holos
20.07.10,10:19
Zdravím. Má niekto skúsenosti z vývozom do Srbska? Kde a komu sa platí clo a koľko?
danushka
20.07.10,09:37
Vývoz do tretích krajín sa uskutočňuje podľa predpísaných pravidiel a clo Ti tu nik nepovie, pretože existuje dolný sadzobník na vyvážaný tovar.

Daj si za poplatok vypracovať colnej deklarantke JCD, ktoré je súčasťou sprievodných dokumentov v colnom režime.
Ak poveríš prepravou spomínaného tovaru tretiu osobu, táto musí vedieť presné adresy colnice na Sk pri vývoznom vyclievaní, ako aj colnicu v Srbsku na dovoznom zaclievaní.
Vodič má mať určenú trasu a určený hraničný prechod z Hu do SRb.
Može to byť Horgoš alebo Kelebia, kde Tvoj obchodný partner by mal určiť u ktorej špedičky na hranici sa treba zastaviť k príprave dokumentov pre vnútorné zaclievanie v SRB a taktiež ten istý dovozca určí vnútroštátnu colnicu.
Ďaľšia vec bez ktorej sa vodič nedostane cez hranicu do Srbska je takzvaný PIB ,,matični broj uvoznika" : IČO dovozcu, je potrebné túto informáciu dať dopravcovi, inak ho colníci do krajiny nepustia.

Vývoz do tretích krajín je oslobodený od DPH podľa § 47 Zákona o DPH.

Ak potrebuješ niečo preložiť zo SRB-SK-SRB, pomôžem.

http://www.colnasprava.sk/wps/PA_1_0_9D/OpenFile/NariadenieKomisieESc.948_2009.pdf?docID=3xtVEHjsTF/UdvqKE6Tn95/slhY
makiki
20.07.10,09:53
a hlavne dopravu neries cez UPS a rozne dalsie spolocnosti ......
sa nedoplatis
danushka
20.07.10,10:06
a hlavne dopravu neries cez UPS a rozne dalsie spolocnosti ......
sa nedoplatis
To, že je preprava do Srbska drahá je pravda, ale zo Srbska je veľmi málo exportov a nejazdí tam veľa dopravných spoločností a ako vieme, autá nejazdia na vodu a leasingy áut sa nesplácajú za vatikánsku valutu.
Navyše dopravca musí absolvovať nakládku, colnicu, špedíciu na hranici v SRB, colnicu v SRB a vykládku.
Ceny sa pohybujú pre celé LKW 13,6 1,5€ / km, ale to je pre plný náves 24 ton tovaru.
A malé zásielky sa dosť ťažko zabezpečujú, lebo tých čo robia dokládky je ako šafranu.
makiki
20.07.10,10:13
ano ale ponuknut mi prepravit sice do macedonska do Skopje 300 kilovy naklad za cca 3500e je vela podla mna ........
nakoniec som siel sam a vyslo ma to do 400e aj s pobytom dve noci jedlo benzin ......
a ceresnicka: operatorka s ktorou som komunikoval prvyraz sa ma opytala ci je Skopje mesto alebo dedina .....
danushka
20.07.10,10:19
tak si sa informoval u ľudí, ktorí nemajú páru o tejto robote...aj to sa stáva :)
nika.sum
28.07.10,08:28
Ahoj, klient - s.r.o. chce urobit, zatial jednorazovo vyvoz aut mimo EU. Ja som zatial nic take ani neuctovala, nie to este vybavovala nejake formality. Prosim vedeli by ste mi poradit na co ho upozornit, kde sa ma registrovat, na co nesmie zabudnut.
danushka
28.07.10,08:33
Klient chce vyviezť tovar do tretej krajiny?
Alebo je klient dopravca a chce ísť autom do tretej krajiny a niekomu ten tovar vyviezť ?
nika.sum
28.07.10,08:45
Klient chce vyviezť tovar do tretej krajiny?
Alebo je klient dopravca a chce ísť autom do tretej krajiny a niekomu ten tovar vyviezť ?

Chce vyviezt. Konkretne tu chce nakupovat od FO-nepodnikatelov a predat-vyviezt do tretej krajiny.
danushka
28.07.10,09:10
Uf, tak v tomto neporadím. Predpokladám, že ide o osobné autá z druhej ruky. Mne by prišlo najrozumnejšie predať to Srbovi tu a nech si on vybehá papierovačky sám doma.
nika.sum
28.07.10,09:29
Zle som si vsimla nazov temy. Videla som tam povodne vyvoz aut (uz mi z toho sibe). Tak som zalozila novu temu. Snad sa najde niekto kto s tym robi. Dakujem