doktor01
19.07.10,16:20
Dnes som bol na hubách a našiel som tam hubu ktorú nepoznám (pozri prílohu). Zajímalo by ma ako sa volá a či je jedlá aj opakovane. Zaujímavé je, že som ich v lese našiel niekoľko desiatok a ani jedna nebola ohryzená, žiadne chrobáky a slimáky.
PS: keďže tuto hubu nepoznám, tak som ju radšej vyfotil a vyhodil.
mysimis
19.07.10,14:21
Ja tento hríb poznám pod názvom kozák, je to jedlý hríb.
mysimis
19.07.10,14:28
buchač
19.07.10,14:39
Dnes som bol na hubách a našiel som tam hubu ktorú nepoznám (pozri prílohu)
Keď už túto nepoznáš , tak čo vlastne v lese hľadáš ...
. Zajímalo by ma ako sa volá a či je jedlá aj opakovane.
Základné pravidlo pri hubách je ...že sa opakovane nezohrievajú !!!!
Alebo , hm , čo vlastne pod tým termínom myslíš ???
Zaujímavé je, že som ich v lese našiel niekoľko desiatok a ani jedna nebola ohryzená, žiadne chrobáky a slimáky.
Zabiť sa teraz môžeš ...:---:D:D:D:D

PS: keďže tuto hubu nepoznám, tak som ju radšej vyfotil a vyhodil.
;)
doktor01
19.07.10,14:47
kuk sem: http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?obrazok_id=83428&poradie=8&form_hash=d4fef4fe21da34dc88bd7255bf11ccb0
Kozák to zrejme nebude. Táto huba na reze čiastočne zmodrá.
mysimis
19.07.10,14:50
Hríb sinný tzv. modrák vyzerá takto: http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?obrazok_id=109594. Isto je to kozák, ja osobne z neho používam len hlavičky, lebo nohy po rozkrojení skôr sčernejú ako omodrejú.
Mária.K.
19.07.10,15:01
Dnes som bol na hubách a našiel som tam hubu ktorú nepoznám (pozri prílohu). Zajímalo by ma ako sa volá a či je jedlá aj opakovane. Zaujímavé je, že som ich v lese našiel niekoľko desiatok a ani jedna nebola ohryzená, žiadne chrobáky a slimáky.
PS: keďže tuto hubu nepoznám, tak som ju radšej vyfotil a vyhodil.
Predpokladám, že je to nejaký druh suchohríbov.
www.nahuby.sk/atlas-hub-zoznam?pismeno=S (http://www.nahuby.sk/atlas-hub-zoznam?pismeno=S)
Žabinka
19.07.10,15:06
Kozáky na reze nemodrejú, ale černejú. Toto bude dáky druh suchohríba, ale už starší, tie modrejú, napr. suchohríb žltomäsový, Xerocomus chrysenteron.
http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?obrazok_id=2091
http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?obrazok_id=37328
doktor01
19.07.10,15:06
;)
Pôvodca textu príspevku: doktor01
Dnes som bol na hubách a našiel som tam hubu ktorú nepoznám (pozri prílohu)
Keď už túto nepoznáš , tak čo vlastne v lese hľadáš ...
buchač v lese rastie xy druhov húb (huby ktoré poznám zbieram a ktoré nepoznám nezbieram a hlavne nekonzumujem). To ale neznamená, že nemám záujem spoznať aj ďalšie druhy húb, ktoré u nás rastú a sú jedlé.
Zajímalo by ma ako sa volá a či je jedlá aj opakovane.
Základné pravidlo pri hubách je ...že sa opakovane nezohrievajú !!!!
Alebo , hm , čo vlastne pod tým termínom myslíš ???
Presne som vedel, že sa niekto nájde ako bucháč. Všetky huby sa dajú konzumovať. Problémom je, že niektoré iba raz.
Zaujímavé je, že som ich v lese našiel niekoľko desiatok a ani jedna nebola ohryzená, žiadne chrobáky a slimáky.
Zabiť sa teraz môžeš ... mimotemy
"Ďakujem" za radu ale invektívy si si mohol odpustiť.:mad:
stanco007
19.07.10,16:01
A ja som za to, ze to je suchohrib. Urcite ale je to jedla huba.
tetrisss
19.07.10,16:55
Je to nejaky druh kozaka, si myslim, pre mna to nie je ale chutny hrib, je za prve tvrdy a za druhe je cierny po vyschnuti a jedlo je potom ako spinave, ale inak na chut nie je zly. Zberame ho vsak len, ked uz nic ine nie je.
Silvernola
19.07.10,16:56
O hubách existuje spústa povier, ale toto medzi ne nepatrí: všetky u nás rastúce hríby sú nanajvýš za surova mierne jedovaté, alebo horké, nejedlé. Hríby sú tie, čo majú na spodnej strane klobúka "sieťku" (ako dubák, nie lupene ako šampiňón). Známy hríb satan je nezameniteľne pestrý a po uvarení sa jedovatosť stráca. POZOR! Aj dubák, ak je nesprávne prepravovaný a pripravovaný môže byť "jedovatý". A pre citlivé žalúdky aj kupovaný šampiňón.
Podľa foto je to hríb siný, jedlý.
mysimis
19.07.10,17:04
Aby sme netápali o aký hríb sa to jedná, skús túto foto poslať odborníkom napr. tu: http://www.nahuby.sk/.
najag
19.07.10,17:05
buchač
19.07.10,18:25
Pôvodca textu príspevku: doktor01
Dnes som bol na hubách a našiel som tam hubu ktorú nepoznám (pozri prílohu)
Keď už túto nepoznáš , tak čo vlastne v lese hľadáš ...
buchač v lese rastie xy druhov húb (huby ktoré poznám zbieram a ktoré nepoznám nezbieram a hlavne nekonzumujem). To ale neznamená, že nemám záujem spoznať aj ďalšie druhy húb, ktoré u nás rastú a sú jedlé.
Zajímalo by ma ako sa volá a či je jedlá aj opakovane.
Základné pravidlo pri hubách je ...že sa opakovane nezohrievajú !!!!
Alebo , hm , čo vlastne pod tým termínom myslíš ???
Presne som vedel, že sa niekto nájde ako bucháč. Všetky huby sa dajú konzumovať. Problémom je, že niektoré iba raz.
Zaujímavé je, že som ich v lese našiel niekoľko desiatok a ani jedna nebola ohryzená, žiadne chrobáky a slimáky.
Zabiť sa teraz môžeš ... mimotemy
"Ďakujem" za radu ale invektívy si si mohol odpustiť.:mad:

