marekce
20.07.10,07:41
Dobry den,

chcel by som sa informovat, ci je mozne poziadat o prispevok na podnikanie, ak uz mam zivnost otvorenu 2 roky - otvoril som si ju pocas studia na VS a teraz som cerstvym absolventom VS...vdaka
Xanti
20.07.10,05:45
Nie,
príspevok na podnikanie dostanú uchádzači o zamestnanie po splnení podmienok.
Cca evidencia na UP min. 3 mesiace, podnikateľský zámer , skúšky, školenia a mnoho iného.
Ak zrušíš živnosť a absolvuješ túto tortúru, tak budeš môcť získať príspevok na podnikanie.
Viac čítaj na http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-obcana/49-prispevok-na-samostatnu-zarobkovu-cinnost.html?page_id=13191
otázka
20.07.10,05:51
Alebo stačí aj prerušiť, ale keďže min.prerušenie je 6 mesiacov, tak by sa Ti clý čas pretiehol o 3 mesiace. Ak sa zruší živnosť napr.dnes, tak zajtra sa môže znovu založiť.
marekce
20.07.10,07:17
pokial viem, tak novela zakona urcila, ze pre absolventa sa tato 3 mesacna lehota zrusila...
...cize ak tomu dobre rozumiem, mozem zrusit zivnost, na druhy den ju opat otvorit a nasledne mozem ziadat o nenavratny prispevok?
Xanti
20.07.10,07:22
pokial viem, tak novela zakona urcila, ze pre absolventa sa tato 3 mesacna lehota zrusila...
...cize ak tomu dobre rozumiem, mozem zrusit zivnost, na druhy den ju opat otvorit a nasledne mozem ziadat o nenavratny prispevok?
Nie,
a ktorá novela to určila? Buď presnejší, cca pred mesiacom sme presne debatili o niečom podobnom na porade.

Asi si len niečo začul od agentúry JPP čo pravda nie je. Nemôžeš mať živnosť, nemôžeš počas živnosti byť evidovaný na UP a UP poskytne príspevok po splnení podmienok. Prečítaj si mnou priložený link.

Ak zrušíš živnosť a na druhý deň založíš tak nedostaneš nič.
marekce
20.07.10,07:29
Nie,
a ktorá novela to určila? Buď presnejší, cca pred mesiacom sme presne debatili o niečom podobnom na porade.

Asi si len niečo začul od agentúry JPP čo pravda nie je. Nemôžeš mať živnosť, nemôžeš počas živnosti byť evidovaný na UP a UP poskytne príspevok po splnení podmienok. Prečítaj si mnou priložený link.

Ak zrušíš živnosť a na druhý deň založíš tak nedostaneš nič.
Bratislava 28. októbra (TASR) - Podmienky pre získanie príspevku na podnikanie pre absolventov a ľudí prepustených z organizačných dôvodov sa zjemnia. Vyplýva to z novely zákona o službách zamestnanosti z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR, ktorú po prerokovaní v skrátenom legislatívnom konaní definitívne schválil parlament.

Jedným z opatrení z dielne rezortu práce je uvoľnenie podmienky trojmesačného obdobia vedenia v evidencii uchádzačov o zamestnanie. Cieľom tejto zmeny je podporiť opätovný vstup občanom, ktorí sa stali nezamestnanými z dôvodu skončenia pracovného pomeru z organizačných dôvodov, na trh práce. "Podstata spočíva vo vytvorení priaznivejších podmienok pre vstup tejto skupiny uchádzačov o zamestnanie na trh práce," vysvetľuje ministerstvo.
Xanti
20.07.10,07:33
SI čítal link čo som priložila, tam sa píše

Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť sa poskytuje občanovi vedenému v evidencií uchádzačov máš pocit, že ako SZCO si tam evidovaný? o zamestnanie úradu práce, sociálnych vecí a rodiny minimálne tri mesiace.

O príspevok musí uchádzač o zamestnanie vidíš aj tu sa píše, uchádzač, ty uchádzač nie si, si SZCO už 2 roky písomne požiadať, absolvovať prípravu na začatie vykonávania alebo prevádzkovania samostatnej zárobkovej činnosti, a predložiť podnikateľský zámer spolu s predpokladanými nákladmi na začatie samostatnej zárobkovej činnosti.
marekce
20.07.10,07:36
SI čítal link čo som priložila, tam sa píše

Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť sa poskytuje občanovi vedenému v evidencií uchádzačov máš pocit, že ako SZCO si tam evidovaný? o zamestnanie úradu práce, sociálnych vecí a rodiny minimálne tri mesiace.

O príspevok musí uchádzač o zamestnanie vidíš aj tu sa píše, uchádzač, ty uchádzač nie si, si SZCO už 2 roky písomne požiadať, absolvovať prípravu na začatie vykonávania alebo prevádzkovania samostatnej zárobkovej činnosti, a predložiť podnikateľský zámer spolu s predpokladanými nákladmi na začatie samostatnej zárobkovej činnosti.
cize pre mna je asi naj vychodisko ak zrusim zivnost, pojdem do evidencie na 3 mesiace a nasledne poziadam o prispevok k podnikaniu...?
Xanti
20.07.10,07:38
3 mesiace je minimum,
treba absolvovať kopu školení, urobiť testy, podnikateľský zámer ...

a kedže sa odvolávaš na novelu tak tu je 52/2010 Zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony (http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=209501&FileName=zz2010-00052-0209501&Rocnik=2010&#xml=http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?HitFile=True&FileID=51&Flags=160&IndexFile=zz2010&Text=slu%C5%BEby+zamestnanosti) nikde tam sa nepíše to čo tvrdí ten článok v novinách :D
marekce
20.07.10,07:42
je to v tomto zakone v prechodnych ustanoveniach pre tento rok
Xanti
20.07.10,07:44
je to v tomto zakone v prechodnych ustanoveniach pre tento rok
Asi som slepá a nevidím ... skopči a cituj z toho . Ďakujem
veronikasad
20.07.10,07:52
je to v tomto zakone v prechodnych ustanoveniach pre tento rok
môžeš byť konkrétnejší, ktorý § priloženého zákona si čítal ?
Gabriela 19
20.07.10,08:03
Ja sa chcem tiež opýtať, ? podmienky pre získanie príspevku z UP pre
ludí prepustených z organizačných dôvodov sa zjemnia.

V ktorej novele? ako sa zjemnia?
veronikasad
20.07.10,08:06
Ja sa chcem tiež opýtať, ? podmienky pre získanie príspevku z UP pre
ludí prepustených z organizačných dôvodov sa zjemnia.

V ktorej novele? ako sa zjemnia?
to sa pýtaš nového p. ministra práce SVaR ?
Gabriela 19
20.07.10,08:14
Chcela by som tiež vedieť čo znamená, že podmienky príspevku poskytovaného z UP pre ľudí prepustených z organizačných dôvodov sa zjemnia? Ktorá je to novela?
Xanti
20.07.10,08:17
No posledná novela,
týkajúca sa roku 2010 je v tomto príspevku http://www.porada.sk/1458019-post9.html klikni na to modré a ukáže sa Ti zákon.