ivetaM
02.11.05,08:27
ked niekto moze tak nech mi rposim pomoze. som v pomykove lebo som si teraz neni ista ako sa rata obdobie za ktore sa plati. ide o to ze mam zamestnanca ktory bol 6 dni PN a neviem aky pocet dni mam uviest na vykaze pre SP . Pre ZP to bude 25 dni za oktober, lebo 6 dni bol PN. Ale ako to bude pri SP ked PN nepatri medzi vylucitelne doby? aky pocet dni by ste napisali vy do vykazu??? Prosim o POMOC
blondy
02.11.05,07:34
Ja by som dala tiež 25, tieto odpracované dni sa týkajú hrubej mzdy ktorú uvádzaš vo výkaze, len do ELDZ uvádzam vylúčiteľné doby len počet dní nemocenskej a nie náhrady príjmu.
matafe
02.11.05,07:35
ked niekto moze tak nech mi rposim pomoze. som v pomykove lebo som si teraz neni ista ako sa rata obdobie za ktore sa plati. ide o to ze mam zamestnanca ktory bol 6 dni PN a neviem aky pocet dni mam uviest na vykaze pre SP . Pre ZP to bude 25 dni za oktober, lebo 6 dni bol PN. Ale ako to bude pri SP ked PN nepatri medzi vylucitelne doby? aky pocet dni by ste napisali vy do vykazu??? Prosim o POMOCDo mesačného výkazu sa uvádza počet kalendárnych dní, za ktoré sa platí poistné. V tomto prípade 25 dní. Za dni, kedy pracovník je PN, poistné sa neplatí (§140, ods.2)