Maurícius
19.07.10,17:53
Dobrý deň.Chcela by som poprosiť o radu.Platili sme štvťročný preddavok v roku 2008-daň z príjmu.V DP za rok 2009 nám vrátili posledný preddavok.Chcela by som poprosiť o radu do ktorého stĺpca v denníku ho zapísať.Je to príjem podliehajúci dani alebo nie? Keď sa platili preddavok,tak to bol výdavok neovplyv.daň z príjmu?Ako už zaplatená daň? Ďakujem.
Zoltán Kovács
19.07.10,16:13
Vratka dane nikdy nie je príjem ovplyvňujúci základ dane predsa.
Mária.K.
19.07.10,16:13
Dobrý deň.Chcela by som poprosiť o radu.Platili sme štvťročný preddavok v roku 2008-daň z príjmu.V DP za rok 2009 nám vrátili posledný preddavok.Chcela by som poprosiť o radu do ktorého stĺpca v denníku ho zapísať.Je to príjem podliehajúci dani alebo nie? Keď sa platili preddavok,tak to bol výdavok neovplyv.daň z príjmu?Ako už zaplatená daň? Ďakujem.
Zaplatená daň z príjmu fyzickej osoby nie je daňový náklad a vrátené preplatky na dani z príjmu nie sú daňový príjem.
veronikasad
19.07.10,16:20
Vratka dane nikdy nie je príjem ovplyvňujúci základ dane predsa.
neplatí, ak by išlo o daň z príjmu v zmysle § 5 (daň zo závislej činnosti), čo nie je tento prípad.
Zoltán Kovács
19.07.10,16:21
neplatí, ak by išlo o daň z príjmu v zmysle § 5 (daň zo závislej činnosti), čo nie je tento prípad.

Ani som nemal na mysli daň zo záv.činnosti...... ;)
Maurícius
19.07.10,18:37
Ďakujem.