babettha
21.07.10,10:50
Ahojte, potrebovala by som radu ohľadom svojho notebooku. Mam HP 530, a mam ho uz nejake tri roky, no za posledny polrok sa rozhodol, ze sa bude vypinat kedy sa mu zachce. Jednoducho nieco robim na pocitaci a on sa sam vypne,potom ho znova zapnem a zase sa vypne atd. Niekedy ale vydrzi fungovat aj cely den. Uz neviem co s nim mam robit, viem ze tri roky su tri roky, ale videla som NB ktore vydrzali aj dlhsie. V servise bol, tam mi ho akurat precistili, ale nepomaha. Uz mi raz kvoli tomu odisiel aj hardware. Ale ten uz je opraveny. Baterka uz nefunguje ale mne "stolovy pocitac" neprekaza. Potrebujem poradit ci ma vobec este zmysel riesit opravy, a v com by to asi mohlo byt, alebo ho rovno zosrotovat. Tomu srotovaniu by som sa vsak rada vyhla.
Za pomoc dakujem. b
arizona
21.07.10,09:59
neprehrieva sa Ti ?
rickman
21.07.10,10:00
Akym sposobom sa vypne? Z nicoho nic vsetko zhasne alebo najprv ti to povypina vsetky programy, ukaze "vypina sa" a az potom zhasne?
babettha
21.07.10,10:08
pochybujem, ze sa prehrieva, lebo sa niekedy vypne aj tak ze ho zapnem, nacita sa a vypne sa. A na speedfane mi ukazuje teplotu lokalnu do 50 stupnov. A vypina sa len tak, bez nejakeho upozornenia, prosto cely zhasne. Teraz uz fungujem prevazne bez baterky, lebo ked je s baterkou vypina sa castejsie, ale i tak ked je len na elektricky prud, tak sa vypne. A to aj ked nie je nejako zatazeny.
rickman
21.07.10,10:11
Skus pozriet kabel. Zapni, a skus nim pohybat, poohybat, otocit, .. Mal by sa ti vypnut ked narazis na "spravnu" cast kablu.
babettha
21.07.10,10:26
myslela som uz aj predtym na kabel. Ale neviem, lebo niekedy staci, najmensi pohyb v blizkosti toho kabla a vypne sa, ale niekedy nim mozes aj "chytat byky" a nic sa nestane. Ale skusila som ho omakat, a vypol sa, takze to asi bude tym. Len preco sa potom notas vypina, aj ked sa kabla ani nedotknem? A preco mi to nemohli povedat v servise?
babettha
21.07.10,10:27
a ak je to ono, tak neviem najst tu spravnu cast....
rickman
21.07.10,10:34
Problem potom nemusi byt len v samotnom kabli, ale kludne aj (len) v konektore.
babettha
21.07.10,10:36
to je ta dierka? a co sa tym da robit?
babettha
21.07.10,10:36
aaaa inak dakujem ti rickman za ochotu pomoct.
babettha
21.07.10,11:02
tak mozno to bude tym konektorom, tak to teda skusim hodit do servisu este raz, co stym spravia....dakujem