Jááááj , moje invektívy inak vyzerajú...si na Porade " Členom od: 21-04-07 " , mohol by si postrehnúť , že čo a ako ...
Takže , pekne po poriadku :

1. Skôr , ako som sa do lesa onehdá vybral , tak som si aspoň trochu prelúskal nejaký ten atlas húb ....tie najzákladnejšie druhy ...
A keby si ich aj naspamäť vedel podľa atlasu , aj tak by si si nebol istý , či je to tá istá huba v zemi pred Tebou , ako tá v atlase na fotke ...;)
2. OPAKOVANE - ešte raz sa opýtam , čo tento výraz znamená ???...ozaj , poznámka o jedlosti húb je pravdivá ...niektoré sú jedlé fakt len raz ...
O tom zohrievaní jedla z húb som to myslel tak , ako som napísal .
Lebo aj moja skúsenosť mi to potvrdila .
Raz som totiž zjedol jedlo , opakovane zohriaté ...nabehal som sa krátkych tratí , statočne som sa potom "držal " na WC ...
3. Ale veď ja nevravím , aby si sa nevzdelával ...ale ešte aj vysoko kvalifikovaný mykológ / odborník v obore húb , keby si náhodou toto nevedel / si občas nie je istý , čo za hubu drží v ruke ...toľko ich je totiž ....húb , nie mykológov ...;)
Oliwa
20.07.10,07:22
Jááááj , moje invektívy inak vyzerajú...si na Porade " Členom od: 21-04-07 " , mohol by si postrehnúť , že čo a ako ...
Takže , pekne po poriadku :

1. Skôr , ako som sa do lesa onehdá vybral , tak som si aspoň trochu prelúskal nejaký ten atlas húb ....tie najzákladnejšie druhy ...
A keby si ich aj naspamäť vedel podľa atlasu , aj tak by si si nebol istý , či je to tá istá huba v zemi pred Tebou , ako tá v atlase na fotke ...;)
2. OPAKOVANE - ešte raz sa opýtam , čo tento výraz znamená ???...ozaj , poznámka o jedlosti húb je pravdivá ...niektoré sú jedlé fakt len raz ...
O tom zohrievaní jedla z húb som to myslel tak , ako som napísal .
Lebo aj moja skúsenosť mi to potvrdila .
Raz som totiž zjedol jedlo , opakovane zohriaté ...nabehal som sa krátkych tratí , statočne som sa potom "držal " na WC ...
3. Ale veď ja nevravím , aby si sa nevzdelával ...ale ešte aj vysoko kvalifikovaný mykológ / odborník v obore húb , keby si náhodou toto nevedel / si občas nie je istý , čo za hubu drží v ruke ...toľko ich je totiž ....húb , nie mykológov ...;)

