mmmCCC
21.07.10,08:27
zdravím, tu na porade som práve dočítal asi 5 stranovú diskusiu o založení baru tiež som sa dozvedel že sú určité bary ktoré sú založené ako kluby, takže by ma zaujímalo či tie "kluby" sú normálne občianske združenia alebo to je niečo iné, a aké to má výhody oproti založeniu baru ako spol. s r. o. ???
Tweety
21.07.10,06:30
zdravím, tu na porade som práve dočítal asi 5 stranovú diskusiu o založení baru tiež som sa dozvedel že sú určité bary ktoré sú založené ako kluby, takže bi ma zaujímalo či tie "kluby" sú normálne občianske združenia alebo to je niečo iné, a aké to má výhody oproti založeniu baru ako spol. s r. o. ???
mimotemybi:confused:
mmmCCC
21.07.10,06:47
čo je tu mimo témy? veď je to prvý príspevok
Tweety
21.07.10,06:49
čo je tu mimo témy? veď je to prvý príspevok
NIe je mimo témy, to, že som tam dala značku, znamená, že môj prísp. je mimo témy, chcela som len upozorniť na to, že v príspevku máš gramatickú chybu.:) ETIKETA
3. Príspevok, ktorý napíšem, si po sebe prečítam. Ak mám v uloženom príspevku chyby, opravím ich cez "Uprav". Dodržujem "štábnu" kultúru a podľa možnosti i pravidlá slovenského jazyka.
mmmCCC
21.07.10,06:52
no ešte že som to opravil, lebo by mohol vypuknúť pohreb
Danielle369
21.07.10,07:10
To vlastne funguje tak, že ked si sprevádzkuješ bar, tak tam môže prísť každý človek.
Ale ked nechceš aby ti tam chodili napríklad všelijaké živly ( je to písané obrazne )..tak si urobíš z toho baru klub a tým pádom majú tvoji zákazníci klubové karty a ludia bez klubovej karty sa tam nedostanú. Jeden môj známy má " Klub-Hostinec ". Všetci jeho štamgasti dostanú pri prvej návšteve kartičku a ked niekto príde taký ktorý mu nie je pochuti( nebudem písať asi kto)..tak mu slušne oznámi že nemôže si tam sadnúť lebo je to klubový hostinec na klubové karty, a viacej kariet nevydáva. To je rozdiel medzi barom a klubom.
mmmCCC
21.07.10,07:15
to je fajn, a ako je to ohľadom rôznych povolení na úradoch a s dodržiavaním noriem, a môžem ten bar prevádzkovať v rámci občianskeho združenia?
Danielle369
21.07.10,07:30
Športový biliardový klub občianske združenie ... Prevádzkovanie baru s biliardom, hracími automatmi, šípkami a stolným futbalom. .......Napríklad takto môže