako vyriešené ale vtedy tam nič nebolo).

Podľa mňa je to vhodný ohrievač napr. na chatu a pod. kde sa voda vyúživa nárazovo a väčšie množstvo a je potrebný rýchly ohrev. Myslím si, že na nepretržitú prevádzku nie je najvhodnejší.
Vlado996
22.07.10,10:36
Vďaka za názor.
Ja som sa rozhodoval medzi značkami Protherm a Quadriga (obidva turbo), nakoniec mi bol odporučený Tatramat, vraj je veľmi spoľahlivý, ale nepoznám nikoho, kto ho používa. Ok, skúsim ešte zistiť ako je to vyriešené s tým ochladzovaním pri nových modeloch.