tetrisss
20.07.10,16:54
Vcera som nahodou videla v TV reklamu na lopticku do pracky, ktora vydrzi 1000 prani a perie bez prasku. Je to vobec mozne? Ak ano, cely priemysel pracich prachov by sa mal zacat bat:). Vyskusali ste to uz niekto?
andreaS
20.07.10,15:19
jedna znama si otvara bioobchod a pytala som sa jej na pracie prasky... odporucila mi prave taku zazracnu gulu... pri priemernom pocte prani = 1000 prani = 3 roky...

ze ona pere len s tym...

tak sa to chystam v najblizsej dobe vyskusat...
zdenka131
20.07.10,15:25
tetrisss
20.07.10,15:56
Ja sa pytam na skusenosti, reklamu som videla, ale nejak tomu nemozem uverit.
Kazu
20.07.10,16:42
V popise je uvedené, že je mimoriadne vhodná na pranie detských vecí. Tak tomu by som ešte aj uverila. Veď to je pravda, že vecičky našej malinkatej sa dávajú prať v podstate čisté.:) No na manželove montérky by ani tri gule nepomohli :D To by som ani neskúšala, škoda vody.:)
andreaS
20.07.10,16:47
mam doma automechanika... hm, a zaroven ta ista osoba jazdi (ako hobby) motokros... takze ked zakupim, vyskusam a oleje aj blato bude dole, tak to sem napisem !!! :D

inak mne este odporucili na skvrny zlcove mydlo...

lebo v poslednej dobe ma dost stvu potom namahane miesta... zozltnu... a na takom bielom tricku to je katastrofa...

chystam sa na kupu behom mesiaca...

ona to dost vychvalovala, ze perie uz len s gulou a maximalne da avivaz...
tetrisss
20.07.10,16:51
No este tam vychvalovali, ze aj operie dovonava, andrejka skus a pouc nas. Automechanik a motokrosar, hmhmhm, to uplne postaci ak to bude tu fungovat.:D
alla66
20.07.10,17:18
Vcera som nahodou videla v TV reklamu na lopticku do pracky, ktora vydrzi 1000 prani a perie bez prasku. Je to vobec mozne? Ak ano, cely priemysel pracich prachov by sa mal zacat bat:). Vyskusali ste to uz niekto?

Nie je guľa ako guľa...ktorá je tá pravá?

Ktorú si majú neskúsené gazdinky objednať?
guličky na pranie Ecogenie Ball alebo Bio pracia guľa Biowashball

Líšia sa cenou, názvom, farbou....možno aj pracím účinkom?:confused: Nájde sa na nete ďalšia sestrička guličiek na pranie? ;):)


http://www.praciagula.sk/
http://www.topshop.sk/gula_na_pranie-93506-p.html?csu=generalsub&cex=52816&med=pr&orig=mcn&vir=no&src=sk_gen_generalsub_pr_sa_topky&referrer=topky_pr_52816&utm_source=topky_pr&utm_medium=PR&utm_campaign=sk_gen_generalsub_pr_sa_topky_52816&utm_content=
andreaS
20.07.10,17:44
z topshopov a inych teleshopov by som veru nekupila nic...

a bio obchody maju tu zelenu biowashball... takze ostanem pri nemcoch... teda mam pocit ze ide o nemecky vyrobok :D
bodliak
20.07.10,17:55
Tu je jeden nemecky:

http://www.nucleostop.de/Die_Losung/die_losung.html

To aby si nepouzivala skodlivu elektrinu vyrobenu v jadrovych elektrarnach...
:D

Ja vsetky tieto zazraky radim do jednej kategorie.
Ale na com zbohatnes lahsie ako na ludskej hluposti ?
Monika Kováčová
20.07.10,18:05
denne periem 2-3 práčky, v návode píšu, že s bioguľou môžem len raz za deň max. 4 kg prádla :eek:

To by som mala polovicu prádla vyhodiť ... alebo kúpiť ešte dve práčky a dve gule... :confused:



