Dantess
20.07.10,23:10
Dá sa niečo legálne robiť proti krádeži textov ? Som si zo srandy skopíroval naše texty do googla a našiel som na každý jeden v priemere 3 salóny (na 1 text až 7), ktoré od slova do slova skopírovali moju tvorbu. Ja viem, že sme dobrí a mnohí sú schopní len kopírovať, ale doslova ma nasralo, že niekto okoíroval moju tvorbu a podpísal sa tam s tým, že ten text napísal on. O to horšie, že je to konkurencia z BA. Môžem proti tomu niečo robiť ? Má to vôbec význam ťahať sa s právnikmi ?
profesional
21.07.10,05:14
Podaj trestne oznamenie pre porusovanie autorskeho prava podla § 283 ods. 1 Trestneho zakona.
padro
21.07.10,05:33
zase zakony, sudy... to ste vsetci taki ze ste nikdy nic neskopirovali? skus im napr. napisat nech to zmenia, aj odo mna kopiruju, aj napr. texty v google adwords, maju velmi podobne, ale zase priznam sa aj ja sa nechavam inspirovat inymi, akurat ze nie vedla od suseda ale minimalne za hranicami.... inak neviem akoby si dokazoval ze ten text si pouzil prvy ty a nie oni :D
Dantess
21.07.10,07:57
zase zakony, sudy... to ste vsetci taki ze ste nikdy nic neskopirovali? skus im napr. napisat nech to zmenia, aj odo mna kopiruju, aj napr. texty v google adwords, maju velmi podobne, ale zase priznam sa aj ja sa nechavam inspirovat inymi, akurat ze nie vedla od suseda ale minimalne za hranicami.... inak neviem akoby si dokazoval ze ten text si pouzil prvy ty a nie oni :D
No vieš Padro. Choď na masáž k niekomu, kto si ani vlastné texty nieje schopný napísať. Ani ja niesom spisovateľ, ale viem pár slovami opísať to, čo vykonávam. A potom ked moje popisy má iný salón podpísaný nejakým Bc. XY, tak sa mi nožík otvára. Ale tak riešiť sa to nedá, napísal som im, nech to zmažú, ale neviem či to bude mať zmysel
dragan.michal
21.07.10,08:35
No vieš Padro. Choď na masáž k niekomu, kto si ani vlastné texty nieje schopný napísať.

čo ma písanie textov spoločné s kvalitou poskytovaných masáži? :confused:
Dantess
21.07.10,08:40
čo ma písanie textov spoločné s kvalitou poskytovaných masáži? :confused:
Veľmi jednoduché Michal, predávajú produkt o ktorom ani nevedia napísať nič vlastné. Ako potom môžem chcieť od takého maséra, že vie kde vôbec mám veľký chrbtový sval, kde sa mi upína s akým svalom je krížený, atď, keď niekto nieje schopný napísať ani len krátky opis tej masáže. Ťažko sa to vysvetľuje a ťažko chápe, ale masáže niesu predaj tovaru, ktorý má rovnaké vlastnosti pri každom predaji.

A čisto teoreticky. nenasralo by Ťa kebyže napíšeš svoj text na svoju stránku a len by si ju čítal na inom webe podpísanú autorom niekoho iného...
dragan.michal
21.07.10,08:50
Teoreticky by ma to nahnevalo, ale je to taká vec, že nemáš ako moc docieliť, aby sa to nestalo. Tebe skopírujú pár textov, takže buď im napíšeš nech to stiahnú a pohroz právnikom (to väčšinou zabere) alebo si daj na blog, že Ta kopírujú. Súd v tomto prípade nemá zmysel.

A Tebe "ukradli" pár textov. Ale myslím, že Padro by nám mohol porozprávať zážitky s eshopmi. Tam si nie len skopírujú celé texty, ale spokpčia aj obrázky.
padro
21.07.10,08:57
obrazky sa kopcia, ale myslim ze velmi malo shopov je takych co si produkt fotia sami, resp. to by muselo ist o nieco velmi specialne a tam zase nie je problem zistit kto nafotil a skopiroval .. bezne ale tie iste obrazky najdes v shope od ciny cez slovensko az po ameriku....
misomiso
21.07.10,09:11
obrazky sa kopcia, ale myslim ze velmi malo shopov je takych co si produkt fotia sami, resp. to by muselo ist o nieco velmi specialne a tam zase nie je problem zistit kto nafotil a skopiroval .. bezne ale tie iste obrazky najdes v shope od ciny cez slovensko az po ameriku....

No napriklad v pripade, ked obrazok poskytuje priamo vyrobca je to uplne v poriadku. Tym sa myslim da vysvetlit mnoho pripadov rovnakych obrazkov v eshopoch.
misomiso
21.07.10,09:12
čo ma písanie textov spoločné s kvalitou poskytovaných masáži? :confused:

Ja si tiez myslim ze ma velmi vela.
misomiso
21.07.10,09:14
Teoreticky by ma to nahnevalo, ale je to taká vec, že nemáš ako moc docieliť, aby sa to nestalo. Tebe skopírujú pár textov, takže buď im napíšeš nech to stiahnú a pohroz právnikom (to väčšinou zabere) alebo si daj na blog, že Ta kopírujú. Súd v tomto prípade nemá zmysel.

