zúúfalka
19.07.10,16:38
Poprosím o radu....som čerstvá absolventka VŠ, - čiže som nikdy žiadnu prácu na TPP nemala...počula som, že sa dá získať materská, aj ked si už nestíham platiť nemocenské- tých 270 dní-kedže tehotenstvo bolo neplánované..počula som, že ak sa zamestnám aj ked len na jeden mesiac na TTP pred odchodom na materskú....bude mi chodiť materská....že je nejaká "diera" v zákone....poradte mi prosím...som slobodna mamička, ktorá len zo rodičovského príspevku "neprežije" :((((
Xanti
19.07.10,14:40
Bohužial,
ale žiadna taká diera v zákone nie je.
Môžeš sa zamestnať a v prípade potreby ísť na PN, a budeš mať nárok na nemocenské dávky. Ale na materskú v žiadnom prípade.
Chobot
20.07.10,08:31
Poprosím o radu....som čerstvá absolventka VŠ, - čiže som nikdy žiadnu prácu na TPP nemala...počula som, že sa dá získať materská, aj ked si už nestíham platiť nemocenské- tých 270 dní-kedže tehotenstvo bolo neplánované..počula som, že ak sa zamestnám aj ked len na jeden mesiac na TTP pred odchodom na materskú....bude mi chodiť materská....že je nejaká "diera" v zákone....poradte mi prosím...som slobodna mamička, ktorá len zo rodičovského príspevku "neprežije" :((((

Bohužiaľ, budeš musieť prežiť z rodičovského príspevku. Na materský príspevok nemáš nárok a ani to nijako nespravíš, aby si ho dostala.

Dokonca nemáš nárok ani na zvýšený rodičovský príspevok.

A tata je kde? Veď je povinný platiť výživné! Kde bývaš teraz? S rodičmi? Tak ti budú musieť pomôcť oni.
zúúfalka
20.07.10,12:48
mne sa tiež tomu akosi nechce veriť....som volala prednedávnom s jedným mojím "známym"...a on mi to povedal....že to funguje- ako som písala na začiatku...
on síce má priatelku , ktorá robila, mesiac pred odchodom sa zamestnala u svojej mamy, ktorá jej dala vysoký plat...čiže poberá 600 EUR materskú...a zároven mi povedal, že aj ked som ja predtým nepracovala, že sa to dá takto spraviť...že to naozaj funguje...že by som aj ja mohla mať max. materskú- proste nech sa zamestnám u niekoho známemu a nech mi dá okolo tých 1084 EUR plat....
zúúfalka
20.07.10,12:50
a kto má nárok na zvýšený rodič. príspevok?...
Hej, žijem s rodičmi....
som tak dúfala, že čo mi hovoril ten jeden môj "známy" je pravda....
ivka70
20.07.10,12:52
a kto má nárok na zvýšený rodič. príspevok?...


Ani tato odpoved ta nepotesi, na zvyseny RP ma narok ta mamicka, ktora mala narok aj na matersku - velmi zjednodusene povedane.
Teda ak nemas naro kna matersku, nebudes mat narok ani na zvyseny RP.
Xanti
20.07.10,16:18
mne sa tiež tomu akosi nechce veriť....som volala prednedávnom s jedným mojím "známym"...a on mi to povedal....že to funguje- ako som písala na začiatku...
on síce má priatelku , ktorá robila, toto je tá podstatná informácia, ona robila takže nemala problém s 270 dňami plateného poistenia - ty toto poistenie nemáš preto nemáš nárok na materskú ani na zvýšený rodičovský príspevok. mesiac pred odchodom sa zamestnala u svojej mamy, ktorá jej dala vysoký plat...čiže poberá 600 EUR materskú...a zároven mi povedal, že aj ked som ja predtým nepracovala, že sa to dá takto spraviť...že to naozaj funguje...že by som aj ja mohla mať max. materskú- proste nech sa zamestnám u niekoho známemu a nech mi dá okolo tých 1084 EUR plat....
v texte.
Chobot
20.07.10,20:42
mne sa tiež tomu akosi nechce veriť....som volala prednedávnom s jedným mojím "známym"...a on mi to povedal....že to funguje- ako som písala na začiatku...
on síce má priatelku , ktorá robila, mesiac pred odchodom sa zamestnala u svojej mamy, ktorá jej dala vysoký plat...čiže poberá 600 EUR materskú...a zároven mi povedal, že aj ked som ja predtým nepracovala, že sa to dá takto spraviť...že to naozaj funguje...že by som aj ja mohla mať max. materskú- proste nech sa zamestnám u niekoho známemu a nech mi dá okolo tých 1084 EUR plat....

A ako dlho pracovala?

Tak sa ho popýtaj, nech ti to presne popíše, ako to dosiahli a daj nám vedieť, možno sa to zíde aj niekomu inému. Ale skôr si myslím, že buď si vymýšľal, alebo za tým bude niečo iné (že bola predtým poistená ako zamestnanec).