tadzmahal
19.07.10,19:43
Zamestnávateľ dal v zmysle zákona štátnej služby výpoved z dôvodu zrušenia pracovného miesta čiže zákon č. 400/2009 Z.z. § 47 písm.b)

otázka: zamestnávateľ žiada zúčtovať stavné lístky ktoré boli vyplatené za mesiac júl keďže výpoved bola daná k 15.7. - je potrebné dať EXzamestnávateľovi súhlas na zrážku z odstupného alebo lístky zaslať alebo ako to urobiť aby nebolo dané neoprávnené obohatenie?????
Ak by bolo potrebné lístky zaplatiť v hotovosti asi by sa platila celá suma lístku a nie len adekvátna časť ako keď ich daná osoba kúpila ešte ako zamestnanec :rolleyes:
Tweety
19.07.10,17:45
Zamestnávateľ dal v zmysle zákona štátnej služby výpoved z dôvodu zrušenia pracovného miesta čiže zákon č. 400/2009 Z.z. § 47 písm.b)

otázka: zamestnávateľ žiada zúčtovať stavné lístky ktoré boli vyplatené za mesiac júl keďže výpoved bola daná k 15.7. - je potrebné dať EXzamestnávateľovi súhlas na zrážku z odstupného alebo lístky zaslať alebo ako to urobiť aby nebolo dané neoprávnené obohatenie?????
Ak by bolo potrebné lístky zaplatiť v hotovosti asi by sa platila celá suma lístku a nie len adekvátna časť ako keď ich daná osoba kúpila ešte ako zamestnanec :rolleyes:
Bežne sa to robí tak, že na lístky, na ktoré už nebol nárok, sa z poslednej výplaty zamestnancovi urobí zrážka v celej hodnote stravenky.
tadzmahal
19.07.10,17:48
Bežne sa to robí tak, že na lístky, na ktoré už nebol nárok, sa z poslednej výplaty zamestnancovi urobí zrážka v celej hodnote stravenky.
Ale na tú zrážku zo mzdy musí dať súhlas alebo ako? lebo je v oznámení o výpovedi veta citujem:
Zároveň Vás žiadame o zúčtovanie stravných lístkov za mesiac júl 2010.:cool:
Tweety
19.07.10,17:50
Ale na tú zrážku zo mzdy musí dať súhlas alebo ako? lebo je v oznámení o výpovedi veta citujem:
Zároveň Vás žiadame o zúčtovanie stravných lístkov za mesiac júl 2010.:cool:
A ako Ti predtým robili zrážku,?určite si musel dať súhlas so zrážkami za ne.
Xanti
19.07.10,17:52
Bežne sa to robí tak, že na lístky, na ktoré už nebol nárok, sa z poslednej výplaty zamestnancovi urobí zrážka v celej hodnote stravenky.
Určite?

No neviem ale ked si na začiatku mesiaca zaplatím 20 lístkov teda cca 45% z hodnoty SL, tak prečo by som to mala platiť ešte raz, ked napr. 10 lístkov mám navyše? .
Podľa mňa mám vrátiť len príspevok zamestnávateľa x počet lístkov, ktoré mi nepatrili.
Tweety
19.07.10,17:57
Určite?

No neviem ale ked si na začiatku mesiaca zaplatím 20 lístkov teda cca 45% z hodnoty SL, tak prečo by som to mala platiť ešte raz, ked napr. 10 lístkov mám navyše? .
Podľa mňa mám vrátiť len príspevok zamestnávateľa x počet lístkov, ktoré mi nepatrili.
To je jasné, že ak už za nich zaplatil ako zamestnanec, tak už len doplatí, ja som skôr myslela na to, že za stravenky, na ktoré nárok nevznikol, musí zaplatiť celú ich sumu, t.j. ak ich ich raz zaplatil ako zamestnanec, tak doplatí len ten zvyšok. Ak nezaplatil nič, zaplatí teraz celú ich hodnotu.
tadzmahal
19.07.10,18:13
súhlas bol daný, tak nechápem prečo uviedli túto vetu do oznámenia o výpovedi
Tweety
19.07.10,18:14
súhlas bol daný, tak nechápem prečo uviedli túto vetu do oznámenia o výpovedi
A vykonali zrážku?
tadzmahal
19.07.10,18:32
výplata ešte nebola zaslaná, takže neviem či bola vykonaná zrážka
Tweety
19.07.10,18:35
výplata ešte nebola zaslaná, takže neviem či bola vykonaná zrážka
Tak, počkaj, určite si to vysporiadajú, neboj.:)