Bio pracia guľa má pri každodennom používaní (maximálne 4-kilová dávka raz za deň) trojročnú životnosť (tzn. 3 roky x 365 dní = 1095 praní). Samozrejme, môžete s ňou prať aj viackrát po sebe. Účinnosť bio pracej gule v priebehu troch rokov môžete zachovať, ak ho raz za mesiac na hodinku položíte na priame slnko, aby sa obnovil účinok keramických mikroperličiek vo vnútri bio pracej gule.
pepsikova
21.07.10,03:39
mimotemy..ja mám doma taký hrnček..poviem mu:..hrnček var!..(ale keď doňho nenaložím, ani sa nehne, môžem si kľaknúť aj ľahnúť a tak prosiť..
..a s tou guľou to bude asik tiež tak...keď nedám prášok do práčky, bude to len v teplej vode vyvrtené..lebo ako prať bez prachu?...
...neverím guli...ale zas-jeden nikdy nevie a veru aj motyka môže vystreliť!!!..tie keramické mikrosomariny by mohli tak prudko zmäkčiť vodu, že špina by sa sama oddelila od prádla...(dedukujem)
alla66
21.07.10,04:56
mimotemy..ja mám doma taký hrnček..poviem mu:..hrnček var!..(ale keď doňho nenaložím, ani sa nehne, môžem si kľaknúť aj ľahnúť a tak prosiť..
..a s tou guľou to bude asik tiež tak...keď nedám prášok do práčky, bude to len v teplej vode vyvrtené..lebo ako prať bez prachu?...
...neverím guli...ale zas-jeden nikdy nevie a veru aj motyka môže vystreliť!!!..tie keramické mikrosomariny by mohli tak prudko zmäkčiť vodu, že špina by sa sama oddelila od prádla...(dedukujem)
nehovorme HOP !!! Pokiaľ nevyskočíme;) ... Sú gule, ktoré spôsobia 10 sekúnd radosti a 30 rokov starosti. Tak aj tieto loptičky ... Treba ich vyskúšať a potom kritizovať. Uvidíme, či motyka vystrelí:)
Nina666
24.08.10,04:31
Ahoj, prosim Ta, dopatrala si sa odpovede na otazku, ktora gulicka na pranie je ta ...neviem, ako to nazvat...spravna? vhodna? lepsia?

Zelenu vyrabaju tusim Svedi, u modrej som to este nedopatrala...

Dik.
jjakr
19.10.10,10:26
Na nete som našla tieto pracie gule EKO-FRIENDLY, len neviem, či to skutočne funguje,nechcem kupovať mačku vo vreci....
Nandrolon
19.10.10,10:48
Len by ma zaujímalo ako funguje, ak tá guľa takmer ani nepríde do styku s priamym väčším objemom vody, napríklad pri zboku plnenej automatickej práčke, aby mohla v tej vode "niečo robiť a premieňať"...

Ešte viac by som veril tým starým výrivkám, kde to všetko pláva a mácha sa ale v klasickej zboku plnenej automatickej práčke tá guľa ani nebude plávať v tej vode ani nič...
Nandrolon
19.10.10,10:53
No toto je už na mňa moc :-)))))))))))))))))))

"Kuriozita – bio praciu guľu do chladničky?

Biowashball si môžete zaobstarať aj za účelom predĺženia doby spotreby potravín ako aj predchádzania tvorby škodlivých baktérií. Vďaka schopnosti bio gule odstrániť škodlivé baktérie, potraviny uskladnené v chladničke – mäso, ryby, ovocie a zelenina – zostávajú dlhšie čerstvé."

- ja by som to ešte vylepšil a odporučil jednu guľu si umiestniť do vlastného žalúdka na predĺženie života... :-)))))))))))))))))))))))))))
danushka
19.10.10,11:04
A ja naivka, myslela som si, že zázračná guľa neexistuje;)

