vladimir.biro
20.07.10,06:26
Dobry den.

Prosim vas, viete mi niekto poradit, ci mi na prenajimanie internetoveho obchodu (cize za eshop sa neplati naraz, ale pausalne) staci zivnost "Pocitacove sluzby"?

A nie je to vlastne len samotny eshop, ale aj domena a hosting, ktory ale uz neprevadzkujem ja. Ja to len platim namiesto toho cloveka co si ehsop u mna objedna, aby on s tym nemal uz nijaku starost.
vetti
20.07.10,10:43
Poskytol si softvér, poskytol si poradenstvo, a či si to necháš zaplatiť naraz, alebo po častiach, by malo byť z tohto pohľadu jedno.
profesional
20.07.10,10:51
Internetovy obchod sa podla autorskeho zakona povazuje za pocitacovy program.
Ide teda o prenajom NIM.
Nakolko ale predpokladam ze po ukonceni doby prenajmu ho chces previest (resp. previest licenciu) na toho komu si ho prenajimal, tak budes potrebovat v takom pripade zivnost ne leasing.
vladimir.biro
20.07.10,11:06
nie, nie...nie je to ako leasing...uzivatel ma obchod len pokial ho plati. Ak prestane mat o obchod zaujem, prestane ho platit a obchod je po urcitej dobe a upozorneni obchodnika vymazany.

Je to doslova ako prenajom kamenneho obchodu. Obchodnik plati za priestory pokial ich pouziva.
vetti
20.07.10,11:16
Ja osobne nepoznám prenájom nehmotného majetku, poznám iba predaj práv (na užívanie napríklad).

Neviem kde presne je v autorskom zákone napísané, že netshop je to, čo píše profesional, ale výklad pojmov na účely ochrany autorských práv a výklad na účely obchodného zákonníka bude asi iný (Napríklad AZ za program nepovažuje program, na ktorom beží DB, teda firma Oracle napr by bola hneď bez koruny ;) ).

Poskytovanie dátových služieb patrí pod 23.1. Počítačové služby.
vladimir.biro
20.07.10,11:24
Takze myslis ze mi staci takato zivnost na prenajom (pozicivanie, alebo nech uz to pomenujeme akokolvek) internetoveho obchodu?
vetti
20.07.10,11:48
Áno, myslím si to. Prinajhoršom ťa zastaví zaokienkovaná tetuška, keď pôjdeš vybavovať. Ale nemyslím si, že k tomu príde, nech to nazveš hocijako - zmluvnou dohodou, licenciou, právom na užívanie, prenájmom - výsledok je vždy ten istý. Neviem ani, ako sa prenájom nehmotného majetku odpisuje (?) ...
vladimir.biro
20.07.10,11:55
Zaokienkovej tetusi poviem ze chcem vysavat prach z pocitacov, tu ani nebudem zatazovat niecim taky ako prenajom eshopu :)

A fkturovat by som to mohol ako poskytnutie internetovych sluzieb a hotovo nie?

BTW: dakujem za rady.