A Tebe "ukradli" pár textov. Ale myslím, že Padro by nám mohol porozprávať zážitky s eshopmi. Tam si nie len skopírujú celé texty, ale spokpčia aj obrázky.

Ja by som tiez mozno celu tuto infomaciu o kopirovani dal na svoju strnku s tym, ze aky ma konkurencia pristup ku svojej webstranke, ze sa im ani neoplati rozmyslat nad textami, taky pristup bude mat aj poskytovanym sluzbam.
Dantess
21.07.10,09:21
Ja by som tiez mozno celu tuto infomaciu o kopirovani dal na svoju strnku s tym, ze aky ma konkurencia pristup ku svojej webstranke, ze sa im ani neoplati rozmyslat nad textami, taky pristup bude mat aj poskytovanym sluzbam.
No napísal som to do blogu, takže aspoň toľko. Mal by som tisíc chutí uverejniť aj tie salóny, ale to by sme boli zaplavený fake objednávkami :D
dragan.michal
21.07.10,09:59
obrazky sa kopcia, ale myslim ze velmi malo shopov je takych co si produkt fotia sami, resp. to by muselo ist o nieco velmi specialne a tam zase nie je problem zistit kto nafotil a skopiroval .. bezne ale tie iste obrazky najdes v shope od ciny cez slovensko az po ameriku....
Ja už som zažil prípady, keď konkurenčný eshop stiahol obrázky, ktoré si nafotil sám majiteľ aj s popisom tovaru. zjavne si to kopirovac ani necital, lebo to stiahol aj s chybami


Ja si tiez myslim ze ma velmi vela.
Dobrý masér nemusí vedieť dobre písať. Texty predávajú, takže ak niekto písať nevie tak má len 2 možnosti:
- skopírovať texty a mierne si ich upraviť
- najať copywritera
Lepšie mu finančne výjde prvá možnosť.


No napísal som to do blogu, takže aspoň toľko. Mal by som tisíc chutí uverejniť aj tie salóny, ale to by sme boli zaplavený fake objednávkami :D
Aký zmysel má písať na blog, že niekto kopíruje texty keď neuvedieš kto? Lepšie by bolo keby si si text z webu dal vyhľadať cez google a následne ten link pridať na blog nech to zhodnotia samostní čitatelia.
jar88
21.07.10,10:02
No napísal som to do blogu, takže aspoň toľko. Mal by som tisíc chutí uverejniť aj tie salóny, ale to by sme boli zaplavený fake objednávkami :D
Dantess,
už dávno si mal na nich rovno napísať sťažnosť.
Tu sa zbytočne sťažuješ, alebo je to len prefíkaná reklama?
Dantess
21.07.10,10:08
Michal - Dobrý masér nemusí vedieť dobre písať, to máš pravdu, ALE musí vedieť čo robí. Ani ja neviem písať zaujímavo, no opísať, že čo robím pri danej masáži a čo masáž privodí by mal vedieť každý masér, inak by tú pracu nemal robiť. Stláčať chrbát ako vrece zemiakov vie každý, ale vedieť PREČO stláča dané miesto, tak na to treba už aj skúsenosti.

Jar88 - nepotrebujem takúto formu "reklamy"
Dáša_
21.07.10,13:47
švanda, dnes som narazila na moje fotky uverejnené na inom webe. Sama si fotím, sama robím texty.

Prekúsala som to, že iné weby skopírovali moje texty, fotky, obchodné podmienky. Berú odo mňa občas tovar. A naviac, aspoň ma to prinúti zlepšiť svoje fotky a vymeniť ich.

Dnes som ale narazila, že niekto skopírovaj aj tie fotky, ktoré som robila do blogu. A ani to by ma tak neštvalo, ale prečo ich tak spotvorili????

No nič, mňa to ženie k vylepšeniu fotiek :)))
padro
21.07.10,13:59
ja si poviem ze ak ma niekto koporiruje tak asi preto ze to robim dobre... dasa co ja mam dodavatelov tak nemaju absolutne problem ak beriem fotky, ktore nafotili oni sami, skor by som povedal ze to beru ako samozrejmost.
Dáša_
21.07.10,14:04
ja si poviem ze ak ma niekto koporiruje tak asi preto ze to robim dobre... dasa co ja mam dodavatelov tak nemaju absolutne problem ak beriem fotky, ktore nafotili oni sami, skor by som povedal ze to beru ako samozrejmost.

hmmm, ale dnes som našla takych, čo neberú odo mňa :D:D

ale inak súhlasím, beriem to tak, že asi som dobra, ke´d ma kopírujú, nie:cool::cool: ?
misomiso
21.07.10,17:51
Dobrý masér nemusí vedieť dobre písať. Texty predávajú, takže

To argument dietata ktore dostalo z urciteho predmetu zlu znamku a chce sa obhajit.