Sorry, Buchač, myslím, že Doktor Ti dal jasne najavo, že ak nevieš odborne poradiť, drž radšej hubu... :D:);)
danushka
20.07.10,07:37
Buchač, myslím, že Doktor Ti dal jasne najavo, že ak nevieš odborne poradiť, drž radšej hubu... :D:);)
...nuž ja budem trošku mimotemy, ale téma znie : ,,čo je to za huba" ?
...ja vravím HUBA nevymáchaná ...:D
Prepáčte, nechcela som, muslea som . :)
ja.nus.ka34
28.07.10,18:58
Aby sme netápali o aký hríb sa to jedná, skús túto foto poslať odborníkom napr. tu: http://www.nahuby.sk/.
chcem sa spýtat,či mi možete pomoct pri názve tejto huby...dakujem:-))
buchač
29.07.10,11:16
chcem sa spýtat,či mi možete pomoct pri názve tejto huby...dakujem:-))

Sorry, Buchač, myslím, že Doktor Ti dal jasne najavo, že ak nevieš odborne poradiť, drž radšej hubu... :D:);)

Jedno na druhé naväzuje ...a keďže sa o hubách bavíme , tak radšej držím , odborne , hubu ...
Na huby ale v sobotu , nedeľu sa vyberiem ...hádam tam , v lese si nejaké budem môcť s dovolením ...odborne podržať ...HUBY ...;)
Tweety
29.07.10,11:24
Jedno na druhé naväzuje ...a keďže sa o hubách bavíme , tak radšej držím , odborne , hubu ...
Na huby ale v sobotu , nedeľu sa vyberiem ...hádam tam , v lese si nejaké budem môcť s dovolením ...odborne podržať ...HUBY ...;)
Priznaj sa, kam chodíš na hríby do lesa?
buchač
29.07.10,11:33
Priznaj sa, kam chodíš na hríby do lesa?
He , nepoviem ....žiaden poriadny hubár svoje miesta nevyzrádza ;)
Ale je to v hubárskom raji ...nádhera ...vybehnem z chalupy , šmarím sa do lesa a hotovo ...
Tweety
29.07.10,11:35
He , nepoviem ....žiaden poriadny hubár svoje miesta nevyzrádza ;)
Ale je to v hubárskom raji ...nádhera ...vybehnem z chalupy , šmarím sa do lesa a hotovo ...
Máš ten les súkromný, či čo?:--- Aspoň naznač.:) Pošli SS.
ja.nus.ka34
29.07.10,15:09
tak vám fakt dakujem...velmi ste mi pomohli:-(((
JaDo
29.07.10,18:18
Vyzerá to ako hríb "poddubák".
Tých nazbierame vždy najviac.
buchač
29.07.10,18:36
Vyzerá to ako hríb "poddubák".
Tých nazbierame vždy najviac.
A sú aj najlepšie , no nie ....:eek:

Poddubák , keď si preložím , tak mi vyjde podhríb .

A v tomto prípade sa potom jedná o nasledovnú skupinu , požiadam si pozorne prečítať ...
http://www.nahuby.sk/atlas-hub-zoznam-rod?typ=sk&pismeno=P&rod=Podhr%C3%ADb
buchač
01.08.10,18:03
Máš ten les súkromný, či čo?:--- Aspoň naznač.:) Pošli SS.

Na začiatok včerajšie správy ...príspevok " Ako huby po daždi ....
http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/televizne-noviny/45251

Zasmial som sa trochu nad tými lokalitami ...nielen tam rastú ...
Inak , môj výsledok z dneška ...
mysimis
01.08.10,18:08
Na začiatok včerajšie správy ...príspevok " Ako huby po daždi ....
http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/televizne-noviny/45251

Zasmial som sa trochu nad tými lokalitami ...nielen tam rastú ...
Inak , môj výsledok z dneška ...


Juraj, veľmi pekný úlovok.....ja sa chystám tento týždeň popozerať, či aj u nás budú rásť.....:)
anonym222
04.08.10,19:54
Dnes som bol na hubách a našiel som tam hubu ktorú nepoznám (pozri prílohu). Zajímalo by ma ako sa volá a či je jedlá aj opakovane. Zaujímavé je, že som ich v lese našiel niekoľko desiatok a ani jedna nebola ohryzená, žiadne chrobáky a slimáky.
PS: keďže tuto hubu nepoznám, tak som ju radšej vyfotil a vyhodil.
Je to jeden z mnohých druhov suchohríbov. Trochu modreju, ale sú dobré na sušenie.