putzig
21.07.10,08:59
Caute Poradaci, chcel by som Vas poprosit o radu. Ide mi o Danove priznanie a uvadzanie prijmu, na ktory som sice mal narok este v roku 2009,ale dostal som ho az teraz v 2010. Konkretne. Este v roku 2009 som bol do konca marca zamestnany v jednej nemeckej firme, ktora z dovodu krizy musela svoju prevadzku v SR zavriet. Zmluvu som mal na dobu urcitu ( do konca toho marca). Zial mi firma, aj ked mi to slubila, navyplatila moju mzdu za mesiace januar az marec 2009. Nastastie mala firma zriadeny v SP garancny fond a tak som si mohol svoj narok uplatnit prave z neho. Lenze ako to uz v SR byva, vsetko tu nesmierne dlho trva a tak som sa k svojmu prijmu dostal az tento rok v juni. V danovom priznani za rok 2010 som prijem neuvadzal, nakolko sa uvadzaju vzdy len skutocne nadobudnute prijmy. Prijem,ktory mi bol tento rok vyplateny z GF bol samozrejme cisty, teda boli z neho zrazene preddavky na dan, tak ako mali byt este v 2009. Moja otazke znie, ci musim tieto prijmy, ktore som mal dostat v 2009, no dostal som az v 2010, uviest na buduci rok v DP za rok 2010? Moja byvala kolegyna ( tiez pracovala v tej istej firme), uctovnicka, mi povedala, ze vraj nie, pretoze prijmy z GF su oslobodene od dane. Je to pravda?
Dakujem