Dobry text nie je iba o tom, nakolko kto "vie" pisat, ale predovsetkym je to o tom, kto kolko dolezitosti priklada komunikacii so zakaznikmi, kolko tomu chce venovat casu a usilia.

Ak dostatocne vela, ma sancu sam napisat dobry text. Ak celu komunikaciu so zakaznikmi povazuje za "nutne zlo",ktore ho vyrusuje od zarabania penazi, potom nenapise dobry text.

Kazdopadne "ukradnut" nie je riesenim. Nikto nikoho nenuti, aby mal webstranku. Masirovat sa da ej bez vlastnej webstranky, ked je uz o tom rec.
profesional
21.07.10,19:28
Nedokazem pochopit ako tu niekto dokaze napisat, ze co je zle na tom ked niekto nieco skopiruje. Kym si nedokazu ludia uvedomit, ze aj dusevne vlastnictvo ma hodnotu a ze aj dusevna praca je praca, tak tu bude totalny bordel.
Mne ked jeden clovek opajcol texty z mojho webu, podal som na neho trestne oznamenie - existuje sposob ako dokazat kto mal texty uverejnene na webe skor - chlap skoncil pred sudom s podmienkou 2 roky.
padro
21.07.10,20:13
prefesional, ty na tom sude aj spavas? sorry ale zacina byt v kazdom tvojom prispevku "daj na sud, trestne oznamenie, udam ta"... to akoze ty nemas napriklad obycjne mp3ky? alebo ked uz ty mas tu svatoziaru tak niekto z tvojej rodiny? ... mal by si ich ist rychlo udat.
jar88
21.07.10,20:19
Nedokazem pochopit ako tu niekto dokaze napisat, ze co je zle na tom ked niekto nieco skopiruje. Kym si nedokazu ludia uvedomit, ze aj dusevne vlastnictvo ma hodnotu a ze aj dusevna praca je praca, tak tu bude totalny bordel.
Mne ked jeden clovek opajcol texty z mojho webu, podal som na neho trestne oznamenie - existuje sposob ako dokazat kto mal texty uverejnene na webe skor - chlap skoncil pred sudom s podmienkou 2 roky.
Trošku preháňaš.
To podanie trestného oznámenia, ti ešte ako tak uverím, ale súd o odpísanom texte, ti nezožere ani kóón.
Na podmienku (2 roky) potrebuješ trestný čin. A na to ti nestačí napísať si na stránku, že paděláni se trestá dle zákona.
msviki
21.07.10,21:58
Dá sa niečo legálne robiť proti krádeži textov ?

Takeho otazky sa tu budu vyskytovat coraz castejsie. ....

...pozn. obsah prispevku bol vymazany z dovodu negativnych hodnoteni prispevkov...
Ingrid Ondruskova
22.07.10,04:38
Ako to robíte, keď chcete zistiť, či konkurencia skopčila vlastné texty alebo vlastné fotografie??? Nejak cez vyhľadávač?? Alebo prácne? Chcela by som si preveriť náš firemný portál...
Dantess
22.07.10,06:00
Ako to robíte, keď chcete zistiť, či konkurencia skopčila vlastné texty alebo vlastné fotografie??? Nejak cez vyhľadávač?? Alebo prácne? Chcela by som si preveriť náš firemný portál...
Máš trebárs opis nejakého produktu. Tak si skopíruješ prvé 3 vety formou CTRL + C a dáš do vyhľadávača google.sk formou CTRL + V. A ak niekto má podobné texty, tak to google vyhodí. Ale pozor, pretože treba rozlišovať od absolútnej krádeže a len podobnými slovami. Občas sa daný produkt jednoducho nedá opísať inak... Ja som tu ale samozrejme písal celý čas o 100% kopírovaní aj s chybami, ktoré som tam ešte onoho času spravil... Teda tie špiny NEBOLI schopné si to ani len prečítať čo kradnú a kopírujú, keď to tam šupli aj tak...
dragan.michal
22.07.10,06:35
Ako to robíte, keď chcete zistiť, či konkurencia skopčila vlastné texty alebo vlastné fotografie??? Nejak cez vyhľadávač?? Alebo prácne? Chcela by som si preveriť náš firemný portál...

Môžeš vyskúšať ah Google Alerts. nastavíš si tam nejaké spojenia a google Ti pošle mail, že sa to niekde objavilo. Je to super.
Alebo potom klasicky vlož do Googla a hľadaj.


Ja som tu ale samozrejme písal celý čas o 100% kopírovaní aj s chybami, ktoré som tam ešte onoho času spravil... Teda tie špiny NEBOLI schopné si to ani len prečítať čo kradnú a kopírujú, keď to tam šupli aj tak...

