Tinka.1
19.07.10,23:19
Ahoj,
plánujeme si kúpiť vysávač/fúkač lístia. Mohli by ste mi poradiť značku, s ktorou ste spokojní? Používať ho plánujeme hlavne na záhrade na vysávanie lístia.
Veľmi pekne ďakujem za rady :)
durisovad
20.07.10,16:46
Ja na "hrabanie" listia pouzivam kosacku, listie sa pekne naberie do zberneho kosa a odtial ho pohodlne vyhodim.
alla66
20.07.10,17:34
Ahoj,
plánujeme si kúpiť vysávač/fúkač lístia. Mohli by ste mi poradiť značku, s ktorou ste spokojní? Používať ho plánujeme hlavne na záhrade na vysávanie lístia.
Veľmi pekne ďakujem za rady :)
Sorry, ZNAČKA je nečitateľná:mee:....vybledla od slnka, vody:rolleyes:....som spokojná;)....žiadne reklamácie, netreba pozáručný servis:cool:, platí doživotná záruka:) Prilepím foto, snáď niekto používa moju značku a poradí názov;)
http://img.cas.sk/img/4/gallery/434792_zupan09-komunalne-volby-zupani-kandidat-kandidati-slobodne-forum-zuzana-martinakova-hrable-hrabanie-listia.jpg
Tinka.1
21.07.10,07:31
to durisovad: ďakujem, tu kosačku vyskúšam :)
to alla66: podobnú ZNAČKU som používala doteraz :D, chce to zmenu ;)
Heni
21.07.10,07:37
my máme taký obyčajný akciový z Lidlu, zatiaľ nepoužitý, ale už sa tešíme, ako sa budeme pozerať na hrdzavejúce hrable opreté v kúte a obmotané pavučinou.... :---
gaspi
14.11.11,08:53
Trosku to ozivim. Poprosim o reakcie majitelov, nech sa podelia o skusenosti s vysavacmi na listie.

Mozno by bolo fajn presunut tuto diskusiu do sekcie zahrada.
arizona
14.11.11,09:10
Neviete, ci existuje aj zberac listia,ktory listie aj rozzseka,aby sa dalo spatne vysypat do zahrady?
bupi
14.11.11,10:14
Da sa vysavac listia vyuzit aj na nieco ine? Napriklad na povysavanie nafukaneho snehu v kutoch? Alebo smetia?
iv@n
14.11.11,10:20
ja na to používam tiež kosačku
misomiso
14.11.11,10:22
Ved prave kosacka to pekne rozseka a natlaci do kosa. Ja mam traktor, (taku kosacku, co sa na nej sedi) - ale to je jedno, kazda kosacka tak funguje. V lete kosim, na jesen zbieram. Aj zo zamkovej dlazby pred garazou.
gaspi
14.11.11,10:49
Neviete, ci existuje aj zberac listia,ktory listie aj rozzseka,aby sa dalo spatne vysypat do zahrady?
Co som pozeral, tak vacsina vysavacov listie rovno aj drti.
Mne sa jedna o vyuzitie v zahonoch, kde sa s kosackou nedostanem :).
IvanPK
14.11.11,11:35
My máme obyčajný, fúka a aj zbiera listy a drtí ich, v plátenom vrecku sa zachytávajú, potom otvorím zips a vysypem do kontajnera na bio, v e-schopoch je ich dosť, len si vyber ....a určite odfukne aj sypký sneh z kútov...len aby ti kábel nebol v snehu ale inak to ide....
hugho
14.11.11,11:43
http://www.solopraha.cz/69,foukac-a-vysavac-solo-441.html tu je vysavac s drtenim a aj fukac, pritom udavaju ze listie sa poseka na 1/12 povodneho objemu.
IvanPK
14.11.11,11:46
ide o to, či chce na benzín resp. na 220 V ?
arizona
14.11.11,15:07
ja na to používam tiež kosačku
Aj ja, pokym je vhodne pocasie.
Ale uz ked primrza, tak sa kosackou to travniku chodit neda,ked si ho nechcem znicit.;)
Julian
14.11.11,17:10
Ak je veľa lístia, tak ja ho nafúkam do kúta , mechanicky odpracem do kompostoviska a zvyšok povysávam. Je to veľmi rýchle a účinné.
arizona
14.11.11,17:32
Mne uz kompostovisko nestaci. Moje stromy v zahrade su z roka na rok vacsie,ale to sa este da zvladnut.
Ale hned vedla zahrady mame park,kde je vela obrovskych stromov,same javory,brezy,lipy. Ked zafuka vietor, tak mi zasype celu zahradu.

Zhrabavanie mi nevadi,je to dobry relax na cerstvom vzduchu,ale to listie uz nie je kam davat. Preto som rozmyslala nad vysavacom listia,ktory listy rozdrobi. Viac sa toho zmesti do kompostu,lahsie sa da kompostovisko prehrnat,ale posekane nie je problem po troche aj do zahrady rozhodit...:)
Julian
15.11.11,19:43
Ale ten vysávač nielen vysáva a drví listy, ale aj dobre fúka. Ak nemáte príliš "hustý" plot, tak tie listy by si mohla poslať tam kam patria- späť do susednej záhrady. A prípadne pribaliť aj tie svoje.