Petra Nová
20.07.10,19:53
Ctení počítačoví mágovia, mám problém a chcela by som Vás požiadať o radu. Na mailovú komunikáciu používam účet zriadený v gmaili a v rámci neho formátovaný text - zarovnaný vľavo. Nejaký čas však zisťujem, že to zarovnanie vľavo nefunguje a už pravidelne sa mi stáva, že niekoľko prvých riadkov správy(čo odošlem) je v poriadku, ďalšie sú odskočené vpravo o jeden znak. A potom sa to opakuje znovu. Takže text správy vyzerá ako ..., mám na to jedno výstižné prirovnanie, ale sem sa nehodí napísať ho.

Nemám tušenie, čo sa stalo, pretože gmail používam roky a tieto cicky - caky mi robí asi mesiac. Viete mi, prosím, poradiť, čo s tým? Nechcem totiž meniť e-mailový účet u nejakého iného poskytovateľa týchto služieb.
Stefan2005
20.07.10,18:28
Ctení počítačoví mágovia, mám problém a chcela by som Vás požiadať o radu. Na mailovú komunikáciu používam účet zriadený v gmaili a v rámci neho formátovaný text - zarovnaný vľavo. Nejaký čas však zisťujem, že to zarovnanie vľavo nefunguje a už pravidelne sa mi stáva, že niekoľko prvých riadkov správy(čo odošlem) je v poriadku, ďalšie sú odskočené vpravo o jeden znak. A potom sa to opakuje znovu. Takže text správy vyzerá ako ..., mám na to jedno výstižné prirovnanie, ale sem sa nehodí napísať ho.

Nemám tušenie, čo sa stalo, pretože gmail používam roky a tieto cicky - caky mi robí asi mesiac. Viete mi prosím poradiť, čo s tým? Nechcem totiž meniť e-mailový účet u nejakého iného poskytovateľa týchto služieb.

Ako zisťuješ, že odoslané správy sú odskočené? Zobrazí sa odskok aj u odoslanej pošty, alebo zistíš to, ak Ti niekdo odpovedá na Tvoju správu...

Ak sa to vyskytuje iba u správ, na ktoré Ti odpovedali, chyba môže byť v ich mailovom klientovi - nemusí správne zobraziť formátovacie znaky.

Ak aj tak používaš zarovnanie vľavo, skús vypnúť formátovanie - voľbou "obyčajný text", a zistíš, či sa chyba bude opakovať.
Petra Nová
20.07.10,18:42
Prejavuje sa to tak, že správu napíšem, je všetko OK. Keď ju odošlem, tak už v odoslanej pošte sa zobrazia tie "odskoky" . Keď dostanem odpoveď na moju správu, tak tá moja správa je v citácii znovu taká nerovnomerná. Teda, ako by ju vôbec nezarovnalo vľavo. Inak nepoužívam žiadneho poštového klienta, tým klientom myslím napr. Outlook. Nikdy mi to pred tým nerobilo a ani ne som si vedomá, žeby som niečo babrala v nastaveniach. Fakt neviem.
zdenka131
21.07.10,04:38
Prejavuje sa to tak, že správu napíšem, je všetko OK. Keď ju odošlem, tak už v odoslanej pošte sa zobrazia tie "odskoky" . Keď dostanem odpoveď na moju správu, tak tá moja správa je v citácii znovu taká nerovnomerná. Teda, ako by ju vôbec nezarovnalo vľavo. Inak nepoužívam žiadneho poštového klienta, tým klientom myslím napr. Outlook. Nikdy mi to pred tým nerobilo a ani ne som si vedomá, žeby som niečo babrala v nastaveniach. Fakt neviem.

Máš potvrdené formátovanie vľavo, nemáš vybratý obyčajný text? V tom prípade sa môže stratiť formátovanie vľavo.
Petra Nová
21.07.10,07:26
Máš potvrdené formátovanie vľavo, nemáš vybratý obyčajný text? V tom prípade sa môže stratiť formátovanie vľavo.


Prestavuj vždy iba jeden parameter a pre kontrolu preposielaj sama sebe maily - až kým metódou pokus/omyl nenájdeš.

Mne sa zdá, že mám nastavené všetko ako treba. Vidím na lište všetky vymoženosti gmailu, teda typy písma, farby, veľkosť, smajlíky, zemeguľu s retiazkou, vysvietené formátovanie vľavo, T s krížikom. Takže asi všetko. A text sa napriek tomu vlní:mee:

Ale asi to vyskúšam podľa estera. Popreposielam si maily v rôznych prehliadačoch a uvidím, čo to urobí. Hádam sa mi podarí kliknúť na niečo, a stane sa zázrak.:) Počúvaj ester, máš ty občas aj dobré nápady.;)

Všetkým Vám ďakujem, čo ste sa mi snažili pomôcť. A poviem Vám, že pohľad na tie moje emaily je takýto:eek:.