Dantess nehnevaj sa, možno to vyznie blbo, ale. Tu sa sťažuješ, že Ťa okopírovali, že sú špiny, atď.. Napísal si článok na blog, o.k. Ale namiesto toho aby si tu nadával, by si mohol prejsť do útoku a zverejniť na blogu o koho sa konkrétne jedná. Najlepšia obrana je útok. Keď to dobre napíše, prelinkuješ, tak sa kľudne môže stať, že vo vyhľadávaní predbehneše kopírovačov a ich prípadní návštevníci prídu k Tebe na blog a nie k nim
Dantess
22.07.10,06:42
Michal, ja som vo vyhľadávačoch ďaleko pred tými, čo nás kopírujú :D Kebyže neskúšam svoje texty, tak o nich ani neviem a útočiť nepotrebujem na nikoho, keďže máme prácu vyše hlavy, tak nemám čas na súkromné výboje. Kupodivu ľudia si čítajú náš blog, keďže na niektoré články sme mali ohlasy, takže mi stačí, ak to prečíta pár ľudí a to už sa rozkríkne do sveta raz dva. Takéto veci sa rýchlo šíria. V každom prípade idem pár firiem dnes obvolať, ktoré majú naše texty, pretože nieje isté, že to skopíroval majiteľ, ale možno tvorcovia webu...
dragan.michal
22.07.10,06:48
Dantess toto mi je úplne smiešne :) Keď sme mi mali spory tak sme to tu riešili donekonečna, a keď Ta niekto kopiruje, tak to nechas tak :/ trosku mi to pride blbe.

A ja som nemyslel na jej umiestnenie, ale ked si bude niekto vyhladavat priamo ich tak by si bol vyssie. nepredpokladam ze na nejake klucove slova masazny salon xx si pred nimi,.
Dantess
22.07.10,06:50
Dantess toto mi je úplne smiešne :) Keď sme mi mali spory tak sme to tu riešili donekonečna, a keď Ta niekto kopiruje, tak to nechas tak :/ trosku mi to pride blbe.

A ja som nemyslel na jej umiestnenie, ale ked si bude niekto vyhladavat priamo ich tak by si bol vyssie. nepredpokladam ze na nejake klucove slova masazny salon xx si pred nimi,.
Naše spory boli o niečom inom... V každom prípade tie už neriešim tiež, pretože niečo nové mi to dalo. Ikeď to boli drahé skúsenosti :D V každom prípade dnes obvolám tie salóny a uvidíme čo mi povedia. Ak budú hnusní, tak budem musieť prejsť do utoku" ako to nazývaš.
misomiso
22.07.10,09:01
Trošku preháňaš.
To podanie trestného oznámenia, ti ešte ako tak uverím, ale súd o odpísanom texte, ti nezožere ani kóón.
Na podmienku (2 roky) potrebuješ trestný čin. A na to ti nestačí napísať si na stránku, že paděláni se trestá dle zákona.

Ja si myslim, ze ani trestny cin nie je uplne mimo hry, asi pojde iba o to, znaleckym posudkom z odboru ekonomia preukazat vysku sposobenej skody (usleho zisku). Ekonomicki sudni znalci taketo veci robia bezne.

Nebtrim teraz, ze v tomto kokretnom pripade masazneho salonu sa to podari dokazat, ale vo vseobecnosti je to mozne.
profesional
22.07.10,09:32
padro: mp3-ka je audiovizualne dielo. Toto zmies mat 1 exemplar pre vlastnu potrebu. Avsak co sa tyka diela literarneho alebo pocitacoveho programu, tam nesmies mat ziadnu nezakupenu kopiu. Trestny zakon s odkazom na Autorsky zakon je v tomto jednoznacny. A to ze je to trestne zjavne dokazuje, ze to asi nie je moralne a ze je to konanie pre spolocnost nebezpecne.

jar88: Skopirovanie textov na webe je trestny cin porusovania autorskych prav podla § 283 Trestneho zakona. Text na webe sa povazuje za literarne dielo ako kazde ine. Sudni znalci dnes dokazu divy. Z logov sa da toho vycitat veeelmi vela. Taze jeho skutok bol trestnym cinom, sud ho uznal vinnym a dostal podmienku. Na to aby text webu podliehal autorskopravnej ochrane nepotrebujes ziadnz text o vyhradenzch pravach a pod. Text podlieha autorskopravnej ochrane totizto automaticky. A to podla autorskeho zakona. Nabuduce nez zautocis si prosim nastuduj aspon zakladne normz pravneho poriadku SR.

