pliso
20.07.10,18:32
Niekto sa mi pravdepodobne napichol na internet a prečerpal mi limit, takže mi došla dosť veľká faktúra. Neviete niekto či sa dá nejako zistiť ten čierny odberateľ, pripadne čo ďalej? Mam mobilný int. od Orang a mal som asi zapnuté vifi na notebooku... Heslo na nete som mal len základné 4x0 a cez softvér ktorý mi dodali s internetom som si ho nevedel zmeniť...
Ďakujem
tibor.
20.07.10,17:04
ked si myslis ze niekto odoberal internet internet cez tvoje wifi na notebooku tak to mas super notebook... teda aspon ja neviem o tom ze by nejaky notebook mal standardne v sebe acces point...
skor by som hladal pricinu na tvojom notebooku... pochybujem ze "samo sa to"
LucasKE
20.07.10,17:36
Ak pouzivas Wifi router od Orange, tak tam pravdepodobne treba nastavit lepsie zabezpecenie a silnejsie heslo.
Stanislav 1975
20.07.10,18:07
Niekto sa mi pravdepodobne napichol na internet a prečerpal mi limit, takže mi došla dosť veľká faktúra. Neviete niekto či sa dá nejako zistiť ten čierny odberateľ, pripadne čo ďalej? Mam mobilný int. od Orang a mal som asi zapnuté vifi na notebooku... Heslo na nete som mal len základné 4x0 a cez softvér ktorý mi dodali s internetom som si ho nevedel zmeniť...
Ďakujem

takto dodatocne to uz nezistis-mohol to byt ktokolvek z tvojho okolia a to sa uz neda zistit!
Heni
20.07.10,18:18
Niekto sa mi pravdepodobne napichol na internet a prečerpal mi limit, takže mi došla dosť veľká faktúra. Neviete niekto či sa dá nejako zistiť ten čierny odberateľ, pripadne čo ďalej? Mam mobilný int. od Orang a mal som asi zapnuté vifi na notebooku... Heslo na nete som mal len základné 4x0 a cez softvér ktorý mi dodali s internetom som si ho nevedel zmeniť...
Ďakujem
my sme mali v práci takýto istý problém... mobilný orange-net na novom NB - hned prvá faktúra prišla v neskutočne vysokej sume, hoci šéf sa len chcel pripojiť - išlo,nešlo,išlo,nešlo - tak už to viac v tom mesiaci neskúšal, huawejka hodil späť do škatulky... a bác, pálka ako hrom...
volal do orange, tam mu povedali, že nie je možné, aby sa niekto naňho napojil, je to technicky nemožné a vraj dobre zabezpečené (hoci tiež má len to základné 0000-heslo:) ) - a dokonca mu presne povedali, kedy sa na net pripol - dátumy aj čas od kedy-do kedy sa pokúšal surfovať... všetko sedelo...
lenže on sa pripol kdesi pri hraniciach, čo už bralo ako pripojenie na net cez zahraničného operátora - a preto bola za pár minút surfovania taká vysoká suma zaúčtovaná...
dal si preto zablokovať možnosť pripojenia v zahraničí a uvidíme na nasledujúcej faktúre, koľko to "hodí" ...

(dokonca si dal záväzok, že teda tento mesiac sa cez orange vôbec nepripojí, uvidíme, čo bude na faktúre...)
Vlado40
20.07.10,21:18
Ak pouzivas Wifi router od Orange, tak tam pravdepodobne treba nastavit lepsie zabezpecenie a silnejsie heslo.

Ani na jednom klasickom routri nie je wifi vôbec zabezpečené.Je iba zapnuté.Zabezpečí si ho zákazník sám.Ak to neurobí ,tak sa na jeho wifi pripojí každý v dosahu.Je to nezabezpečená wifi sieť.
Vlado40
20.07.10,21:23
Niekto sa mi pravdepodobne napichol na internet a prečerpal mi limit, takže mi došla dosť veľká faktúra. Neviete niekto či sa dá nejako zistiť ten čierny odberateľ, pripadne čo ďalej? Mam mobilný int. od Orang a mal som asi zapnuté vifi na notebooku... Heslo na nete som mal len základné 4x0 a cez softvér ktorý mi dodali s internetom som si ho nevedel zmeniť...
Ďakujem

Heslo 4x0 nie je náhodou PIN kód ku kartičke ?Ak máš iba modem do USB.
Charon
21.07.10,05:08
Sú dve možnosti...
1) Nezabezpečený WIFI router
2) Zombie (Tvoj počítač odosiela napr. spam, vykonáva inú činnosť) Toto sa stalo známemu. Za víkned odišlo z jeho PC niekoľklo desiatok tisíc emailov - bol na to upozornený správcom siete... (nevedel by na to sám prísť)
pliso
25.07.10,16:33
Heslo 4x0 nie je náhodou PIN kód ku kartičke ?Ak máš iba modem do USB.

Ano mam sim kartu v modeme cez USB , to vifi som uviedol asi nespravne - mal som zapnutu nieco ako lokalnu antenu, na pripojenie cez Bluetooth...
buchač
25.07.10,16:44
Niekto sa mi pravdepodobne napichol na internet a prečerpal mi limit, takže mi došla dosť veľká faktúra. Neviete niekto či sa dá nejako zistiť ten čierny odberateľ, pripadne čo ďalej? Mam mobilný int. od Orang a mal som asi zapnuté vifi na notebooku... Heslo na nete som mal len základné 4x0 a cez softvér ktorý mi dodali s internetom som si ho nevedel zmeniť...
Ďakujem
Asi by som upravil ten výraz " čierny odberateľ " ...

Skôr by pasovalo , Charon uviedol , nezabezpečený WIFI ...ako na to ???
Na takýto sa Ti pripojí aj hocaký , náhodne sa vyskytujúci chodec na ulici s mobilom v ruke ...
Ja som takto na chalupe signál hľadal ...;)...trt som našiel :rolleyes:

P.S.:
Čo neviem ja sám , iní dokážu ...to len na margo o tej zmene hesla :cool:
domenico.office
26.07.10,05:10
Niekto sa mi pravdepodobne napichol na internet a prečerpal mi limit, takže mi došla dosť veľká faktúra. Neviete niekto či sa dá nejako zistiť ten čierny odberateľ, pripadne čo ďalej? Mam mobilný int. od Orang a mal som asi zapnuté vifi na notebooku... Heslo na nete som mal len základné 4x0 a cez softvér ktorý mi dodali s internetom som si ho nevedel zmeniť...
Ďakujem

Mne sa to stalo minulý mesiac, že prišla faktúra za mobilný internet s prečerpaním 90 MB dát a 50 € účtom navyše. Pretože viem, ako sa pripájam mobilom do internetu, nezdala sa mi táto skutočnosť, neváhal som a volal som operátorovi na 595. Najprv kopec výhovoriek, že si mám vyžiadať podrobný rozpis a bla, bla, asi na tretie zavolanie mi to slečna operátorka začala zisťovať, kde už v prvý deň (!) nového paušálu mi Orange účtoval asi 0,5 € za prenesené dáta. To znamená, že v prvý deň som mal prečerpaných 1000 MB dát (?), že mi bolo niečo takéto účtované..... Takže išla mailová reklamácia a do dvoch týždňov si Orange priznal chybu.