Marka12
20.07.10,15:28
Dobrý den, včera ma moj šéf prekvapil, ked mi povedal, že na budúci mesiac chce vyplatit svojej zamestnankyni/manželke/ výplatu za obdobie 8-12/2010 a to formou odmeny za jubileum/45 rokov/.Odovodnil to tým, že odvody sa z toho neplatia, len dan.
Podotýkam, že má 3 zamestnancov a nevytvára soc. fond, z ktorého by sa podla mna takéto odmeny mali poskytovat.
Ani len netuším, čo mu mám na to povedat, keďže mi dal za úlohu zistit, či sa to dá.
ďakujem za pomoc.
tmhwk
20.07.10,16:43
hladajte tu na porade heslo "životné jubileum", su tu o tom desiatky tem. socialny fond s tym nijako nesuvisi.
Anja111
20.07.10,17:06
Dobrý den, včera ma moj šéf prekvapil, ked mi povedal, že na budúci mesiac chce vyplatit svojej zamestnankyni/manželke/ výplatu za obdobie 8-12/2010 a to formou odmeny za jubileum/45 rokov/.Odovodnil to tým, že odvody sa z toho neplatia, len dan.
Podotýkam, že má 3 zamestnancov a nevytvára soc. fond, z ktorého by sa podla mna takéto odmeny mali poskytovat.
Ani len netuším, čo mu mám na to povedat, keďže mi dal za úlohu zistit, či sa to dá.
ďakujem za pomoc.
http://www.porada.sk/t142845-prispevok-zamestnancovi-zo-sf.html
Monika Kováčová
20.07.10,17:07
Dobrý den, včera ma moj šéf prekvapil, ked mi povedal, že na budúci mesiac chce vyplatit svojej zamestnankyni/manželke/ výplatu za obdobie 8-12/2010 a to formou odmeny za jubileum/45 rokov/.Odovodnil to tým, že odvody sa z toho neplatia, len dan.
Podotýkam, že má 3 zamestnancov a nevytvára soc. fond, z ktorého by sa podla mna takéto odmeny mali poskytovat.
Ani len netuším, čo mu mám na to povedat, keďže mi dal za úlohu zistit, či sa to dá.
ďakujem za pomoc.
Z odmeny pri životnom jubileu sa neplatia odvody do SP a ZP. Platí sa len daň 19%.
Monika Kováčová
20.07.10,17:16
Dobrý den, včera ma moj šéf prekvapil, ked mi povedal, že na budúci mesiac chce vyplatit svojej zamestnankyni/manželke/ výplatu za obdobie 8-12/2010 a to formou odmeny za jubileum/45 rokov/.Odovodnil to tým, že odvody sa z toho neplatia, len dan.



podotýkam, že odmena je len jedna zložka mzdy... za odpracované hodiny dostane zamestnanec v mesiacoch 8-12 riadnu mzdu, a musia byť zamestnancovi vypočítané riadne zákonné odvody.