To ze napisem ze treba podat trestne oznamenie ked niekto spacha trestny cin - co je na tom zle? Vies, kym sa ludia nenaucia chranit si svoje prava - a to hoc aj cestou trestneho konania - tak v krajine si bude robit kazdy co chce, obchodnici budu okradat zakaznikov, firmy sa budu okradat navzajom, zamestnanci budu okradat zamestnavatelov. Ale takto sa tato krajina nikam nedostane. Vies preco v inych civilizovanych krajinach je miera ekonomickej kriminality podstatne nizsia ako u nas? Lebo ked v Rakusku porusis autorske prava a ta odsudia, tak pre spolocnost si odsudeny zlocinec. Ak ta u nas odsudia za porusovanie autorskych prav, tak pre tento narod si cosi ako hrdina ktory sa postavil tomu hnusnemu vykoristovatelskemu kapitalizmu, kde tie vykoristovatelske nevory chcu aby si im platil za ich dusevne vlastnictvo a tym sa chcu obohacovat na chudobnom lude. Bohuzial, tu este stale prevlada co sa tyka dusevneho vlastnictva komunisticke myslenie - a to ze dusevne vlastnictvo nie je ziadna hodnota a ze vsetko patri vsetkym a ze nie je nic zle na tom ked si ukradnem niekoho vysledky dusevnej prace. Je mi zle z takeho pristupu.
profesional
22.07.10,09:33
Ja si myslim, ze ani trestny cin nie je uplne mimo hry, asi pojde iba o to, znaleckym posudkom z odboru ekonomia preukazat vysku sposobenej skody (usleho zisku). Ekonomicki sudni znalci taketo veci robia bezne.

Nebtrim teraz, ze v tomto kokretnom pripade masazneho salonu sa to podari dokazat, ale vo vseobecnosti je to mozne.

Pri sposobeni skody na weboch, v pocitacovych programoch atd. v trestnom konani vycisluje skodu znalec z odboru Kriminalistika, odvetvia Kriminalisticka informatika. Nakolko na vycislenie skody je potrebne stanovit aj dlzku odbodia zasahu do prav a chranenych zaujmov, rozsah atd..
Dantess
22.07.10,10:26
Tak, väčšina salónov poobvolávaných. Všetci samozrejme súhlasili, že text vymažú po tom, čo som im povedal, že tie texty máme zmluvne podložené copywriterom, ktorý nám tiem texty písal za 30eur - kus. Takže si to všetci rýchlo spočítali. Zaujímavé ale je, že nikto sa neospravedlnil, len povedali, že dobre vymažem to do XY dní... Asi to berú ako normálnu vec...
Dáša_
22.07.10,10:27
Pri sposobeni skody na weboch, v pocitacovych programoch atd. v trestnom konani vycisluje skodu znalec z odboru Kriminalistika, odvetvia Kriminalisticka informatika. Nakolko na vycislenie skody je potrebne stanovit aj dlzku odbodia zasahu do prav a chranenych zaujmov, rozsah atd..

je to trochu mimo temy, ale niečo mi hovorí, že ty si jedným z mála znalcov v tomto alebo príbuznom obore?
dragan.michal
22.07.10,10:52
Tak, väčšina salónov poobvolávaných. Všetci samozrejme súhlasili, že text vymažú po tom, čo som im povedal, že tie texty máme zmluvne podložené copywriterom, ktorý nám tiem texty písal za 30eur - kus. Takže si to všetci rýchlo spočítali. Zaujímavé ale je, že nikto sa neospravedlnil, len povedali, že dobre vymažem to do XY dní... Asi to berú ako normálnu vec...

tipujem, že to máločko upravia a to bude všetko
padro
22.07.10,11:23
profesional, trosku som googlil, a ako pise Dasa tiez som na nieco prisiel, ... kazdemu tu pises ako si robi reklamu ale mne to pripada ze ty si tu robis tiez reklamnu kampan, ak sa mylim tak sa ospravedlnujem ale nemas ty nahodou nieco s tym sudnym znalectvom?
profesional
22.07.10,16:30
profesional, trosku som googlil, a ako pise Dasa tiez som na nieco prisiel, ... kazdemu tu pises ako si robi reklamu ale mne to pripada ze ty si tu robis tiez reklamnu kampan, ak sa mylim tak sa ospravedlnujem ale nemas ty nahodou nieco s tym sudnym znalectvom?

Ospravedlnenie prijate. Budes sa cudovat, ale som bezny podnikatel a aj ked sa budes velmi snazit, tak ziadnu ponuku toho v com mam prsty nenajdes tu na Porade a aj pri Googleni budes mat dost problem ma s niecim stotoznit. Som proste iba clovek ktoreho fascinuje pravo ako system riadenia spolocnosti. A to ze vyzera ze nejako viac rozumiem problematike toho ako funguje znalecka cinnost - nic tazke - cinnost znalcov sa riadi jednym jedinym hlavnym zakonom 482/2004 Z.z. - a to pod ktory odbor alebo odvetvie konkretna vec patri - sa da najst v zavaznom pokyne Ministerstva Spravodlivosti SR. Proste iba vyuzivam JASPI. V podstate mam tuto problematiku rad - by si sa cudoval, ale az pri 8 z 10 sporov ktore vediem alebo som viedol som vyuzil sluzby sudnych znalcov. Lebo dnes ich uz mame takmer na vsetko. A prave vdaka tomu vacsinu sporov suverenne vyhravam. Ide o to ze sudy rovnako ako ostatne organy (policia, prokuratury atd.) nemozu rozumiet odbornym problematikam. Su to prevazne pravnici.

