Tana333
20.07.10,12:20
Dobrý deň,

obraciam sa na vás s porsbou o pomoc. Nadobudla som spoločnosť s.r.o. v decembri 2009. Prevod a odstúpenie na OR v Bratislave (z B.Bystrice) bol až na prelome mesiacov marec a apríl. Vo februári a v marci som za výhodnú cenu nakúpila tovar, ktorý som po prevode firmy chcela predať. Vznikol mi tým nadmerný odpočet DPH. DÚ B.Bystrica neodstúpil dokumentáciu mojej firmy podľa nového sídla spoločnosti do BA ale v apríli otvoril daňovú kontrolu DPH za mesiac február. Teraz v júli, keď ma zamestnankyňa DÚ BB informovala, že mi dáva na poslanie nadmerný odpočet DPH za mesic marec, iné oddelenie DÚ BB vzápätí otvorilo daňovú kontrolu aj za mesiac marec. Pričom firma má neukončenú (pozastavenú) kontrolu ešte aj za máj 2009.

Prosím o radu, koľko takýchto kontrol môže naraz vykonávať daňový úrad? Aká je lehota, do kedy musí byť ukončená kontrola, ak DÚ má k dispozícii všetky potrebné podklady? Je nejaké lehota, do kedy musia odstúpiť spis novému DÚ pri zmene sídla spoločnosti?

Momentálne mám firmu, ktorá má len náklady, žiadne obraty ani zisk, tovar na sklade, za ktorý platím prenájom a bojím sa ho predať, aby som nenarušila obchodné vzťahy prípadným odberateľom, ktorým by tiež mohli robiť ako druhej strane kontroly, ak by DÚ začal aj kontroly na ďalšie mesiace.

Ďakujem
kimart
20.07.10,10:27
Daň. kontrola by mala byť ukončená najneskôr do 1/2roka, ak nemajú závažné dôvody