Tak existuje, či neexistuje?
Je tu niekto, čo tie gule-ľu už použil a spravili-la mu dobre? (myslím na prádlo :D)
Nandrolon
19.10.10,11:11
orientmonkey
19.10.10,11:12
mam relativne dost vela drahsich kosiel a neviem, ci by som hodil nejaku divoku gulu s nimi do pracky
durisovad
19.10.10,12:28
Od Kristovej smrti sa zazraky vo velkom nedeju. Takze ja na nejake zazracne gulicky tak lahko neuverim.
andreaS
19.10.10,12:31
spominala som, ze mam znamu co ma bioobchod a tuto gulu predava... tak sa cerstvo stala mojou klientkou a za chvilu jej idem zaniest doklady na podpis a dohodli sme sa, ze mi tu "zazracnu gulu" pozicia, aby som zistila ci je to taky zazrak ako o tom pisu :D

rovno dnes davam prat, vecer hlasim vysledok :D
durisovad
19.10.10,12:33
Som na ten zazrak veeelmi zvedava.
danushka
19.10.10,12:36
spominala som, ze mam znamu co ma bioobchod a tuto gulu predava... tak sa cerstvo stala mojou klientkou a za chvilu jej idem zaniest doklady na podpis a dohodli sme sa, ze mi tu "zazracnu gulu" pozicia, aby som zistila ci je to taky zazrak ako o tom pisu :D

rovno dnes davam prat, vecer hlasim vysledok :D
A keby to tak náhodou aj naozaj fungovalo..., už to vidím, ako moji tínedžeri rýchlo prekalkulujú úsporu na prachu a hneď budú požadovať vyššie vreckové.
No jo...žiaden zázrak by sa nekonal, nijak raz neušetrím...:rolleyes:
Nandrolon
20.10.10,03:34
Smola, guľa asi nefunguje :D:D:D
keďže sa andreaS už viac neozvala :cool:
durisovad
20.10.10,04:40
A mozno len pracka doprala neskoro vecer a uz sa jej pisat nechcelo, mala ine zabavy.
Holder Miro
20.10.10,04:48
Aká "gula" čo za "gula" ???

Ja som mal spolužiaka čo sa volal Gula Miroslav

Keď už tak , tak GUĽA , nie "gula".
Holder Miro
20.10.10,05:00
Ešte niekto vymyslí zázračnú loptičku, čo sa hodí do nadrže auta a nahradí 1000 tankovaní.

To je asi podobné aj s tým praním ...
andreaS
20.10.10,05:11
kedze som isla za klientkou do jej prace a nahrnuli sa jej zakaznici, tak sme na tu gulu obe zabudli... ale nevadi, buduci tyzden po dph-ckach s nou budem, tak tentokrat nezabudnem a budem pytat! :D
profesional
20.10.10,12:00
Tak asi zacnem predavat zazracne biogule. Napriklad tieto:

Biogula na chudnutie - kazdy den ak budes mamiesto jedenia 40 minut hladiet na tuto gulu a ak ju dalsich 20 minut budes pohadzovat, zarucene ak neschudnes, tak aspon nebudes tak priberat. Zarucene BIO. Ziadne negativne ucinky na tvoj organizmus ani na ziadne dalsie zive organizmy.

Biogula na zbohatnutie - Kazdy den namiesto nakupovania hovadin hodinu pozeraj na tuto gulu. A vzdy ked budes mat chut ist si len tak nieco do obchodu pozriet, proste vyries tak ze radsej ten cas stravis pozeranim na zazracnu biogulu. Ak nebudes minat, tak casom urcite budes mat viac ako ked tie peniaze minies na veci co v skutocnosti vobec nepotrebujes.

Biogula lieciaca alkoholizmus - Vzdy ked dostanes chut na alkohol, pozeraj radsej 15 minut na tuto zazracnu gulu. Zarucene bio. Pri dodrzani spravneho postupu sa zarucene kazdy alkoholik vylieci z alkoholizmu.

Ale na akom principe by mala fungovat zazracna biogula na ludsku hlupost? Jaaaaj, uz vieeem. Ona vlastne nemoze existovat. Lebo keby existovala, tak uz by si nikto nechcel kupit ziadnu inu z ostatnych predavanych zazracnych bioguli.
korela
20.10.10,12:46
Koľko príspevkov, toľko skepsy.

Ale k veci, ja som čítala, že Japonci vymysleli čistenie texílií dokonca bez vody, nielen bez pracích klasických práškov už pred desiatkou rokov.
Na trhu to nie je vraj kvôli celosvetovej ekonomike, zamestnanosti. Neberie sa ohľad ani na ekológiu. Ja si myslím, že je to v princípe možné. Fyzika.

Ešte pred "storočím" by málokto veril že bude umelé svetlo, mikrovlnka, autá, lety do vesmíru, atómová bomba...