Ak prebehnes viacere moje prispevky tu na Porade tak zistis ze okrem ineho ludim radim aby:

Nesetrili na advokatoch resp. pravnikoch - aby sa nesnazili robit si veci sami. Ze by propagacia advokatskej cinnosti?
Vyuzivali sluzby sudnych znalcov tam kde to ma zmysel a kde im to moze pomoct. Ze by propagacia znaleckej cinnosti?
Aby podavali trestne oznamenia tam, kde niekto spacha trestny cin. Ze by propagacia Policie SR?
A ine...
Dáša_
22.07.10,16:51
Ospravedlnenie prijate. Budes sa cudovat, ale som bezny podnikatel a aj ked sa budes velmi snazit, tak ziadnu ponuku toho v com mam prsty nenajdes tu na Porade a aj pri Googleni budes mat dost problem ma s niecim stotoznit. Som proste iba clovek ktoreho fascinuje pravo ako system riadenia spolocnosti. A to ze vyzera ze nejako viac rozumiem problematike toho ako funguje znalecka cinnost - nic tazke - cinnost znalcov sa riadi jednym jedinym hlavnym zakonom 482/2004 Z.z. - a to pod ktory odbor alebo odvetvie konkretna vec patri - sa da najst v zavaznom pokyne Ministerstva Spravodlivosti SR. Proste iba vyuzivam JASPI. V podstate mam tuto problematiku rad - by si sa cudoval, ale az pri 8 z 10 sporov ktore vediem alebo som viedol som vyuzil sluzby sudnych znalcov. Lebo dnes ich uz mame takmer na vsetko. A prave vdaka tomu vacsinu sporov suverenne vyhravam. Ide o to ze sudy rovnako ako ostatne organy (policia, prokuratury atd.) nemozu rozumiet odbornym problematikam. Su to prevazne pravnici.

Ak prebehnes viacere moje prispevky tu na Porade tak zistis ze okrem ineho ludim radim aby:

Nesetrili na advokatoch resp. pravnikoch - aby sa nesnazili robit si veci sami. Ze by propagacia advokatskej cinnosti?
Vyuzivali sluzby sudnych znalcov tam kde to ma zmysel a kde im to moze pomoct. Ze by propagacia znaleckej cinnosti?
Aby podavali trestne oznamenia tam, kde niekto spacha trestny cin. Ze by propagacia Policie SR?
A ine...

ja sledujem tvoje príspevky a myslím, že si naozaj profesionál. Hovoríš k veci a ukazuješ aj tie stránky, ktoré mnohí nevidia. A preto sa hodne čudujem, keď vznikne nejaká hádka kvôli tomu, čo hovoríš.
Lebo chápem, že sa to snažíš povedať mnohokrát tak, že treba hľadať. Nie je všetko na podnose. A to sa asi mnohým nepáči, chcú hotové riešenia.

Ale to myslíš vážne, že ťa na googli nenajdeme?
padro
22.07.10,17:08
ale tak google vie o nas vselico :) tak mas pravdu ty tym znalcom nie si trosku ma zmiatli tituli a to ze ste este aj menovci, ale ze by nim bol tvoj spolocnik v biznise? :) ak uz to nie je pravda tak to musi byt velka nahoda.
orientmonkey
22.07.10,17:14
po prve by som ich skusil kontaktovat a po druhe by som ich okaslal ked su taki chudaci a spravil si iny vlastny text este lepsi :)))
profesional
22.07.10,18:52
Dantess: Garantujem ti, ze 7 z 10 co ti povedali ze stiahnu text ho nestiahnu. Kdesi sa rehocu ze co to bolo za naivu co im volal a myslel si ze oni len na zaklade jeho telefonatu vynalozia nejake prostriedky na to aby urobili nove texty. Ale ak by si im poslal pekny vyhrazny list, ze im davas na stiahnutie 3 dni a ze musia na webe uverejnit ospravedlnenie, inak ze na nich podas trestne oznamenie - to by si videl ten frmol. Ja viem, ty zvyknes dokonca aj s konkurenciou jednat v rukavickach. Avsak s konkurenciou sa zo zasady v rukavickach nejedna. Obzvlast ked ta okrada.

orientmonkey: A do 48 hodin bude ten lepsi text opat opajcnuty.. Jediny sposob je ukazat kazdemu kto chce kradnut tvoje texty, ze zle dopadne. Na Slovensku ludia pocuvaju len na 2 slova: Peniaze, Basa.

