matur
19.07.10,19:17
Dobry den, poradte mi niekto aky druh zivnosti potrebujem, ked som zacala vyrabat kvety z cukrovej hmoty a budem ich dodavat cukrarom ako dekoracie na torty. Ale chcela by som ich specifikovat ako dekoracne kvety, aby som sa vyhla natahovackami s hygienou, nakolko som to zacala robit doma. Nechcem to ako cukrarska vyroba, skor nieco z volnych zivnosti. Dakujem.
domenico.office
19.07.10,17:36
Jedine to skryť za tento voľný predmet podnikania.... ale neviem, neviem....možno to spracovanie cukru.....
Výroba a spracovanie cukru:
- výroba cukru nerafinovaného repného, trstinového, rafinovaného trstinového, repného cukru, bieleho, hnedého cukru, kryštálového, kockového, práškového, homoľového
-Výroba cukrového sirupu
-Výroba melasy
-Výroba cukrovej vaty
akina
19.07.10,17:50
Nevyhneš sa tomu, je to cukrárenská výroba - remeselná živnosť. Ak robíš tieto výrobky doma, musíš mať ohlásenú prevádzkareň
a k tomu súhlas hygieny /RÚVZ/,ak to budeš robiť v rámci nejakej voľnej živnosti, pôjde o neoprávnené podnikanie.
branislavh
23.07.10,09:03
Mám otázočku. Nie som podnikateľ a presto všetko nakupujem nehnuteľnosti a predávam. Zisk samozrejme zdaňujem. Otázka znie či to môžem vykonávať aj bez živnosti alebo s.r.o. . ?
Potrebujem poradiť. Pravidelnosť kúpi a predaja nehnuteľností je ráz za polroka.
Ďakujem:confused:
akina
23.07.10,09:25
Mám otázočku. Nie som podnikateľ a presto všetko nakupujem nehnuteľnosti a predávam. Zisk samozrejme zdaňujem. Otázka znie či to môžem vykonávať aj bez živnosti alebo s.r.o. . ?
Potrebujem poradiť. Pravidelnosť kúpi a predaja nehnuteľností je ráz za polroka.
Ďakujem:confused:
Ak predávate vlastný majetok ako súkromná osoba, nepotrebujete k tomu živnostenské oprávnenie, len to nezabudnúť premietnúť do daňového priznania po ukončení roka.
Ak by ste sprostredkuvávali nákup a predaj nehnuteľností, potom musíte mať živ. oprávnenie na realitnú činnosť.
branislavh
23.07.10,10:59
Aj ak vymieňam nehnuteľnosti každý polrok? A niektoré zhodnocujem, či vybavovaním alebo fyzicky. Ďakujem:confused:;)
Dáša_
23.07.10,17:59
Aj ak vymieňam nehnuteľnosti každý polrok? A niektoré zhodnocujem, či vybavovaním alebo fyzicky. Ďakujem:confused:;)

a môžeš ty za to, že máš tak náročnú partnerku, že sa jej stále nič nepáči? a že musíš hľadať dalej?????? :D:D