mpv
20.07.10,07:57
Dobry den,
chcel by som Vas poziadat o objasnenie. Som maly podnikatel SZCO popri zamestnani. Moj rocny obrat SZCO je nizky, no napriek tomu mi vychadza dost vysoka dan z prijmu. Preto uvazujem zaradit vozidlo do majetku, ktoreho obstaravacia cena je vyssia ako 10000EUR. V tomto pripade vsak moje prijmy uctovne nepokryju vydavky. Nebude to problem pre danovy urad, ak takto vykazem stratu? Mozem vozidlo pouzivat aj sukromne a do prace?
Tweety
20.07.10,06:01
Dobry den,
chcel by som Vas poziadat o objasnenie. Som maly podnikatel SZCO popri zamestnani. Moj rocny obrat SZCO je nizky, no napriek tomu mi vychadza dost vysoka dan z prijmu. Preto uvazujem zaradit vozidlo do majetku, ktoreho obstaravacia cena je vyssia ako 10000EUR. V tomto pripade vsak moje prijmy uctovne nepokryju vydavky. Nebude to problem pre danovy urad, ak takto vykazem stratu? Mozem vozidlo pouzivat aj sukromne a do prace?
Do VOZD nepôjde nákup MV, je to VNOZD, ale len 1/4 z ročného odpisu vozidla.
mpv
20.07.10,09:13
Do VOZD nepôjde nákup MV, je to VNOZD, ale len 1/4 z ročného odpisu vozidla.
Dakujem za rychle vyjadrenie. Viem, ze pojde len 1/4 odpisu, no po zratani vsetkych vydavkou suviciach s vozidlom budu prijmy nizsie ako vydavky a ci to nebude vadit danovemu uradu. Lebo vozidlo bude jazdit aj sukromne mimo potreby SZCO.
ucetni_fantozzi
20.07.10,09:21
neviem, ci som spravne porozumel, aky je momentalny statut toho vozidla - ci je teda uz kupene, alebo ho len ides kupovat. ak ide o vozidlo, ktore uz vlastnis, zaroven ako sam konstatujes, pouzivas ho sukromne aj pracovne, dobrym riesenim by mohlo byt vykazovanie nahrad za pouzivanie vozidla (0,183 Eur/km + spotreba phm podlea evidencie jazd). tymto by si jednak vykazal len pracovne cesty, jednak predpokladam, ze by si do nakladov dostal len adekvatnu sumu...
zk24
20.07.10,09:44
Moj rocny obrat SZCO je nizky, no napriek tomu mi vychadza dost vysoka dan z prijmu.

mimotemy Podla mna je to stale len 19% zo zakladu dane :D
Dáša_
20.07.10,09:45
ja vidím hlavný problém v tom. že keď sa povedzme po dvoch rokoch rozhodneš auto predať, tak príjem pôjde do daňového základu.
rdb
20.07.10,10:38
Povodna otazka bola

V tomto pripade vsak moje prijmy uctovne nepokryju vydavky. Nebude to problem pre danovy urad, ak takto vykazem stratu? Mozem vozidlo pouzivat aj sukromne a do prace?

A odpoved je nie danovemu uradu to neprekaza a ano mozes ho pouzivat aj sukromne.
Suvisia s tym ale viacere povinnosti, ktore musis mat splnene. Napriklad poistky auta, sposob vykazovania sukromnych jazd, zdanenie pouzivania sluzobneho auta na sukromne ucely, vysporiadanie dane...
Je toho proste viac.
Manual
20.07.10,10:49
Dobry den,
chcel by som Vas poziadat o objasnenie. Som maly podnikatel SZCO popri zamestnani. Moj rocny obrat SZCO je nizky, no napriek tomu mi vychadza dost vysoka dan z prijmu. Preto uvazujem zaradit vozidlo do majetku, ktoreho obstaravacia cena je vyssia ako 10000EUR. V tomto pripade vsak moje prijmy uctovne nepokryju vydavky. Nebude to problem pre danovy urad, ak takto vykazem stratu? Mozem vozidlo pouzivat aj sukromne a do prace?
A čo ťa vedie vkladať auto do majetku firmy ? Pretože tak ako to popisuješ, pre teba je výhodnejšie používať súkromné auto na účely podnikania a účtovať "kilometrovné". Máš menej starostí a je to v jednoduchšie.
Chobot
20.07.10,11:38
Dakujem za rychle vyjadrenie. Viem, ze pojde len 1/4 odpisu, no po zratani vsetkych vydavkou suviciach s vozidlom budu prijmy nizsie ako vydavky a ci to nebude vadit danovemu uradu. Lebo vozidlo bude jazdit aj sukromne mimo potreby SZCO.

čo je potom podľa teba dosť vysoká daň? Z uvedeného mi vyplýva, že neplatíš daň vyššiu ako 500 EUR...:rolleyes:

Kiež by som ja mal tak nízku daň pri súčasných príjmoch...:(
Manual
20.07.10,14:37
Kiež by som ja mal tak nízku daň pri súčasných príjmoch...:(
... a vieš, koľko ľudí by radšej zaplatilo aj vysokú daň, len aby mali príjem :);) ?
efka21
26.07.10,05:49
Dakujem Vam za vyjadrenia.