Dasa_: Vacsinu mojich biznisov na nete samozrejme najdes. Avsak nemienim im tu robit reklamu. K tomu ak mas uspesny biznis, nesmies statu ani inym "vychytralcom" ukazat ze je to tvoje. Aj u nas pravny poriadok umoznuje nieco ako Nominee Service - staci si podrobne precitat zakon o advokacii. Takze iba nedokazes jednotlive biznisy nijakym sposobm stotoznit priamo so mnou. A to co vygooglil Padro.. Zaklad je pochopit co je to spiaca firma, co je to osoba skryta (hoc s totoznym priezviskom). Najlepsi sposob ako neukazovat ludom to co nemusia vidiet je nasadit do firiem spravnych ludi - najlepsie z rodiny. Ti ta vacsinou nepodrazia a ak bude zle tak ani neprezradia.
padro
22.07.10,18:57
ja mam takeho dodavatela ze jeho meno nenajdes absolutne nikde a pritom je vo vselicom :) ale to je ina tema, ... bavili sme sa o tom znalectve, ty si povedal ze s tym nic nemas, ze je to len akasi zabavka, dokazali sme ti ze predsa s tym nieco mas. inak otazka par sekund googlenia, ak nechces byt na webe viditelny tak to musis popracovat velmi na tom :)
Dantess
22.07.10,19:00
Professional uvidím čo spravia. Tá najvacsia firma to už stiahla, ostatné su mimo BA. Samozrejme si na to dám pozor, ale myslím si, že to stiahnú, keďže som im povedal, že na to mám zmluvu o kúpe textov od copyeritera. A ja s konkurenciou nemusím jednať zle. Zle a nervózne by som jednal ak by sa to odrážalo v mojom podnikaní, no nás biznis len kvitne, takže nemám dôvod sa ťahať po súdoch. Naštvalo ma to, ale teraz s chladnou hlavou to už vidím inak. Počkám mesiac, skontrolujem to a ak to niekto ponechal to začnem riešiť. No ja si myslím, že to dovtedy stiahne každý podľa reakcií. Nikto nechce mať možné problémy a 1 text im za to nestojí...
misomiso
23.07.10,07:04
Dantess: Garantujem ti, ze 7 z 10 co ti povedali ze stiahnu text ho nestiahnu. Kdesi sa rehocu ze co to bolo za naivu co im volal a myslel si ze oni len na zaklade jeho telefonatu vynalozia nejake prostriedky na to aby urobili nove texty. Ale ak by si im poslal pekny vyhrazny list, ze im davas na stiahnutie 3 dni a ze musia na webe uverejnit ospravedlnenie, inak ze na nich podas trestne oznamenie - to by si videl ten frmol. Ja viem, ty zvyknes dokonca aj s konkurenciou jednat v rukavickach. Avsak s konkurenciou sa zo zasady v rukavickach nejedna. Obzvlast ked ta okrada.


Jeden moj znamy ma firmu, a jeho konkurent v Nemcku ho ohovaral na vlastnej stranke (teda jeho vyrobky). Tak isiel za pravnikom, pravnik poslal list, nech to stiahnu. Ihned to stiahli. No fakturu pravnik neposlal tomu mojmu znamemu, ale tomu Nemcovi, pretoze jeho pracu boli povinni zaplatit oni (ak by doslo k sudu, dostali by to prikazom a este aj trovy k tomu. Ti Nemci tomu pravnikovi ochotne zaplatili, pretoze vedeli velmi dobre, ako sa veci maju.

Teda mojho znameho no nestalo nic, pravnik dostal zaplatene a vsetko sa dalo na spravnu mieru.
vmsux
14.08.10,21:36
Nam sa raz stalo, ze jedna firma skopiroval kompletne nasu web stranku, zmenili len kontakty a este si do kontaktov dali svoju fotku :-)
Napisali sme firme, co im poskytla hosting, ti ich nechceli vypnut, vraj nemozu. Ale spojili sa s nimi a oni sami potom si zamenili stranku, skopirovali inu :-)
D.Halas
17.08.10,11:32
Ciste teoreticky by sa na tento problem dalo pozriet aj z SEO uhlu pohladu. Pre majitela stranky s originalnymi textami je len dobre, ak ich niekto kopiruje, pretoze najvacsie vyhladavace taketo texty rozpoznaju a penalizuju.
Nasledkom toho bude mat majitel stranky s originalnymi textami vo vyhladavacoch radovo lepsiu poziciu a mozno je pre neho z marketingoveho hladiska dokonca lepsie nepokusat sa dosiahnut prekopanie stranok u konkurencie.

Tiez treba pamatat na to, ze ak sa budete v blogu stazovat na konkretnu konkurenciu ktora texty kradne a pouzijete aj linky, bolo by vhodne pridat parameter no follow, nech zbytocne nezlepsujete konkurencii page rank.
Navodov ako pridat tento parameter najdete na internete dostatok, bohuzial nemozem linkovat.
Dáša_
17.08.10,18:09
Ciste teoreticky by sa na tento problem dalo pozriet aj z SEO uhlu pohladu. Pre majitela stranky s originalnymi textami je len dobre, ak ich niekto kopiruje, pretoze najvacsie vyhladavace taketo texty rozpoznaju a penalizuju.
Nasledkom toho bude mat majitel stranky s originalnymi textami vo vyhladavacoch radovo lepsiu poziciu a mozno je pre neho z marketingoveho hladiska dokonca lepsie nepokusat sa dosiahnut prekopanie stranok u konkurencie.

