dede2
20.07.10,09:12
Pri vystavovaní faktúry za dodané služby do iného členského štátu mi pohoda ponúkne tieto dve možnosti členenia DPH:

a) Miesto plnenia v zahraničí s možnosťou odpočítania dane /Udzahr/
riadok v DP: 15
popis: Miestom dodania služby je podľa § 15 resp. § 16 zákona o dani z
pridanej hodnoty iný členský štát. Toto plnenie je uskutočnené s
možnosťou odpočítania dane.


b) Miesto plnenia v zahraničí s možnosťou odpočítania dane /UDzahrSl/
riadok v DP: neuvádza sa do DP
popis: Miestom dodania služby je podľa § 15 resp. § 16 zákona o dani z
pridanej hodnoty iný členský štát. Toto plnenie je uskutočnené s
možnosťou odpočítania dane.

Textovo sú to rovnaké členenia DPH avšak jedno sa dáva do DP /riadok 15/ a druhé NIE.

Máte na to niekto vysvetlenie. Bol by som vdacny. Vrela vdaka.
babi2
21.07.10,09:45
Pri vystavovaní faktúry za dodané služby do iného členského štátu mi pohoda ponúkne tieto dve možnosti členenia DPH:

a) Miesto plnenia v zahraničí s možnosťou odpočítania dane /Udzahr/
riadok v DP: 15
popis: Miestom dodania služby je podľa § 15 resp. § 16 zákona o dani z
pridanej hodnoty iný členský štát. Toto plnenie je uskutočnené s
možnosťou odpočítania dane.


b) Miesto plnenia v zahraničí s možnosťou odpočítania dane /UDzahrSl/
riadok v DP: neuvádza sa do DP
popis: Miestom dodania služby je podľa § 15 resp. § 16 zákona o dani z
pridanej hodnoty iný členský štát. Toto plnenie je uskutočnené s
možnosťou odpočítania dane.

Textovo sú to rovnaké členenia DPH avšak jedno sa dáva do DP /riadok 15/ a druhé NIE.

Máte na to niekto vysvetlenie. Bol by som vdacny. Vrela vdaka.
Z poučenia k vyplneniu DP k DPH:
Riadok 15 – základ dane za všetky dodané tovary a služby oslobodené od dane podľa § 28 až 41, § 43, § 46, § 47 a § 48 ods. 8 zákona. Tento riadok nie je súčtom riadkov 16 a 17.

Čiže fakturované služby, ktoré spadajú pod niektorý z týchto § patria do r. 15
adabirk
21.07.10,10:01
- asi by bolo najlepšie, aby ste popísali o aké konkrétne služby sa jedná,
buď ide o služby s miestom dodania v inom členskom štáte, alebo služby oslobodené od dane - je to rozdiel,
- služby s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 resp. § 16 neidú do daňového priznania,
- do riadku 15 daňového priznania idú iba služby oslobodené od dane, t. j. tie, ktoré sú uvedené v riadku 17 daňového priznania,
Dada
28.07.10,04:32
A kam by ste zaradili spracovanie grafického návrhu (grafické práce) pre českú spoločnosť?
LucyM
19.10.10,13:52
- asi by bolo najlepšie, aby ste popísali o aké konkrétne služby sa jedná,
buď ide o služby s miestom dodania v inom členskom štáte, alebo služby oslobodené od dane - je to rozdiel,
- služby s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 resp. § 16 neidú do daňového priznania,
- do riadku 15 daňového priznania idú iba služby oslobodené od dane, t. j. tie, ktoré sú uvedené v riadku 17 daňového priznania,

a vedeli by ste poradit clenenie dph pri dodani tovaru s instalaciou do ineho clenskeho statu? miesto dodania je iny clensky stat, takze to nejde do DP ani SV (aspon myslim), ale ktore clenenie pouzit? UDzahrSl? to by asi sedelo, ale nesedi text odkazu na fakture s odvolavkou na paragraf, na hotline mi povedali, ze si mam vytvorit vlastne clenenie, ale aku odvolavku tam mam dat, viete poradit, na ktory paragraf zakona sa mam odvolat???
dadika22
14.09.12,10:12
ak fakturujem prepravu odberateľovi do iného členského štátu (obidvaja sú IČ DPH), dávam ju bez DPH s odvolávku, že prijímateľ služby je povinný platiť daň, ide toto dodanie do DP do r.15? alebo len do SV DPH s kódom 2?
bsbs
20.02.14,19:21
Momentálne riešim aj ja tento problém. Tiež mám problém aké správne členenie pri vystavenej fa u platiteľa dph, tiež platiteľovi dph do Čiech, v POHODE použiť. Či UDzahrSl alebo UDdodEU. Ak sa použije UDdodEU, tak suma dph sa objaví v daňovom prizaní. Ak sa použije UDzahrSl, dph sa v priznaní neobjaví. Ak som správne pochopil odpoveď adabirka, potom treba použiť UDzahrSl, nakoľko takáto dodávka služieb je oslobodená od dph a tak do priznania dph nejde. Alebo sa mýlim?