Rada si počkám na andreuS.
profesional
20.10.10,16:52
A ja si rad pockam kym ludia dostanu rozum a prestanu verit na bludy.
infinityfx21
20.10.10,17:45
No neviem,neviem či by mi tá gula vyprala aj niečo,čo malému vytečie z plienky?No,o tom silne pochybujem.
Dáša_
20.10.10,17:54
alla66
20.10.10,17:57
na kolenách zostali fľaky.....
Dáša_
20.10.10,18:22
na kolenách zostali fľaky.....


no, obávam sa, že fľaky z trávy by zostali aj po mnohých pracích práškov...

Ale je fakt, ze ostali
Katy a R
20.10.10,19:06
periem s ňou asi dva týždne ... keď budem mať odskúšané - a viac času ... napíšem zhodnotenie;)
Ja osobne by som si to ani nebola kúpila (teľo peňeži!!) :D:D .. ale ke´d sa môj muž tak stará, čo narobím :confused:.
Zatiaľ len toľko - nie je to márne ....:)
KoxXxo
20.10.10,19:07
Bude to asi niečo z tohoto súdka:
danushka
20.10.10,19:18
periem s ňou asi dva týždne ... keď budem mať odskúšané - a viac času ... napíšem zhodnotenie;)
Ja osobne by som si to ani nebola kúpila (teľo peňeži!!) :D:D .. ale ke´d sa môj muž tak stará, čo narobím :confused:.
Zatiaľ len toľko - nie je to márne ....:)
A keľo peňeži ten zázrak stojí?
Nandrolon
21.10.10,03:35
Podľa mňa tá bioguľa na určité prádlo bude fungovať presne tak, ako keď dám prať bez prášku, proste prádlo sa trochu preplácha, nejaký ten prach odíde, naviac tá guľa bude mať ešte trochu aj trecí učínok, takže vlastne čiastočne tú špinu z prádla "zoderie".
Takže som vlastne objavil ameriku a toto know-how /resp. hov-no/ by som mal začať predávať...

Teda zaujímalo by ma, ak by urobili riadne objektívne testy nasledovne:

1. rovnako špinavé prádlo rovnakého zloženia rozdeliť na 3 rovnaké časti.
2. do práčky č. 1 dať prací prášok
3. do práčky č. 2 dať bioguľu
4. do práčky č. 3 nedať nič.

- myslím že tento test by dopadol nasledovne:
- v práčke č. 1 by bolo pekne vypraté
- v práčke č. 2 by bolo čiastočne vypraté
- v práčke č. 3 by bolo čiastočne vypraté
Katy a R
21.10.10,09:04
Podľa mňa tá bioguľa na určité prádlo bude fungovať presne tak, ako keď dám prať bez prášku, proste prádlo sa trochu preplácha, nejaký ten prach odíde, naviac tá guľa bude mať ešte trochu aj trecí učínok, takže vlastne čiastočne tú špinu z prádla "zoderie".
Takže som vlastne objavil ameriku a toto know-how /resp. hov-no/ by som mal začať predávať...

Teda zaujímalo by ma, ak by urobili riadne objektívne testy nasledovne:

1. rovnako špinavé prádlo rovnakého zloženia rozdeliť na 3 rovnaké časti.
2. do práčky č. 1 dať prací prášok
3. do práčky č. 2 dať bioguľu
4. do práčky č. 3 nedať nič.

- myslím že tento test by dopadol nasledovne:
- v práčke č. 1 by bolo pekne vypraté
- v práčke č. 2 by bolo čiastočne vypraté
- v práčke č. 3 by bolo čiastočne vypraté

... a čo ti bráni taký test urobiť:confused: ... potom nám napíš skutočné výsledky.
Len sa ešte opýtam .. vieš, prečo sa vlastne používa prášok na pranie - aká je jeho funkcia :confused::confused:
nezaškodilo by pozrieť aj do minulosti - ako sa pralo;) a čo sa používalo
Nandrolon
21.10.10,10:00
Bráni mi v tom práve zdravý rozum a triezvy úsudok, jedine že by som predtým vypil pol litra borovičky, ale to by už tiež asi nepomohlo :D:D...
A to na čo slúži prací prášok mi nemusíš písať, reklamu na bioguľu kde to vysvetľovali som už videl :cool: a ty mi zrejme nič nové okrem tých blbostí nepovieš...
Taktiež si viem živo predstaviť, aké bolo čisté prv prádlo po praní v potoku na tých rebrinách...
JarkaL
21.10.10,10:24
Taktiež si viem živo predstaviť, aké bolo čisté prv prádlo po praní v potoku na tých rebrinách...

