fedosteve
19.07.10,20:03
Zdravím, v rodine nám nastala nasledovná situácia:
Manželka je zamestnaná vo firme na dobu neurčitú. V pracovnej zmluve má uvedené miesto výkonu práce Bratislava, teraz už vieme že zamestnávateľ bude celú prevádzku (sklad) sťahovať do iného mesta (toto miesto/mesto nemá uvedené v prac.zmluve a ani v žiadnom dodatku), cestovanie do nového mesta jej nevyhovuje, môže jej dať zamestnávateľ výpoveď? A ak áno, dostane odstupné (aké?)? Za skoré odpovede vám ďakujem.
Tweety
19.07.10,18:06
Zdravím, v rodine nám nastala nasledovná situácia:
Manželka je zamestnaná vo firme na dobu neurčitú. V pracovnej zmluve má uvedené miesto výkonu práce Bratislava, teraz už vieme že zamestnávateľ bude celú prevádzku (sklad) sťahovať do iného mesta (toto miesto/mesto nemá uvedené v prac.zmluve a ani v žiadnom dodatku), cestovanie do nového mesta jej nevyhovuje, môže jej dať zamestnávateľ výpoveď? Môže, podľa § 63 odst.1, že ruší miesto práce, prevádzku, ktoré ma v PZ. A ak áno, dostane odstupné (aké?)? Za skoré odpovede vám ďakujem. Podľa § 76 ZP bude mať nárok na odstupné podľa toho, koľko rokov u neho odpracovala, ak menej ako 5, tak na 2mesačné, inak 3 mesačné, samozrejme, ako to nemajú upravené v KZ inak.
Odpovede tučným.
fedosteve
19.07.10,18:14
Ďakujem za odpoveď, no napadlo ma ešte niečo :
U zamestnávateľa je zamestnaná od júna 2008, avšak vždy na dobu určitú (jeden rok), teraz od júna má dobu neurčitú, má nárok na odstupné aj tak?
Tweety
19.07.10,18:15
Ďakujem za odpoveď, no napadlo ma ešte niečo :
U zamestnávateľa je zamestnaná od júna 2008, avšak vždy na dobu určitú (jeden rok), teraz od júna má dobu neurčitú, má nárok na odstupné aj tak?
Áno má, v jej prípade je to 2-mesačné.