tinkas
21.07.10,07:25
ahojte nemám moc skusenosti s leasingami a preto Vás chcem poprosiť o radu....ak konateľ na základe zálohovej faktury zaplatil v hotovosti zálohovú faktúru, ktorá obsahuje" záloha na 1. zvýšenú splátku a záloha na 1. splátku" ale ako je to s dph...Viem ze na tej zálohovej faktúre síce nie je vyčíslena dph ale mali by to byt sume s dph, tz. že leasingovka by mala potom na túto zálohovu fakturu poslať ostrú fakturu aj s rozpisom dph?

ďakujem
Tweety
21.07.10,05:28
ahojte nemám moc skusenosti s leasingami a preto Vás chcem poprosiť o radu....ak konateľ na základe zálohovej faktury zaplatil v hotovosti zálohovú faktúru, ktorá obsahuje" záloha na 1. zvýšenú splátku a záloha na 1. splátku" ale ako je to s dph...Viem ze na tej zálohovej faktúre síce nie je vyčíslena dph ale mali by to byt sume s dph, tz. že leasingovka by mala potom na túto zálohovu fakturu poslať ostrú fakturu aj s rozpisom dph?

ďakujem
Áno, do 15 dní od priajatia peňazí, ak dovtedy MV aj dodajú a pošlú tzv. riadnu faktúru( ak to všetko bude v jednom mesiaci) faktúra k prijatej platbe nie je potrebná. Dph odpočítaš z riadnej faktúry.
Timka1
21.07.10,05:30
leasingová spoločnosť vám zašle ostrú faktúru daňový doklad k prijatej zálohe na ktoróm bude vyčíslená suma bez dph, dph osobitne ..... je povinná tak urobiť do 15 dní od pripísania platby na účet
kimart
21.07.10,07:34
mne sa stalo, že mi neprišla ostrá fa, ale priamov splátkovom kalendári, ako prvá položka bola akontácia aj s DPH
dufulus
21.07.10,07:44
ak máš splátkový kalendár k leasingu, tak je daňovým dokladom k DPH splátkový kalendár od leasingovky
aj ja som sa stretol že prišla k prvej splátke predfaktúra ako upozornenie na splátku vrámci splátkového kalendára a ostrá faktúra neprišla