Tam, odkiaľ pochádzam, ženičky aj dnes (dokonca aj v zime) perú v potoku koberce a iné veľké veci a vôbec im prášok netreba. Voda je teplá a mäkká, vyperie sa to krásne bez prášku aj bez gule.
Nandrolon
21.10.10,10:35
veď áno, ale čistota nebola na takej úrovni ako dnes, teda myslím tým košele, tričká atď...
Koberce takisto čistíme vonku na snehu aj v tejto dobe...
Prášok je vo veľkej miere aj ako rozpúšťadlo, nie iba ako zmäkčovadlo...
Neviem, ako by išla mastnota od motorového oleja v rieke mäkkej a teplej vode, nechce niekto vyskúšať? :-)))
PotPalo
21.10.10,18:02
Návod na výrobu BIO-gule:
Zober pollitrovú plastovú fľašu a narob do nej veľa dier o priemere cca 4mm, toľko, koľko sa len zmestí. Na to môžeš použiť nad ohňom rozžhavený klinec, ktorý držíš kombinačkami. Potom do tejto fľaše vhoď za dve hrste maličkých (ale zas väčších ako tie diery:D) guľatých kamienkov, a fľašu uzavri viečkom. Hotovo. A za toto chcú firmy veľké peniaze?!

V princípe pri otáčaní bubna práčky kamienky o seba narážajú a vzniká vlnenie vody, je to podobný princíp ako čistenie v ultrazvuku. Vyperie to (viacmenej), ale bacily to asi nezabije.
Milada K
30.10.10,20:42
Mám túto gulu- zelenú asi pol roka. Periem s nou tak, ze bezne znecistene, cize nosene a len prepotene veci periem s 1 kávovou lyzickou prásku. Pri viac znecistenych veciach- flekoch, potriem flek tekutym praskom len tak prstom a hodim do kosa na pradlo -do najblizsieho prania musi pockat. Gula naozaj perie - vlastne zmakcuje vodu. Ide to i bez toho prasku, len mi potom chyba ten praskovy zapach. Totiz vyprate bez prasku nijako nevonia. Obcas kaslem na prasok, nedam nic, vyprate je i tak, nesedivie, nestraca farbu, nic. Dalsia vyhoda je, ze sa perie na max. 50°C, takze sa setri i energia. Gulu obcas vystavim na denne svetlo, tak to pisali v navode na pouzitie. Fakt funguje, periem denne a mam tri deti, viem o com hovorim...az dosluzi, kupujem dalsiu.
alaya1
31.10.10,05:40
Ja taku gulu neuvazujem kupit. periem vsetko, ci biele, cierne, farebne len na 40 stupnov.
Davam kvalitny prasok, polovicnu davku, ako je v navode. Do bieleho pridam 4cl vanusu. Vzdy mam snehobiele, farebne je tiez v pohode.Avivaz pouzivam len vynimocne.
Llívia
31.10.10,06:40
Asi myslíš Vanish. V jednom Test magazíne (vysielala STV 2) robili test, pri ktorom dokázali, že je Vanish úplne neúčinný, resp. jeho účinok je minimálny. Jednoducho, že je to odlb na zákazníkov. Ešte tam hovorili, že firma vyrábajúca Vanish dostala v Maďarsku vysokú pokutu za to, že v podstate klame zákazníkov. Možno niekde na www stránke STV-čka v archíve ten test ešte bude.
durisovad
31.10.10,14:49
Testovanie o Vanish som videla aj ja, suhlasim, ze nema dohronady ziadny priaznivy ucinok na pradlo, vybieli akurat penazenku. Pred rokmi som aj ja naletela na reklamu a kupila ho. Skusala som davat ho do pracky aj na skvrny pred pranim, ale efekt nebol ziadny. Odvtedy na ziadne zazraky, ktore ukazuju v reklamach neverim. Ani zazracnej lopticke neverim, 50 Eur sa mi zda vela zaplatit za to, aby som sa znovu presvedcila o klamlivosti reklamy. Ktori raz povedal, ze v reklamach ukazuju navonane zdochliny a je to pravda.