Tiez treba pamatat na to, ze ak sa budete v blogu stazovat na konkretnu konkurenciu ktora texty kradne a pouzijete aj linky, bolo by vhodne pridat parameter no follow, nech zbytocne nezlepsujete konkurencii page rank.
Navodov ako pridat tento parameter najdete na internete dostatok, bohuzial nemozem linkovat.

no toto je hodne zaujímavý pohľad na vec
Gina Er
18.06.11,06:31
Veľmi jednoduché Michal, predávajú produkt o ktorom ani nevedia napísať nič vlastné. Ako potom môžem chcieť od takého maséra, že vie kde vôbec mám veľký chrbtový sval, kde sa mi upína s akým svalom je krížený, atď, keď niekto nieje schopný napísať ani len krátky opis tej masáže. Ťažko sa to vysvetľuje a ťažko chápe, ale masáže niesu predaj tovaru, ktorý má rovnaké vlastnosti pri každom predaji.

A čisto teoreticky. nenasralo by Ťa kebyže napíšeš svoj text na svoju stránku a len by si ju čítal na inom webe podpísanú autorom niekoho iného...
bola som na masérskom kurze,bolo nás tam cca 25.....čo myslíš,čo sme mali v poznámkach pri opise jednotlivých postupov? všetci predsa to isté.:D
a ke´d si robím stránku,tak tam predsa napíšem to z tých poznámok,keby si všetci urobili stránku,čo myslíš,čo tam budú mať?
predsa na popis nejakej činnosti si nemôžeš nárokovať autorské práva....to ako keby ma niekto naháňal po súdoch za to,že som niekam napísala,ako varím fazuľovú polievku,veď predsa podľa receptu :D
autorské práva si môžeš nárokovať pri niečom,čo si Ty vymyslel,a pochybujem,že si vymyslel masáž....
Ajk&
18.06.11,06:43
Ťažko dokážeš v oblasti masáží že ty si tiež ten text od niekoho neskopíroval, aj keď žil ešte pred Kristom a nemal internet. Ak chceš mať niečo len pre svojich zákazníkov, máš možnosť si to dať pod heslo a sprístupniť len tomu komu chceš.
Dantess
18.06.11,08:20
bola som na masérskom kurze,bolo nás tam cca 25.....čo myslíš,čo sme mali v poznámkach pri opise jednotlivých postupov? všetci predsa to isté.:D
a ke´d si robím stránku,tak tam predsa napíšem to z tých poznámok,keby si všetci urobili stránku,čo myslíš,čo tam budú mať?
predsa na popis nejakej činnosti si nemôžeš nárokovať autorské práva....to ako keby ma niekto naháňal po súdoch za to,že som niekam napísala,ako varím fazuľovú polievku,veď predsa podľa receptu :D
autorské práva si môžeš nárokovať pri niečom,čo si Ty vymyslel,a pochybujem,že si vymyslel masáž....
No asi si to nepochopila moc dobre. Ja som texty písal vlastnými slovami, žiadne poznámky som k tomu nepotreboval... Okrem toho na mojich textoch niekto zarobil, lebo ich použil na svojej stránke.
Ale to je už jedno. Momentálne je na Slovensku okolo 20 salónov, čo majú naše texty, ale aj to zvyšuje náš rank v očiach google, takže už to neriešim. Ak dokážu len skopírovať niečo, čo sa dá opísať 1000 cestami, tak OK. Toľko vedia, dosiahli svoj limit.
Gina Er
18.06.11,08:32
No asi si to nepochopila moc dobre. Ja som texty písal vlastnými slovami, žiadne poznámky som k tomu nepotreboval... Okrem toho na mojich textoch niekto zarobil, lebo ich použil na svojej stránke.
Ale to je už jedno. Momentálne je na Slovensku okolo 20 salónov, čo majú naše texty, ale aj to zvyšuje náš rank v očiach google, takže už to neriešim. Ak dokážu len skopírovať niečo, čo sa dá opísať 1000 cestami, tak OK. Toľko vedia, dosiahli svoj limit.
čo si tam vlastne písal? postup masáže? alebo niečo iné?
Dantess
18.06.11,08:43
čo si tam vlastne písal? postup masáže? alebo niečo iné?
Historiu, opis, postup, vlastne skusenosti s jej účinkami, ktoré som získal praxou, atď. Sú dané fakty, ktoré sa nedajú zmeniť, ale naštve ta to, keď pridáš niečo zo srdca, niečo čo máš vyskúšané, čo si zažil a niekto to len drzo skopíruje a vydá to za svoje.
Gina Er
18.06.11,12:31
Historiu, opis, postup, vlastne skusenosti s jej účinkami, ktoré som získal praxou, atď. Sú dané fakty, ktoré sa nedajú zmeniť, ale naštve ta to, keď pridáš niečo zo srdca, niečo čo máš vyskúšané, čo si zažil a niekto to len drzo skopíruje a vydá to za svoje.
tak na opis masáže si nemôžeš nárokovať autorské práva :D
tá je stále rovnaká a musí byť rovnaká....
to ostatné...nuž,čo dodať.....kradnú sa fotky,kradnú sa diplomové práce....všetko sa kradne...ale programátor by mal vedieť,ako to urobiť,aby sa text nedal kopírovať.