milenia
21.07.10,06:03
Dobrý deň, ako by ste riešili nasledovnú situáciu?

POdnikateľ bokl zaregistrovaný ako platca DPH od 9.4.2010 - kým však prebral kartičky, prešlo hodne času a uzávierky z jeho ERP aj bločky sú stále v nulovej DPH, až niekedy v júni je ERP nastavená korektne. Ako teraz z týchto výstupov s nulovou DPH odviesť?
Napr. uzávierka je 100 EUR. Brat to ako cenu celkom vrátane DPH? Alebo ešte o DPH navýšiť? Druhý prípad sa mi nepozdáva, pretože potom nesadne pokladňa.....
Prosím poraďte.
/Okrem toho mu nesedia súčty denných uzávierok s mesačnými - predpokladám, že odviesť z toho, čo vychádza vyššie. Niekedy mesačnú uzávierku vôbec nespravia :mad: no proste hrôza/
optimistka
21.07.10,05:52
§ 22
1) Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu, ktorú dodávateľ prijal alebo má prijať od príjemcu plnenia alebo inej osoby za dodanie tovaru alebo služby, zníženú o daň. Do základu dane sa zahŕňa aj dotácia alebo príspevok, ktorý dodávateľ prijal alebo má prijať k cene tovaru alebo služby.

ja by som vychádzala z ustanovení §22, a to čo je nablokované v pokladni by som považovala za cenu s dph
mesačná závierka musí byť vyhotovená vždy, a to posledný deň v mesiaci alebo prvý deň nasledujuceho mesiaca, denná vtedy ked sú v ten deň obraty.
dosť dobre nechapem, prečo nesedí súčet denných uzávierok s mesačnou, možno urobili mesačnú až pár dní po skončení mesiaca
milenia
21.07.10,07:03
Nesedí, lebo predpokladám, že stratili denné..ďakujem za radu - aj ja by som to urobila tak.
veronikasad
21.07.10,07:10
Nesedí, lebo predpokladám, že stratili denné..ďakujem za radu - aj ja by som to urobila tak.
tak si to skontroluj podľa čísiel uzávierky, ktorá ti chýba. Z GT-čiek sa dá vypočítať rozdiel.
milenia
21.07.10,13:38
Ďakujem - to ma nenapadlo....ale aj tak zdaním pre istotu vyššiu čiastku, môj problém to nie je že stratili doklady.

Ešte - ak napríklad nefunguje pokladna alebo z iného dôvodu - je potrebné vystaviť paragony. Paragony je potrebné doblokovať? Aby sedel GT s tržbou? Čo ak sú paragony doblokované až nasledujúci mesiac? Kedy z nich odviesť DPH, keď boli nablokované alebo keď bol paragon vystavený? Predpokladám, že to, čo nastalo skôr. Obchodné prevádzky - to je hroznééé