ivantt
31.10.10,15:00
Tak podla mna je ta gulicka na baze RUMPLA... tí starsi vedia co com hovorim a pre tych mladsich, je to drevenny ram v ktorom je zvlneny plech a nase babky s tym chodili k potoku a v potocnej vode ( co uz teraz nie je bezpečne, je to nemozne ) na tom prali bez akehokolvek prasku a v studenej vode. Tak prali aj vo vanickach ale uz v ohriatej vode.. no a podla mna ta gulicka je presne ten spôsob, takze nic nove pod slnkom, niekto zaraba na rozumoch nasich babiciek :-)
alaya1
31.10.10,17:21
Ten Vanisch pouzivam 2 roky, vzdy len na biele pradlo.
arizona
21.02.13,15:12
misoft
21.02.13,15:27
Aspoň bude pekné "žiariace" prádielko :D:D:D
yoko
01.07.13,13:16
ľudia, mala som už asi 4 gule, keď mi pred dvomi mesiacmi došli, som si povedala, že je to zbytočne drahé, načo si to kupovať a periem iba v prášku (vyskúšala som všeličo, pri 4 deťoch večne zamazaných viete asi ako vyzerá moje prádlo, teraz je zašednuté, fľakaté, nepohnem sa bez vanišu, arielu, dreftu a najdrahších práškov. s guľou mi stačil ten robený z mydla. a bolo snehobiele:-) (podotýkam, že počas tých troch rokov, za ktoré som používala gule sme sa celá rodina zbavili všetkých exémov a alergií) tak teraz sedím, guglim, hľadám a nech si vraví čo chce kto chce, kúpim si zase dve - na striedačku, alebo naraz dve do práčky, keď je veľmi špinavé...ale čínske si asi nekúpim:-)
lujza.j
01.07.13,17:24
fíha:eek:....ja som teda tiež mala malé decko, ktoré zafúlalo všetko čo sa dalo.....guľe na pranie som síce nemala, ale prádlo krásne snehobiele ....ani teraz nemám pracie guľe...a vieš prečo...lebo také idiotiny čo nič nerobia teda nemajú nič spoločné s praním iba tahaju lóve z ludí nekupujem..... a vieéš nekupujem ani značkové prášky mám krásne prádlo z lidlackého Formilu.....:---...takže asi tak:cool:
buchač
01.07.13,17:52
ľudia, mala som už asi 4 gule, keď mi pred dvomi mesiacmi došli, som si povedala, že je to zbytočne drahé, načo si to kupovať a periem iba v prášku (vyskúšala som všeličo, pri 4 deťoch večne zamazaných viete asi ako vyzerá moje prádlo, teraz je zašednuté, fľakaté, nepohnem sa bez vanišu, arielu, dreftu a najdrahších práškov. s guľou mi stačil ten robený z mydla. a bolo snehobiele:-) (podotýkam, že počas tých troch rokov, za ktoré som používala gule sme sa celá rodina zbavili všetkých exémov a alergií) tak teraz sedím, guglim, hľadám a nech si vraví čo chce kto chce, kúpim si zase dve - na striedačku, alebo naraz dve do práčky, keď je veľmi špinavé...ale čínske si asi nekúpim:-)
....ja mám dve gule a bohate mi stačia ....;):---:D
Nepohnem sa bez nich ani na krok , furt ich vláčim so sebou a po vyprázdení doplňujem ...:---

Podotýkam , že produkciou gúľ som som sa problémov nezbavil ...

Tak si tu teraz sedím , gugľujem , nehľadám ...lebo gule sú na mieste ...:D
Dcéra je síce momentálne v Číne , no neverím , že by mi ako darček gule odtiaľ doniesla .....:rolleyes::cool:
misoft
01.07.13,19:08
....ja mám dve gule a bohate mi stačia ....;):---:D
Nepohnem sa bez nich ani na krok , furt ich vláčim so sebou a po vyprázdení doplňujem ...:---



...a pritom nie sú pripevnené na nohách :D