Poradite?
20.07.10,16:44
Dobry den chcem sa opytat ze ked sa platcovi DPH neodrata polovica tel.poplatkov pricom tych telefonov je viac ale vsetko ide do nakladov ci to je problem?
jacekova
20.07.10,14:47
vobec nechapem otazke....aka polovica poplatkov sa mu má odrátať a prečo?
Poradite?
20.07.10,14:53
no lebo ma vela telefonov a tolko mat nemoze cize polovica mu moze ist len do nakladov no ja som mu dala vsetko ci je to velmi velky problem ci ste sa s tym este nestretli?
Monika Kováčová
20.07.10,14:56
do nákladov (výdavkov) si môže podnikateľ dať tie poplatky za telefóny, ktoré využíva v súvislosti s podnikateľskou činnosťou. Ostatné sú jeho osobným výdavkom, teda VNZD, kde nie je možné odpočítať DPH. Ak ste uplatnili odpočet DPH na súkromné telefónne výdavky, konali ste v rozpore so zákonom o DPH, teda nesprávne. Riešením je podanie dodatočného DPH a doplatenie rozdielu do štátneho rozpočtu.
Poradite?
20.07.10,14:58
lenze to sa pri nich neda vediet ci to vyuzivaju na to alebo nie su to romovia poviete im ze nemoze to ist vsetko ale oni dajte a ked pride kontrola tak to zvalia na uctovnika pricom ich on varoval
Monika Kováčová
20.07.10,15:05
lenze to sa pri nich neda vediet ci to vyuzivaju na to alebo nie su to romovia poviete im ze nemoze to ist vsetko ale oni dajte a ked pride kontrola tak to zvalia na uctovnika pricom ich on varoval
vysvetli im situáciu, odcituj zákon, upozorni na následky - daj si podpísať doklad, že trvajú na odpočítaní DPH zo súkromných telefonnych účtov. Moja skúsenosť: ani jeden ti to nepodpíše :). Ak by podpísal, účtovník je krytý.;)

p.s.: práca účtovníka je predovšetkým o dôvere klienta k vedomostiam účtovníka. Ak takáto dôvera medzi účtovníkom a klientom chýba, je najlepším riešením od zmluvy na vedenie účtovníctva odstúpiť. Je to ako by chcel zubár vŕtať zub pacientovi, ktorý neotvorí ústa.
jacekova
20.07.10,15:05
keď to tam chcú, dajte im to tam. je to na ich zodpovednosť....
väčšina podnikateľov si uplatňuje celé faktúry za telefon
Monika Kováčová
20.07.10,15:08
keď to tam chcú, dajte im to tam. je to na ich zodpovednosť....
väčšina podnikateľov si uplatňuje celé faktúry za telefon

zvýraznené je niekde štatisticky uvedené? ja takú skúsenosť nemám.


k prvej vete v citáte: :eek::eek::eek::eek::eek: to si nemyslela vážne - dúfam !
jacekova
20.07.10,15:10
zvýraznené je niekde štatisticky uvedené? ja takú skúsenosť nemám.


vlastná skúsenosť.... mnoho klientov mi povedalo, že nikto nebude preverovať, čo boli súkromné hovory a čo boli firemné hovory. chcú mať v účtovníctve celé faktúry....

majú na to odôvodnenie, že je to na ich zodpovednosť, že oni si to budú pred DÚ obhajovať
Poradite?
20.07.10,15:11
tiez si myslim len pri nich sa to neda lebo maju velmi velke telefonne poplatky a stale beru nove pausaly
Monika Kováčová
20.07.10,15:12
vlastná skúsenosť.... mnoho klientov mi povedalo, že nikto nebude preverovať, čo boli súkromné hovory a čo boli firemné hovory. chcú mať v účtovníctve celé faktúry....

majú na to odôvodnenie, že je to na ich zodpovednosť, že oni si to budú pred DÚ obhajovať
to je veľmi zvláštny prístup k účtovníctvu. a nielen zo strany tvojich klientov, pretože pokiaľ mám zodpovednosť za účto ja, nikto ma nedonúti postupovať v rozpore zo zákonom.... či? ;)
Poradite?
20.07.10,15:14
kolko si vlastne moze telefonov dat klient do uctovnictva? pocul som ze najviac dva potom uz mozu ist len polovica do nakladov
Monika Kováčová
20.07.10,15:15
tiez si myslim len pri nich sa to neda lebo maju velmi velke telefonne poplatky a stale beru nove pausaly


povedz rómom, že ty si čítala, a že v zákone píšu.... čo môže podnikateľ a čo nie... :):):)
Poradite?
20.07.10,15:16
to by ste sa cudovali aky maju pristup k tomu ine uctovnicky odpisy daju do nakladov ako vydavok
Monika Kováčová
20.07.10,15:17
to by ste sa cudovali aky maju pristup k tomu ine uctovnicky odpisy daju do nakladov ako vydavok
veď odpisy sú výdavok/náklad... !
Poradite?
20.07.10,15:17
nie odpocet nebol platili dph
Poradite?
20.07.10,15:18
ale nejde to do penazneho dennika je to nepenazna operacia
Monika Kováčová
20.07.10,15:20
ale nejde to do penazneho dennika je to nepenazna operacia
veď nepeňažné operácie sa účtujú v peňažnom denníku ako uzávierkové operácie na konci účtovného obdobia. či? :confused:
Monika Kováčová
20.07.10,15:21
nie odpocet nebol platili dph
toto je reakcia na aký príspevok? :confused:
Poradite?
20.07.10,15:23
toto je reakcia na aký príspevok? :confused:


na to ci som uplatnil odpocet co sa tykalo tych tel.poplatkov nie odpocet sa neuplatnil platilo sa
Monika Kováčová
20.07.10,15:25
na to ci som uplatnil odpocet co sa tykalo tych tel.poplatkov nie odpocet sa neuplatnil platilo sa
vzdávam sa :cool:
Poradite?
20.07.10,15:27
vzdávam sa :cool:

pri zahrnuti faktur za telefon vsetkych aj sukromnych nevysiel odpocet ziaden klient platil cize musim urobit dodatocne danove
Monika Kováčová
20.07.10,15:29
pri zahrnuti faktur za telefon vsetkych aj sukromnych nevysiel odpocet ziaden klient platil cize musim urobit dodatocne danove
odpočítanie DPH z faktúr za telefón je to, na čo som poukazovala...
nadmerný odpočet DPH je niečo úplne iné a nesúvisí s problémom, ktorý riešime... je nepodstatné, či ste mali odpočet alebo povinnosť... podstatné je, že ste mali zaplatiť do štátneho rozpočtu viac o DPH uplatnenú zo súkromných telefónnych hovorov a poplatkov....


nevzdala som to :cool: